Smrad v topeni climatronik

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Jakub51
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 15.07.2009 18:46
Bydliště: Kaceřov

Smrad v topeni climatronik

Příspěvek od Jakub51 »

Prosim o radu ze dne na den zacal smrdet climatronik topeni v aute jako stare ponozky.To mam novej radiator topeni Pylovej filtr a novej fridex Dela to i pri klimatizaci i pri teplem vzduchu dekuji za radu........... :cry:

Uživatelský avatar
martony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 09.11.2009 18:57
Bydliště: Jilemnice

Re: Smrad v topeni climatronik

Příspěvek od martony »

To mi dělalo taky, vystříkal jsem výdechy topení takovou dezinfekční pěnou nechal jsem asi 5 minut působit a potom jsem to zapl asi 30 min. na nejnižší stupeň rychlosti ventilátoru a byl pokoj.Pěnu na dezinfekci zakoupíš u každého prodejce náhradních dílů a přesný pustup bude napsán na plechovce.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Smrad v topeni climatronik

Příspěvek od Goauld »

Odmontuj spodní kryt ventilátoru a podívej se, jestli tam nemáš napadanej nějakej bordel, třeba listí, nebo větvičky, nebo dokonce mrtvou myš. Prohlídni aji místo kde je výparním a do toho místa na celej výparník nastříkat dezinfekční sprej na klimatizaci.
Pokud jsi měnil radiátor topení, tak se ujisti, že nikde nepropouští a necítíš chladící kapalinu, která se z něho vypařuje.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Jakub51
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 15.07.2009 18:46
Bydliště: Kaceřov

Re: Smrad v topeni climatronik

Příspěvek od Jakub51 »

Zatim dekuji za rady a kde presne je ten vyparnik???? a jak vypada??? :lol: :lol: Take jsem cetl kdyz clovek na climatroniku nepouziva AUTO automatickej chod tak to take udela ma se to aspon jednou do mesice spustit tak uvidime???, ale zatim Moc dekuji
:good:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Smrad v topeni climatronik

Příspěvek od Goauld »

Pod nohama spolujezdce je kryt ventilátoru, drží na dvou šroubech. Po sundání je vlevo směrem k řidičovi vidět na výparník, vypadá jako chladič a má žebrování.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Jakub51
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 15.07.2009 18:46
Bydliště: Kaceřov

Re: Smrad v topeni climatronik

Příspěvek od Jakub51 »

Tak to mam sice tam nic nebylo ale profouknul jsem to a strikl trosku vune dovnitr a je to ok :lol: Ale mam jinej problem jak dam vnitri okruh tak se mi zavira horni klapka hned pod pylovím filtrem ta je ok ale pak se ma zavirat i ta hned pod ni je zakova jako by z molitanu a ta se mi nezavre jak ji nepomuzu prstem nevite co stim????? :?: :?: :?:
Přílohy
Foto385~1.jpg

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Smrad v topeni climatronik

Příspěvek od Goauld »

Nevím co myslíš tím trochu vůně, používá se na to dezinfekční sprej, nebo pěna. Já mám dobry zkušenosti s dezinfekcí od MojeAuto, je levná a účinná. Ta klapka má vadnej servomotorek, na diagnostice se bude hlásit jako V71. V tom motorku sou slonovy kolečka, ktery když prasknou, tak se osa motorku protáčí a klapka se nedovře, nebo neotevře. Pomůže jedině výměna motorku, cena je myslím do 1000kč
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Jakub51
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 15.07.2009 18:46
Bydliště: Kaceřov

Re: Smrad v topeni climatronik

Příspěvek od Jakub51 »

Ale me se dovre jen ji musim trosku pomoc :) I tak je v haji ???? :?: :?:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Smrad v topeni climatronik

Příspěvek od Goauld »

Jedině vyzkoušet udělat ve vagu základní nastavení, pokud to nepomůže tak už jenom novej motorek.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Jakub51
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 15.07.2009 18:46
Bydliště: Kaceřov

Re: Smrad v topeni climatronik

Příspěvek od Jakub51 »

Zakladni Nastaveni co to je presne ?????? Vag mam

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Smrad v topeni climatronik

Příspěvek od Goauld »

Základní nastavení Je funkce, pomocí které si ŘJ načte základní hodnoty daného akčního členu a uloží je. Používá se:-Po výměně škrtící klapky.-Po odpojení akumulátoru.-Po opravě klimatizace-Po opravě automatické převodovky-apod.. Postup:-Spojit se s ŘJ-PŘIZPŮSOBENÍ, v kanálu 00 vymazat adaptační hodnoty, uložením 000 do kanálu 00 (Ve Vag-com je přednastaveno)-Kliknout na Základní nastavení-Kliknout na Start, některé ŘJ dokáží informovat o průběhu základního nastavení v poli 4 (např. motor 1.4/44 kW), v případě těch, které to neumí, je třeba počkat na ustálení hodnot v polích (max. 10 s)
Předpoklady: Pokud není udáno jinak.-Čistá paměť závad-Zapnuté zapalování, motor stojí, spotřebiče jsou vypnuty
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Kraken-HayaS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 30.08.2008 11:59
Bydliště: JmK
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad v topeni climatronik

Příspěvek od Kraken-HayaS »

Goauld píše:Nevím co myslíš tím trochu vůně, používá se na to dezinfekční sprej, nebo pěna. Já mám dobry zkušenosti s dezinfekcí od MojeAuto, je levná a účinná. Ta klapka má vadnej servomotorek, na diagnostice se bude hlásit jako V71. V tom motorku sou slonovy kolečka, ktery když prasknou, tak se osa motorku protáčí a klapka se nedovře, nebo neotevře. Pomůže jedině výměna motorku, cena je myslím do 1000kč
To by mě docela zajímlo, kde se dá ten motorek sehnat za cenu do 1000,-Kč

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Smrad v topeni climatronik

Příspěvek od Goauld »

Tak to není do tisíce, ale do dvou tisíc, napsal sem "myslím", nemůžu vědět všechno, zkus třeba tenhle http://www.profiautodily.cz/sindex.php? ... akc=detail" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
gastr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 12.03.2011 20:51
Bydliště: Olomoc
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad v topeni climatronik

Příspěvek od gastr »

čaute potřeboval bych poradit taky mě topení smrdí jak mokrá ponožka sice jen asi minutu po tom co to spustím ale celkem mě to štve a snažil jsem se hledat ten kryt u spolujezdce pod nohama a nikde nic mohl by někdo poradit a nasměrovat mě mam boru 1.6 R.V. 2001 jo ale nemam climatronik tak doufám že to nevadí díky za rady

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Smrad v topeni climatronik

Příspěvek od Goauld »

Pod palubkou u spolujezdce je dekl ventilátoru na dvou šroubech M8, někdy na něm bývá připojenej konektor a zevnitř je předehřívací odpor. Bývá to ještě překryty takovou šedou měkkou pěnovou hmotou, stačí povolit velkej plastovej šroub, odhrnout ten pěnovej kobereček a seš u deklu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“