AKL-jak moc vám dýchá motor?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od havajisco »

Zdravím,
jak moc dýchá tecnto motor. Např. pokud odděláte měrku oleje za chodu. Mě to funí řekl bych až moc. Díky

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od Skrat-G4 »

Trochu to nechápu, olej se přeci měří za studeného motoru.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od xerxes »

spíš si myslím že jak vyndá měrku tak se mu zvednou otéčky :roll:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od bifur »

Trosku ste ho nepochopili. Ide mu o to kolko motor odfukuje von ked mu otvoris bud mierku alebo hrdlo na dolievanie. S otackami alebo meranim oleja to nema nic.
havajisco: mne tedy dycha dost, a to to mam prekruzkovane a urobenu hlavu, len mam trochu iny motor..

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od havajisco »

Díky Bifure, konečně mě někdo pochopil. Měřit olej za chodu jsem fakt nechtěl :-) Taky mám po překroužkování a udělání hlavy a funí to. Ještě se mrknu, jestli není přilepená ta membrána na sací trubici. Jinak mě nic nenapadá.

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od Sonny »

No to jsou mi novinky 8O Takže když vytáhnu měrku,nebo zátku,a po nastartování od tam vyfukuje,tak to značí že je motor víc opotřebený :?: :?:
Řekl bych že opotřebení motoru signalizuje hluk nebo spotřeba oleje,ne?? jak to je?někdo mi to popište.
Díky :wink:

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od havajisco »

Aby bylo jasno. Jde mi o to, že se to snaží občas tlačit olej ven (pár kapek přes měrku a něco přes víčko nálevky. Před překroužkováním to umělo olej tlačit do sání a byl jsem jak dýmovnice. Ten už to tam nelítá ale trochu to tlačí ven. Jediné co mě napadá je odvětrávání klikovky (ví někdo kde u AKL je?) nebo přilepená membrána na sací hadici (propojka mezi sací hadicí a hrdlem pro nalévání oleje).

Uživatelský avatar
Tonnda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 12.05.2010 18:21
Bydliště: Příbram

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od Tonnda »

Sonny píše:No to jsou mi novinky 8O Takže když vytáhnu měrku,nebo zátku,a po nastartování od tam vyfukuje,tak to značí že je motor víc opotřebený :?: :?:
Řekl bych že opotřebení motoru signalizuje hluk nebo spotřeba oleje,ne?? jak to je?někdo mi to popište.
Díky :wink:
Opotřebení motoru nemusí bejt jenom zvýšená spotřeba oleje a hluk. Olej ti to muže žrát např. jenom kvuli ztvrdlejm guferum na ventilech a "hluk" např. nefunkční zdvihátko ventilu. Když ti hodně "fouká" motor měrkou, je to tím, že máš opotřebované pístní kroužky a tudíž ti zkrz ně prochází dolu tlak při kompresi a výfuku a naopak se muže olej dostat nahoru a pak se spálí spolu se směsí..proto modrej kouř z vejfuku, když je to už moc. :idea:
TDI POWER

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od havajisco »

Tonnda píše:
Sonny píše:No to jsou mi novinky 8O Takže když vytáhnu měrku,nebo zátku,a po nastartování od tam vyfukuje,tak to značí že je motor víc opotřebený :?: :?:
Řekl bych že opotřebení motoru signalizuje hluk nebo spotřeba oleje,ne?? jak to je?někdo mi to popište.
Díky :wink:
Opotřebení motoru nemusí bejt jenom zvýšená spotřeba oleje a hluk. Olej ti to muže žrát např. jenom kvuli ztvrdlejm guferum na ventilech a "hluk" např. nefunkční zdvihátko ventilu. Když ti hodně "fouká" motor měrkou, je to tím, že máš opotřebované pístní kroužky a tudíž ti zkrz ně prochází dolu tlak při kompresi a výfuku a naopak se muže olej dostat nahoru a pak se spálí spolu se směsí..proto modrej kouř z vejfuku, když je to už moc. :idea:
Sorry za citaci...ale kroužky jsou na všech pístech komplet nové, vše je překontrolované a pořád to dělá bordel. Staré byly na jednom pístu připečené. Hlava se dělala taky komplet, zabroušní ventilů, gufírka, jen zdvihátka se neměnily. Začal cvakat ventil nebo spíš zdvihátko, takže leda nové zdvihátka a jestli tohle nepomůže tak ze skály...:-(

Uživatelský avatar
Tonnda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 12.05.2010 18:21
Bydliště: Příbram

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od Tonnda »

Měřili jste oválnost válců?? Ale myslím, že tenhle motor musí najet 500 tis aby se projevilo opotřebení na válcích a byly šišatý. Jinak mě nic nenapadá jak poradit :|
TDI POWER

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od havajisco »

Oválnost se měřila. I při montáži kroužků se kontrolovala a bylo to ok. Starý motor měl už i rýhy, ale olej začal mírně papat přes kroužky a netlakoval. Dneska to klapalo jak 1.9D takže bud něco s ventilem nebo tím zdvihátkem (po cca 3km to trochu ztichlo). Co na to odbornící?

Alous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.06.2010 14:23

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od Alous »

Mě to taky klepalo ze začátku po nastartování cca prvních 6km,a docela dost se ztrácel olej, musel sem měnit hydroštely, vůbec netlakovali. Po výměně je vše Ok. :D

Uživatelský avatar
Tonnda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 12.05.2010 18:21
Bydliště: Příbram

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od Tonnda »

Nezbyde ti asi nic jinýho, než vyndat všechny hydroštely a odzkoušet je..popřípadě je vyměnit rovnou za nové. To cvakání nasvědčuje tomu, že je nějaký přidřený nebo jich muže bejt víc. Před opětovnou montáží jste je doufam nasály olejem?? :idea:
TDI POWER

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od havajisco »

No jo, to bude doufám to poslední. Už mě to s tím autem fakt nebaví :-( To nasátí olejem nevím. U toho jsem nebyl, vím že z nich olej vytlačoval. Po vytlačení se to hodí do oleje, aby nasály novej? A jak je to u nových? Nenasaje si to samo? Mám sice starý z druhého motoru, ale chtěl jsem je dát nový.

Uživatelský avatar
Tonnda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 12.05.2010 18:21
Bydliště: Příbram

Re: AKL-jak moc vám dýchá motor?

Příspěvek od Tonnda »

Nevím teď přesně abych ti nekecal, ale vim že se po demontáži musí otočit aby z nich nevytekl olej. A když dáváš nový zdvihátko.. tak ho musíš stlačovat v olejový lázni dokud neztvrdne..tim dá vědět, že je naplněnej. Možná je na to i nějakej přípravek..Ale v dílně si s tim poradí :idea:
TDI POWER

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“