Podezření na pošokzenou nápravu

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Foxlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.09.2011 18:30

Podezření na pošokzenou nápravu

Příspěvek od Foxlik »

Měla jsem DN, VW Fox 2007, :twisted: boční náraz kolem obřího traktoru do levé strany (nejvíc to odnesly dveře). LP blatník výměna (promáčknutí) světla oky, a teď mi přišlo tohle ze servisu:
V tuto chvíli nikdo není schopen říci zda a případně jak moc je poškozená náprava LP kola – abychom mohli proměřit geometrii, musí být nejprve dokončeny klempířské práce. Pokud se podezření na poškození nápravy potvrdí (oprava řádově 10.000,-)

:fool:

Není to úplná kravina???????????????????????? Neví někdo odhadem, kolik by to stálo, ale po tom nárazu mi to připadá jako další blábol a dostat peníze
stačí ty pálky co si účtujou za zbytek ( cca 40 tis.) - vyměnili blatník, dveře, sklo a kus vykytovali.
Naposledy upravil(a) Foxlik dne 15.09.2011 08:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava -cena-pomoooooooooc

Příspěvek od KOŠŤÁL »

spodní rameno 80E,konzola 90E,těhlice 120E,tlumič 80E,spodní čep 35E
záleží na tom,kolik je toho v čudu
jestli to máš ve VW,tak proč ne
Obrázek

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: XXXXXXXXXXXXXX

Příspěvek od Mára_VR6 »

Nadpis viz pravidla

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=183039" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Foxlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.09.2011 18:30

Re: XXXXXXXXXXXXXX

Příspěvek od Foxlik »

Mára_VR6 píše:Nadpis viz pravidla

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=183039" onclick="window.open(this.href);return false;
Díky...dám pozor :roll: nováček

Foxlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.09.2011 18:30

Re: Přední náprava -cena-pomoooooooooc

Příspěvek od Foxlik »

KOŠŤÁL píše:spodní rameno 80E,konzola 90E,těhlice 120E,tlumič 80E,spodní čep 35E
záleží na tom,kolik je toho v čudu
jestli to máš ve VW,tak proč ne
ne, do VW jsem to nedala, jde mi spíše o radu, náraz na kolo nešel tam je otěr pneu, jinak díly si účtuju dráž než nový origo na netu. Fakt předražujou a honit znalecký posudek, na to už nemám :-(

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: Podezření na pošokzenou nápravu

Příspěvek od JonatanCl »

Jenom podotknu malou drobnost - jak chtějí dělat klempířinu, když tedy netuší, jestli je auto hnutý?
První co se dělá u auta po DN, tak se zaměřuje souosost hlavních bodů auta, hlavně kvůli stolici, aby vůbec věděli, jestli je auto OK, nebo se musí rovnat a natahovat.
Jak psal kolega, náprava se řeší podle toho, co je v čudu. Náprava je podobná fábii, všechno je ve slitině, kromě ramena, takže ruplý držáky, nebo těhlici by měli poznat. Ohnuté rameno taky, tlumiče asi půjdou stoprocentně, po bočním hrubým smýkání většinou časem začnou téct - ale to při ježdění na našich tankodromech je běžné i za provozu.
Geo lze udělat i na neustrojeným autě - stačí mít kola na nápravách, ke geometrii nejsou potřeba dveře,
takže Ti docela solidně kecaj a podle toho co píšeš, tak asi čuchají bezpracný zisk vydrbaný z holky. :evil:
A taky jim lze dodat vlastní díly - pak je fajn sledovat jejich obličeje :lol:
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Foxlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.09.2011 18:30

Re: Podezření na pošokzenou nápravu

Příspěvek od Foxlik »

JonatanCl píše:Jenom podotknu malou drobnost - jak chtějí dělat klempířinu, když tedy netuší, jestli je auto hnutý?
První co se dělá u auta po DN, tak se zaměřuje souosost hlavních bodů auta, hlavně kvůli stolici, aby vůbec věděli, jestli je auto OK, nebo se musí rovnat a natahovat.
Jak psal kolega, náprava se řeší podle toho, co je v čudu. Náprava je podobná fábii, všechno je ve slitině, kromě ramena, takže ruplý držáky, nebo těhlici by měli poznat. Ohnuté rameno taky, tlumiče asi půjdou stoprocentně, po bočním hrubým smýkání většinou časem začnou téct - ale to při ježdění na našich tankodromech je běžné i za provozu.
Geo lze udělat i na neustrojeným autě - stačí mít kola na nápravách, ke geometrii nejsou potřeba dveře,
takže Ti docela solidně kecaj a podle toho co píšeš, tak asi čuchají bezpracný zisk vydrbaný z holky. :evil:
A taky jim lze dodat vlastní díly - pak je fajn sledovat jejich obličeje :lol:
Díky, přesně jak popisuješ, snažej se mě orvat, jak to jde.Blatník je vyměněný, s tím moc nenandělám, jen jim ,mlátím o hlavu, odkud berou, když stejný origo. se dá koupit přes net levněji za MO (pochybuju, že chodí nakupovat s taškou do obchodu :evil: . Ta info, kdy můžou poznat poškození nápravy mi pomohla, prostě ze mě vysávají. No...zakázkový list jsem nepodepsala, nikde není ani ťuk o ceně předběžné opravy, tak je jdu tlačit dál. P.S. už mám 2 předběžné faktury...a pokaždé jiná cena u stejné položky. :fool:

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“