imobilizér

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Kristýna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.09.2011 16:19

imobilizér

Příspěvek od Kristýna »

Ahoj, mám další dotaz. Dnes při nastartování mi pípl epc a jen to napsalo Wegfahrsp activ a zůstala mi svítit kontrolka baterky a auta s klíčem, podle toho co jsem si přečetla jde nejspíš o imobilizér, ale auto mi nechtělo nastartovat, nastartovalo asi na po 6 nevíte někdo čím to může být?? Nebo spíš co s tím imobilizérem dělat když nejspíš odchází?? Díky Kristýna :roll:

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: imobilizér

Příspěvek od favo »

Vždy když takto zapípá , vytáhnout klíček a zkusit to znovu. Startovat jen když to nic nenahlásí. Podle toho co mi tu poradili a potvrdili to i v servisu jde o problém propojovacího kabelu od transpondéru. Stojí cca 160,- kč +- . Mám ho už 14 dní koupený, ale není čas to vyměnit a zkusit.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
budback
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 25.09.2007 19:19
Bydliště: kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Re: imobilizér

Příspěvek od budback »

Taky doporučuju dát si do budíků češtinu otázka 5 minut pro někoho kdo má diagnostiku... ;-)

Kristýna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.09.2011 16:19

Re: imobilizér

Příspěvek od Kristýna »

Moc díky :-) tak zkusím sehnat kabel a někam s tím zajet aby se na to mrkli :-) a ta čeština by se mi určitě taky hodila to je pravda :-) Díky

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: imobilizér

Příspěvek od x-t.y.n.a »

mám stejný problém, když jsem to dala do servisu, tak jako na schvál se jim to ani jednou nestalo a pokaždé jim to bez problému nastartovalo, přitom mě to dělalo každý den problémy. Na nic nepřišli. No až přijdeš na to čím to je, kdyžtak sem písni nějaké info.
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: imobilizér

Příspěvek od Goauld »

Jak už se tady psalo, dělávají to z 90% kabely k cívce.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: imobilizér

Příspěvek od favo »

Od známého jsem dostal tip na samotný transpondér (cívku), ale tady jsem byl upozorněn jedním členem, že se mám spíš zaměřit na ten kabel. Jel jsem tedy do servisu škoda (VW už tu nemáme) a známej mi tam potvrdil, že jemu to auto dělalo taky a od výměny kabelu má klid, tak jsem jej hned koupil (měli jej skladem, asi ví proč). Ještě mi řekl, že není problém v samotném kabelu, ale v jeho konektoru. Dle mě by tedy mohlo stačit kabel odpojit a pokusit se v konektoru znovu nějak napružit ten pin aby dostatečně tlačil na protikus. Vzhledem k tomu, že dávám do kupy svoje starý auto, tak nemám čas to bohužel řešit, ale kabel mám stále u sebe kdyby bylo nejhůř. :D Udělá mi to cca 1x z deseti startů, tak se s tím dá zatím žít.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“