KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od mimayin »

Všechny Vás zdravím. Jak jsem psalminule jinde, utopil jsem trochu komf. jednotku. Očistil osušil a vše bylo OK. I tu kostičku (relé) č. 79 vedle. Nyní mi to občas když je vlkho dělá to, že začnou po sepnutí zapalování nebo při dojetí sami zacvakávat a otvírat zámky centrálu. 8O Jednou mi zase nešely otevřít dveře za řidičem. Jindy jsem zamčel řidiče a ostatní dveře ne. Nyní mi po samovolném zacvakávání přestal fungovat zadní stěrač. Nevím samozřejmě jestli to má souvislost. Všechno jsem ještě jednou očistil včetně konektorů na relé a uvidím. Stěrač už ale netoči. Nevíte někdo čím to může být? Díky za rady. mimayin.

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od mimayin »

Před chvílí jsem vyměnil vypálenou pojistku 20Aasi 4 zleva dole a znovu připojil baterku. Zase začaly chodit motorky. Odpojil jsem baterku, zavrtěl relém č. 79 a mírně povytáhl. Zapojil baterku a klid. :roll: No asi bude to relé v háji. Nahoře musím ještě zkontrolovat všechny pojistky, protože nemám dobitou baterku a není tam vidět. Ta pojistka 32 co o ní byla řeč je kde? Mimochodem mám plnou výbavu a přitom mi chybí v pojistkovém panelu tři relé. To je dost divné. Mimochodem to světýlko v řidičových dveřích dřív při vypnutí motoru a zamknutí dřív blikalo a teď ne. Pouze kdyý otočím klíčkem v zapalování tak zabliká. Díky za všechny rady a nápady. mimayin

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od smolda »

To mimayin: Kde byla schovaná tvoje komfortka? Někdo jí má pod sedačkou řidiče, někdo za budíkama přístrojovky... Je v tom zmatek.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od mimayin »

Je pod sedadlem řidiče. Nicméně včera jsem zjistil, že pojistka s tím možná ani nesouvisí, je od zadního stěrače. Včera znovu po zahřátí (puštěná klima atd) se po dojetí a vypnutí zapalování začaly sami odemykat a zamykat dveře. Řidič vždy otevřený, ostatní zavřený a naopak. Vytáhl jsem to relé č. 79 vedle komfortky (samozřejmě po odpojení baterky) a centrál OK. Dokonce mi začalo znovu svítit to světýlko v řidičových dveřích. Nevíte někdo prosím od čeho je to relé č.79 vedle komfortky. A můžu ho dočasně vytáhnout aniž bych něco nepoškodil? Moc děkuju za dopověď. mimayin

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od smolda »

Tak ho dočasně nevytahuj, ale zkus ho trvale vyměnit. Popřípadě si zkus stejný relé od někoho půjčit, vyzkoušet a pak teprve trvale vyměnit a nebo nevyměnit :laugh:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od mimayin »

No je to záhada. Včera mi to po dojezdu a zahřátí auta začalo zase zamykat a odemykat. Odpojitl jsem baterku, zase připojil a vše OK. Světýlko ve dveřích už ale zase nesvítí. Nepomohlo ani odpojení relé. Asi to tím není. Nevím. Je zajímavé, že vždycky chodí jedny dveře opačně. Začne to ale vždy dělat po odemknutí a zamknutí dveří při dojezdu. Možná chce ten klíček déle podržet. Mám dojem jako by to pomaleji zamykalo. mimayin

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od smolda »

Kdo ví kterej jouda se v tom před tebou ryl a jestli nepřehodil polarizací u některých kablíků. Nejhorší hned po záhadách zamčenýho pokoje je řešit záhady který na autě vyrobil předchozí majitel.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od mimayin »

Jenže do nedávna to šlapalo jako hodinky. Až po té co jsem vytopil komfortní jednotku to po nějaké době začalo. Nyní už to přestalo a centrál šlape zatím bez problémů. Včera jsem vyndal baterku, dobil ji a dal spátky do auta. Pro změnu se navypínalo světlo v autě nad řidičem. Až jsem ji odpojil a zapojil, tak to zase vyplo. Mám dojem jako by to kopírovalo vždy poslední stav. Stále ale nesvítí to světýlko ve dveřích řidiče. Možná kabel v prahu nebo sloupku, protože když jsem to vysoušel, tak jsem to samozřejmě musel celé oddělat. Ovšem na druho stranu, když otočím zapalováním, tak se to rozsvítí. Mimayin

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od smolda »

Už vím co je tomu tvímu mazlovi - zabydlel se ti v něm poltergaist :laugh: :laugh:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od majatrabi »

TO mimayin: Na to co popisuješ central, osvětlení, kontrolka ve dveřích je pojistka nahoře třetí z leva 10A.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

vlcak343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.01.2011 16:54

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od vlcak343 »

Relé 79 vedle komfortky je na otvírání pátých dveří.
Teď zase můj problém: u spolujezdce mi nejde zamykání centrálem. Páčka několikrát zamkne a odemkne a pak zůstane odemčená. Motorek jsem vyzkoušel jiný - stále stejná závada. VAG hlásí chybu 01144 motor u spolujezdce- zkrat na plus. Kabely jsem proměřil, žádný zkrat jsem neobjevil, nevím na kterém pinu má zkrat údajně být.Nesetkal jste se někdo s touto závadou? Dík za radu.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od Skyppy »

Nezkoušel jsi zkontrolovat dráty v gumové průchodce do dveří??

vlcak343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.01.2011 16:54

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od vlcak343 »

Měl jsem vyndaný konektor i tapecírunk, proměřil jsem všech 5 drátů do konektoru motorku, žádný zkrat. Jediný rozdíl proti schema je ten, že mínus pro motorek není na pinu 14 ale je na 7. Je to ale origo zapojení. Když jsem propojil mínus na 14 hláška byla stejná.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od michall »

Odkud kam jsi měřil ty kabely? Nevím jak u centrálu, ale u podobných závad se píše "Přerušení nebo zkrat na plus". Opravdu máš všech 5 průchozí až do auta? Pokud ale má zámek snahu zamknout, pak by mohla být chyba ještě v nějakém spínači (koncáku), který říká, že mechanika dojela do určitého místa. Pokud spínač nesepne, elektronika si myslí, že motor nefunguje.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

vlcak343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.01.2011 16:54

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od vlcak343 »

VAG píše zkrat na plus. Dráty jsem měřil od konektoru ve dveřích až po zásuvku na motorku. Bohužel nemám schema pinů od zásuvky ve dveřích do pinů komfortky. Motorek jsem ale zkoušel jiný tak že bych vyloučil koncové spínače. Je dost nepravděpodobné že by měl stejnou závadu. Pokud někdo máte zapojení pinů komfortky prosím o zaslání. Snad se někdo najde, abych mohl ještě proměřit kabeláž od zásuvky po komfortku.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“