Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od majrek001 »

mě se ten snímač vačky chová stejně, když ho odpojím tak to nemá vliv na chod motoru, jen napíše chybu. a jak ti to cuká? spadnoud otáčky při jízdě na volnoběh a zase naskočí nebo to jen pocukává? mě to cukalo ale dělalo to čidlo na klice, ale chybu nepsal
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od tomakecTD »

já chybu nemám žádnou, jsou blbé studené starty, kdy se motor po přidání plynu "zadusí" nebo klepe....zřejmě blbej předstih. Jinak cuká kolem 2000ot. A když vytočím motor na volnoběh do 2000tis a držím pedál stejně, motor si dává otáčky jaké chce, ale otáčky otáčkoměru odpovídají motoru....Chybu na vagu nemám žádnou
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od falko1983 »

majrek001:Při volnoběhu sebou občas škubne,jinak jde to cítit jen lehce na jízdě na nízké rychlosti a to vždy když mám lehkou nohu na pedálu.V zátahu nebo na vyšší rychlosti necítím vůbec nic.Možná to bude i svíčkama,kdysy jsem dával Brisk a prý moc nevydrží navíc tyhle motory jsou na svíčky citlivý asi půjdu do originálu od NGK.

tomakecTD:co jsem koukal máš už skoro vše nové,co vstřiky nechat je vyčistit ultrazvukem,regulátor tlaku paliva nebo potenciometr na plynovém pedálu.Ještě bych zkusil kompletně dát nové těsnění na sání pod klapku i mezi sání a hlavu motoru.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od tomakecTD »

No, poslední šance je to čidlo klikovky, eventuelně zapalovací modul jak poznám, že je špatnej. Dál už nic dělat rozhodně nebudu, žádná investice už, definitivně sem se rozhodl.

Jinak mám možnost koupit čidlo s označením:BO 0261210213 a v autě mám mít dle autokelly BO 0261210194.

Obě čidla vypadají na pohled stejně, mají stejné vlastnosti, ale to první má pasovat jen na boru 1.6 16V a ne na golfa, nevíte co je to za nesmysl? :D A v mém autě je čidlo, které je obdélníkového tvaru, tady ty všechny nabízené mají tu vsuvku k setrvačníku lulatou, je to problém? To moje jsem ani na googlu nenašel, všude jen kulatá
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od falko1983 »

Já mám taky kulaté.Vyndal bych čidlo od kliky a zjistil jaký tam je otvor (prsem zatlačit a mrknout co se ti na prstu vytlačilo za tvar),je možné že to už před tebou někdo řešil a dal čidlo,které tam být nemá.Jinak pokud to jde na boru 1.6 16V musí to jít i na G4.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od tomakecTD »

Čistil jsem to tam, jak sem měl to čidlo venku. Ten vstup je tam pro hranaté čidlo, ne kulaté. Ale teoreticky by to tam jít mohlo. Ale proč jsem sakra to čidlo moje nikde na netu nenašel?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od falko1983 »

Nemáš náhodou toho čidlo? http://www.cc-autodily.cz/snimac-otacek-1_1" onclick="window.open(this.href);return false;
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od tomakecTD »

Už se to blíží, ale stále to ono není :D Ten hranatej vstup do motoru je hranatej jako tohle, ale je menší a šňůra je tak 3x delší....
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od tomakecTD »

Ale jo, asi si mi poslal to samé, tohle bude vono. Ale mám delší konektor. Sakra proč tam musím mít vždy vše jiné? :D http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/0 ... fabia.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od falko1983 »

Tak to čidlo vyndej a podívej se na číslo a hned budeš mít jasno.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od tomakecTD »

Sakra že by se mi chtělo....... :D uvidím
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od tomakecTD »

Tak jo, mrkl jsem se na to: je to opravdu to čidlo, jak mi tu jeden mistr poslal: http://tomakec.rajce.idnes.cz/nastenka#22092011702.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak, když je čidlo odpojené, chytí horkotěžko.

Ale když je připojené a měl jsem ho uchycené na stěrači, jelo to naprosto stejně! I chytalo, stejná akcelerace, stejné cukání, schválně sem s tím jel! Jedinný problém byl nereagující otáčkoměr a tlak oleje, díky tomu že to nemělo info o otáčkách, jinak naprosto všecko stejné. To je normální? Jen ty starty jak mi to dělá za studena mi to dělalo i za tepla. To čidlo podle mě vůbec nereaguje ale za tepla se možná nějak napraví.

Co myslíte?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od falko1983 »

Jen jsem hledal hranatý čidlo...Jinak pokud ti předtím otáčkoměr ukazoval skutečný otáčky motoru tak je dle mě to čidlo OK aspoň o tom svědčí i to že když jsi ho měl venku otáčkoměr neukazoval.Tyhle čidla získávají impuls pomocí indukce když je v konektoru s jednotkou komunikuje jen nedává impulsy.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od tomakecTD »

já myslel, že todle čidlo nějak nastavuje předstih, nebo co. Takže teoreticky todle čidlo slouží jen pro otáčkoměr a čidlo na vačce je tam úplně nahovno kruci nebo co? :D Vždyť to nemělo vůbec jet ten motor, ne? Proč to jelo tak jako předtím?

Pár lidí tu psalo, že jim motor cukal díky tomu čidlu. Kdyby sloužilo jen pro otáčkoměr, tak si nedovedu představit, jak by to mohlo ovlivňovat motor :roll: Nevím, mám v tom guláš na co to vlastně je....Čekal jsem obrovské zhoršení, když není na setrváku a né to samý...... Co pan bifur, neporadí? :good:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Snímač otáček klikové hřídele + Hallův snímač

Příspěvek od djrix »

Hoši,pořád jsme se nedobrali toho,na co je tam to čidlo na vačce. Řeším problém s motorem taky,jinde tady. Podle mě je to tak,že když umře čidlo na klice,použije jednotka pro nastavení okamžiku zážehu pulzy z čidla na vačce,ale pouze v případě že je to čidlo na klice nefunkční,aby se dalo s autem jet. S odpojeným čidlem na klice iu na vačce to podle mě nemůže jet vůbec,není to technicky možný.... 8O

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“