ZRCÁTKA: jak poznám, že mám elektr. sklápění, obsluha

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
blackburn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 30.07.2009 19:26
Bydliště: pod mostem 4 popelnice 5

Re: ZRCÁTKA: jak poznám, že mám elektr. sklápění, obsluha

Příspěvek od blackburn »

To abeljozef

Sklápění zrcátek jsem dělal nejprve dle tvého návodu tady na fóru. A musím upřímně říct, že mě to hodně vedlo bez toho bych se musel dlouho trápit a vymýšlet. Ale chci se zeptat. Stalo se to jen mi nebo i jiným uživatelům, že při uzamčení vozu tlačítkem na dveřích z vnitřní strany tak se zrcátka sklopily i ve 120km/h. No nevím jestli jsem něco nepopletl nebo to dělá i ostatním. Nic méně pokud to někomu dělá určitě jsi to vyřešil. Jinač jsem do přílohy přiložil upravené schéma pro dojezd oken a sklápění zrcátek po uzamčení vozu dálkou nebo klíčem v zámku. A pokud někdo použije uzamčení vozu tlačítkem na dveřích u řidiče tak se zrcátka nesklopí.
Ale stejně abeljozef bez tvého návodu o pár stran dříve by mi trvalo déle vymyslet sklápění zrcátek po uzamčení vozu. Díky
Seat Alhambra II | Alenka | 96kw TDI | ASZ | 2003

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ZRCÁTKA: jak poznám, že mám elektr. sklápění, obsluha

Příspěvek od abeljozef »

Sklopeniu za jazdy brani druhe blokovacie rele cez svorku S. Aby ta odpadla musel by si vytiahnut kluc zo zapalovania. AK ti to robilo tak muselo byt bud vadne rele alebo to muselo byt zle zapojene.

Edit: Ak je napatie na svorke S a to je od doby ked bolo zapute zapalovanie az do doby kym sa vytiahne kluc zo zapalovania je zopnute rele R1 a neni mozne aby sa pri zakmnuti auta prizemnil riadiaci pin RJ 361

Uživatelský avatar
blackburn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 30.07.2009 19:26
Bydliště: pod mostem 4 popelnice 5

Re: ZRCÁTKA: jak poznám, že mám elektr. sklápění, obsluha

Příspěvek od blackburn »

abych řekl pravdu tak jsem druhé relé nenapojoval, protože jsem nechtěl sklápět zrcátka po vytažení klíče ze spínačky. Takže už vím proč se mi zrcátka sklápěla i při zamčení tlačítkem z vnitřní strany. Já jsem si udělal přídrž a ty to máš přes svorku S. Jo člověk se pořád učí.
Seat Alhambra II | Alenka | 96kw TDI | ASZ | 2003

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ZRCÁTKA: jak poznám, že mám elektr. sklápění, obsluha

Příspěvek od abeljozef »

Tie rele sa navzajom blokuju. Zas by sa ti neskopili zrkadla po vytiahnuti kluca lebo by koly odomknutemu auto polo zopnute R2.

Cize aby sa sklopili musia byt rozpojene obe rele cize kluc mimo zapalovania a zamknute auto - cize pri splneni oboch podmienok.

Uživatelský avatar
blackburn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 30.07.2009 19:26
Bydliště: pod mostem 4 popelnice 5

Re: ZRCÁTKA: jak poznám, že mám elektr. sklápění, obsluha

Příspěvek od blackburn »

Jo jo máš pravdu teď jsem se na to díval ještě jednou a pomalu sry. Tím že jsem vynechal svorku S tak jsem zrušil (přídrž), kterou jsem si musel stejně vytvořit. Když nad tím tak teď přemýšlím tak jsem si vlastně porušením původního vodiče na RJ361 mohl přepravit svorku S přes pojistku přímo u relátek jen napájet vodič na ucvaknutý konec. Sorry musím veřejně přiznat jsem V*L a korunovanej a to jsem elektron (sice mě el. neživí, ale to mou topost neomlouvá) byl jsem hrr a pořádně jsem se nazamyslel Obrázek. Hlavně že jsi to blokování popisoval.


Mám nápad až se budu zase hrabat v autě tak se tě ještě raději min. 3X zeptám.
Seat Alhambra II | Alenka | 96kw TDI | ASZ | 2003

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ZRCÁTKA: jak poznám, že mám elektr. sklápění, obsluha

Příspěvek od abeljozef »

