toci a nenastartuje

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
vlada22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 29.07.2008 19:35
Bydliště: SLOVENSKO 1.8 T

toci a nenastartuje

Příspěvek od vlada22 »

poyeral som tu na fore ale nic mi s toho nepomohlo :? POTREBUJEM radu vcera som isiel natankovat v pohode nastartovalo na pumpe mi to uz chytilo s problemom :D prisiel som domov a nechce chytit toci a nic pozeral som Plivovy Filter Cerpadlo A Zistil som ze cerpadlo netaha tak som kupil nove rele cerpadlo taha skusil som ich vymenit zasa som tam dal stare a nic netaha tak som dal nove taha ale nestartuje vsetko som robil podla knihi passat ako na to :adr: problrm zo startovnim a nic mi nepomohlo Teraz chcem vediet :oops: 1, Ked vytiahnem vstrekovace trisky a tocim motorom ci ma cez ne ist benzin 2, ako mam skusit ci mi sviecky hadzu iskru lebo ked ju vytiahnem tak sa neda nastrcit na ten sosak 3 co mameste pozriet DIK MOC

Uživatelský avatar
vlada22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 29.07.2008 19:35
Bydliště: SLOVENSKO 1.8 T

Re: toci a nenastartuje

Příspěvek od vlada22 »

a teraz som este skusil na vstrekovacich triskach vytiahnut konektor a premerat podla mudrej knihi cize som dal susacku pri vypnutom kluci ide do konektoru 12V Ked dam do prvej polohy kluc tak skusacka zhasne a ked otocim tak podla knihi by mala skusacka blikat a nic ani nesvieti skusal som len prvy a druhy valec oba tak isto Moze bit zla riadiaca jednotka ak ano ako to zistim da sa to aj bez Diagnostiky? Kolko ma vyde R J ?

Uživatelský avatar
vlada22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 29.07.2008 19:35
Bydliště: SLOVENSKO 1.8 T

Re: toci a nenastartuje

Příspěvek od vlada22 »

Je nekdo z trnavy kto by mi urobil diu. aby sa zistilo co tomu je .Prisiel by som ale neda sa na tom aute ked nestartuje Dik

Uživatelský avatar
vlada22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 29.07.2008 19:35
Bydliště: SLOVENSKO 1.8 T

Re: toci a nenastartuje

Příspěvek od vlada22 »

ale uz by mi mohol niekto poradit Dnes som dal premerat snimac otacok klikoveho hriadela ten je ok aj rele je ok ale rele nezopne ale ked ho otvorim a stlacim cievku a zacnem startovat tak chyti teraz potrbujem poradi v com moze bit chyba Dik

Uživatelský avatar
vlada22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 29.07.2008 19:35
Bydliště: SLOVENSKO 1.8 T

Re: toci a nenastartuje

Příspěvek od vlada22 »

no dnes mi to meral elektrikar zistil ze mi nejde do relatka minus pol tak zistili sme ze je v riadiacej jednotke ked sa nemylime tak je to cerveno modry tak ju vybral a zajtra ju pozrie v robote nevie niekto co to moze bit

Uživatelský avatar
vlada22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 29.07.2008 19:35
Bydliště: SLOVENSKO 1.8 T

Re: toci a nenastartuje

Příspěvek od vlada22 »

tusim si tu pisem len ja dnes som priniesol R J z prace nenasli tam nic dal som ju do auta a auto chytilo prisiel mi s diu a nasie poruchu skrtiacej klapky myslim asi zanesena chcem sa opytat ci je nieaky sprej cim ju vycistim a hlasilo lamda sonda ale to neviem ci ma nieco zo startom aj to sa chcem opytat DIK

Uživatelský avatar
datam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: toci a nenastartuje

Příspěvek od datam »

Ahoj. Mám tento istý problém ako ty aj ked sa prejavuje trochu inak.

