kolisave otacky

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: kolisave otacky

Příspěvek od bifur »

Lambda nemusi hodit chybu na vagu. Chybu hodi ked je skratovana, alebo ked je blba zmes kvoli niecomu inemu. Ak dava zle hodnoty lambda, tak na vagu nebude nic.. EGR by mohlo sposobit kolisanie. Ked na volnobehu otvoris EGR naplno, tak motor skape. Ak uz prepusta tych vyfukovych plynov vela a je mimo tolerancie, tak moze tahat otacky dole a klapka sa ich snazi zvysit. Tym mozu kolisat.. Mne kolisali aj kvoli cidlu teploty nasavaneho vzduchu..

Uživatelský avatar
TriGGerian
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: kolisave otacky

Příspěvek od TriGGerian »

tak jsem vymenil EGR a uz je to v poradku teda doufam... pokud to bude delat dal tak musim zkusit tu lambdu jinak uz fakt nevim co by to mohlo delat... diky zatim za rady

navrto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 01.01.2010 14:10

Re: kolisave otacky

Příspěvek od navrto »

vyčisti klapku.mě to dělalo taky ...golf IV 1.6SR otačky stale kolisali ale jak sem ji komplet vyčistil tak pak to přestalo a mam i pocit že to jede lip

Fanyk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 27.08.2011 23:21
Bydliště: Liverpool

Re: kolisave otacky

Příspěvek od Fanyk »

Da se pres diagnostiku zjistit ci je vadne tlakove cidlo?? tu tez nekdo doporucuje precistit MAP, muze mi nekdo napsat co to vlastne je.. diky za odpoved

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: kolisave otacky

Příspěvek od tomakecTD »

Taky řeším takové problémy. Kamoš se dost vyzná, dělal mi s tím s VAGem na dálku ( vzdálená plocha PC ) takový věci, zkontrolovali jsme všechno co šlo. Vše se jevilo jako funkční. VAG ti neřekne skoro nic, až když je něco opravdu pryč. Chce to prej už jiné nástroje..... :(
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: kolisave otacky

Příspěvek od bifur »

MAP plni dve funkcie, udava teplotu nasavaneho vzduchu a tlak v sani. Cez VAG mozes overit teplotu, musi byt pri studenom motore +- okolna teplota. Po nakopnuti musi krivka plynule stupat a potom mierne oscilovat okolo nejakej konecnej teploty (zalezi od motora a od toho ako sudruhovia v SRN poriesili nasavanie). Samozrejme ze ked zastavis, tak asi pojde teplota hore. Tlak by sa mal pri slapnuti na plyn prechodne zvysit. Ked das logovat udaje za jazdy, tak krivka tlaku by mala viac menej kopirovat otacky motora..

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: kolisave otacky

Příspěvek od tomakecTD »

No todle jsem řešil já přesně dnes. Tlak je asi OK, ale teplota nasávaného vzduchu nereaguje. Venku je 27 a na čidle 35 pořád. Na vzduch nereaguje. Reagovalo to jen když jsme na to chrstli trošku vody tak tam bylo 24 a pak jak voda stekla zase 35 :evil: Měl bych mít jedno starší ještě doma tak uvidíme....Každopádně po vyčištění mi to jede jako drak...sice tak 5km ale asi budu mít problém tady. Otáčky se mi houpou taky, ale jen 1900 ot plus minus....
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Fanyk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 27.08.2011 23:21
Bydliště: Liverpool

Re: kolisave otacky

Příspěvek od Fanyk »

nemate nekdo obrazek kde se ten MAP nachazi nebo asi cirka popis kde to je... pac mi auto vubec netaha a zere jak prokopnuty.. Nemuze to nahodou delat i skrtici klapka? dik

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: kolisave otacky

Příspěvek od tomakecTD »

Když se postavíš čelem k motoru, tak jak máš sání tak na levé straně jak je měrka na olej, tak tam je na 2 šroubech to čidlo. Kousek od expanzní nádobky. Já to čidlo špatný měl, udávalo špatnou teplotu. Auto mělo blbý výkon, spíš jednou jelo a pak zase ne. Čidlo jsem sehnal skoro zadarmo, tak sem to vyměnil a jede to o dost líp :wink: stojí to kolem 4 stovek
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: kolisave otacky

Příspěvek od bifur »

Obrazok sania a na nom MAP (cislo 6). Kod ma 036 906 051.
MAP.jpg

Fanyk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 27.08.2011 23:21
Bydliště: Liverpool

Re: kolisave otacky

Příspěvek od Fanyk »

diky za rady, uz sem ho nasel... Ale hrozne blne se k nemu da dostat, nemate nekdo radu jak ho dostanu ven...

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: kolisave otacky

Příspěvek od bifur »

Je tam na dvoch torx-och, velkost teraz neviem. Ja ho vytahujem bitom z gola sady bez racne, iba s malou pakou co sa da napojit na ten bit. Lavou rukou sa to v pohode da, len prvy krat budes trochu nadavat..;-)

Fanyk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 27.08.2011 23:21
Bydliště: Liverpool

Re: kolisave otacky

Příspěvek od Fanyk »

tak sem ten Map sensor vymenil, auto mi jelo dobre, ale jen do ty doby nez se motor zahral na normal. Nevite nekdo cim to muze byt?? Nemuze to byt o skrtici klapkou??

Uživatelský avatar
Touaregs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 15.09.2011 19:19

Re: kolisave otacky

Příspěvek od Touaregs »

Kolísání otáček je zcela běžný problém. V první řadě je zapotřebí prokontrolovat všechny podstatné části, část první je vyčistit škrtící klapu, a zkontrolovat zda sací trubice která vede ke vzducháči není poškozená, stačí jen nějaká díra mezi trubicí a vypary co vedou ke klapě z motoru a může to hned haprovat, tento problém jsem zrovna řešil já. Další část jsou svíčky, pak kabely ke svíčkám a v poslední řadě lambda, špatná lambda=špatné snímání a tím může dojít k tomu, že se motor třebe, můžeš přidávat jak chceš ale auto je prostě mrzácké padá výkon i když přidáváš, motor dostává na střídačku chudou a pak naopak až příliš bohatou směs. Jestli stojíš na semaforech, a otáčky ti lítaj od 700-1000 auto se ti třepe tak je to jeden z uvedených problémů. Vše jsem vyčistil vyměnil a auto šlape jako hodinky :). :P :lol:
VW Bora 1.6SR AKL ex:. VW Passat 1.9Tdi PD AVF; Škoda Octavia 1.6GLXi

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“