Kedze cas pokrocil snazil som sa dalej vyriesit niektore neduhy povodneho systemu systemu automatickeho sklapania zrkadiel a dospelo to k uz 3. generacii riadiacej jednotky automatickeho sklapania.
Resize of 10092011578.jpg
Resize of 10092011579.jpg
Resize of 10092011580.jpg
Jednotka sa montuje do releoveho rostu k ostatnym jednotkam a ma nasledujuce vylepsenia:
1. Povodne jednoduche releove zariadenie regovalo aj na zamknutie auta z vnutra ked bolo vypnute zapalovanie, nova RJ berie signaly z centralnej elektroniky a zrkadla sklopi az ked sa auto zamkne definitivne z vonka cez dvere otocenim kluca alebo dialkovym ovladanim na kluci.
2. Povodne zapojenie hned po odomknuti vyklopilo zrkadla. Aby sa zemedzilo zbytocnemu namahaniu mechanizmu zrkadiel napr. ked sa ide len nieco zobrat do auta RJ zrkadla nevyklopi hned po odomknuti ale az po odomknuti a zapnuti zapalovania.
3. V navaznosti na signaly medzi centralnou elektornikou a RJ ovladania okien je po zamknuti auta vyslany signal "doviret okna" a auto po zamknuti automaticky zavrie vsetky el. okna v rane zadnych vyklopnych. Oproti SW uprave centralnej elektroniky kde treba po zamknuti este 15 sekund drzat tlacidlo zamknut na kluci tu tato neprijemnost odpada a okna sa dovru hned po zamknuti.

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: ZRCÁTKA: jak poznám, že mám elektr. sklápění, obsluha

Příspěvek od trepifajxl »

CENA jednotky?
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ZRCÁTKA: jak poznám, že mám elektr. sklápění, obsluha

Příspěvek od abeljozef »

80€ v ratane montaze do auta.

Jednotka 45, kablovy zvazok z paticou 15, montaz 20. Zatial je to rucna kusova vyroba a kedze je usposobena len do SAG u hromadna vyroba asi nema zmysel.

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: ZRCÁTKA: jak poznám, že mám elektr. sklápění, obsluha

Příspěvek od trepifajxl »

Kolik je pošta ze Slovenska, nebo kdy jedeš do Čech?
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

richterluk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.02.2010 14:25
Bydliště: Kuřim

Re: ZRCÁTKA: jak poznám, že mám elektr. sklápění, obsluha

Příspěvek od richterluk »

minulý týden se mě pravé zrcátko, které bylo sklopené ručně po otočení klíčku zapalování samo začalo odklápět :158: :158: . No na potvoru jsem stál blízko stěny. V zrcátku luplo a jeho poloha se otočila více ven, takže se přes něj dívat nedá. Ve správné poloze je volné a nedrží. Nesetkali jste se s tím? Kuchat se mě to nechce, raději bych nějakou soft metodu..
Nikdy jsem se s něčím takovým nesetkal.
Sic mám Tourana, ale systémy jsou stejný...
VW Touran 1.9 TDI, r.v. 2009

Tlapa 78
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 15.08.2021 21:26
Bydliště: Liberec

Re: ZRCÁTKA: jak poznám, že mám elektr. sklápění, obsluha

Příspěvek od Tlapa 78 »

Zjistil jsem, že mám sklápěcí zrcátka, ale nejsem z toho moudrej. Když přepnu ovladač zrcátek na sklápění, tak bych očekával, že se zrcátka zavřou po zamknutí auta. Ale ne - zavřou se hned, a po zamknutí ne. Nechápu smysl této funkce. Funguje to jen s nastartovaným motorem - přece si nesklopím zrcátka, když je potřebuju... Jedině mě napadá vjezd do úzké garáže. Ale mě by zajímalo spíš to přiklápění při zamknutí a to nejde ani klíčem v zámku ani přes DO. Ještě jsem se někde v tématu dočetl, že jde sklápět jen jedno a to už vůbec netuším jak. Pochopil jsem, že se to dá aktivovat přes VAG, ale třeba je nějaká zkratka přes ovladače...
VW Sharan 1.9 TDi PD 96kW 2005, Liberec

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZRCÁTKA: jak poznám, že mám elektr. sklápění, obsluha

Příspěvek od michall »

Nejspíš to jde jen spínačem, ale jeden ze zdejších členů uměl úpravu, kdy se zrcátka sklopila se zamčením a vyklopila až po nastartování (nebo sepnutí klíčku, už nevím).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ZRCÁTKA: jak poznám, že mám elektr. sklápění, obsluha

Příspěvek od kubisz »

sklopit zrcatko ovladacem by u 7N melo jit do te doby, nez otevrete dvere po vytazeni klicku; sklopeni pres dalku komfortni fci. (kdyz funguje stahovani okynek) jde pres editaci EEPROM a melo by jit nastavit, jestli se zrcatka otevrou po nastartovani, nebo otevreni ridicovych dveri... umi kdokoliv s VAGcomem, napriklad "tornado1" (humpolec), "ergo" (pha) apod...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZRCÁTKA: jak poznám, že mám elektr. sklápění, obsluha

Příspěvek od michall »

Ale tady se jedná o rv2005

Úprava popsána tady viewtopic.php?p=2295055#p2295055 ale už tu dlouho nebyl.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ZRCÁTKA: jak poznám, že mám elektr. sklápění, obsluha

Příspěvek od kubisz »

michall píše:
03.10.2021 20:18
Ale tady se jedná o rv2005

Úprava popsána tady viewtopic.php?p=2295055#p2295055 ale už tu dlouho nebyl.
sorry ;-)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“