Úplne náhodne počas jazdy a bez varovania vypne relé pre ovládanie palivového čerpadla a napájania vstekovacích trisiek. Behom dvoch dní sa mi to stalo 5x počas dvoch jázd. Vypadne ako si písal mínus pól na relé. Plus je zo spínačky ten je OK ale mínus je z RJ a tá ho odpojí. Relé je označené číslom 167 ale teraz pozíciu neviem.

Prejavuje sa to takto. Dnes som išiel cca 7km a vypol motor. Keď vypneš klúčik tak za 1-2min ide zase normálne naštartovať. 12km a zase stojím. Rozobral som relé a strčil ho tam bez obalu. Abnormálne sa hreje. Za 5 min sa na ňom nedá udržať ruka. Ked som ho tam šupol bez obalu tak 80km bez problému ale hrialo stále.

Mne to pripadá ako vadné relé. Moc hreje teda veľký prúd. Výstupný tranzistor na RJ sa prehreje a vypne asi nejaká ochrana.

Nevie niekto čo by počas jazdy mohlo dať RJ povel aby vypla čerpadlo a vstrekovanie ???

Zajtra skúsim objednať nové relé ale ... Meral som ho a má 71 Ohm. Chcel by som niekoho poprosiť či by nezmeral relé vo svojom aute. Meral som aj iné a od 74 do 78 Ohm takže mi to nejako nesedí. Vyrezá byť OK. Je to relé úplne v pravo v spodnom rade. Jedná sa o GIII 1,4 benzín 12/96.

Ešte poznatok. Ak to zdochne a zatlačím relé manuálne tak jedem ďalej. Toto relé je zopnuté počas celého behu motora tak by som sa ani nedivil ak bude KO. Vyrobené bolo apríl/96 tak už niečo má za sebou.

Pri najhoršom mínus prehodím z RJ na trvdo. V núdzi pômôže ak zoberieš z horného radu stredné šedé relé a hodíš ho namiesto tohto. Musí sa hneď po zapnutí klúčika rozjet čerpadlo. Bacha však aby si nenechal dlho zapnuté zapalovanie pri zhasnutom motore. Ber to iba núdzové riešenie !!!

Uživatelský avatar
vlada22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 29.07.2008 19:35
Bydliště: SLOVENSKO 1.8 T

Re: toci a nenastartuje

Příspěvek od vlada22 »

No to co pises ty mam aj ja ten minus pol vsetko mi premerali ako pisem hore ale mam strach ze ked pojde zena na aute a nieco sa jej prihodi tak nebude vediet co dalej :? To rele ked stlacim manualne tak tiez naskoci motor a v pohode Ale ako som pisal vcera mi robil diagnostiku a vypisalo mu porucha skrtiacej klapky a lamda sonda a neviem ci to moze robit problem zo startovanim lebo toho som sa ani nedotkol :( A auto chytilo a pred tym auto stalo 6 dni a nic tak neviem ci to rele co mam ja vadne aj ked nespinalo :x a merali ho a ukazovalo ze je OK teraz ale sinpina tak neviem preto chcem vediet ci tie dve veci to mozu robi Ty myslis ze to rele ked je dlho zatazene tak robi problemi tim ze ma nieco za sebou?

Uživatelský avatar
datam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: toci a nenastartuje

Příspěvek od datam »

Tá klapka asi nebude mať súvis s týmto problémom. Túto poruchu má v RJ 99 percent áut.

Ja klapku vyčistím olejom v spreji (neviem názov niečo z GE). Nastriekam a poutieram. Klapku vyklopím a poutieram hlavne tie dosadacie plochy. Po naštartovaní otestuj či všetko šlape a nechaj motor bežať. Najlepšie to ísť prejet aby sa motor zohrial na prevádzkovú teplotu. Prídeš na to tak že drží vyššie volnobežné otáčky (cca 1000ot/min). Vtedy vlastne beží kalibrácia klapky. Neviem ale asi si RJ robí novú mapu riadenia klapky. Ja takto napríklad riešim (už 4x) keď napríklad dobrzduješ a vymáčneš spojku. Motor zletí dole, potom vyletia otáčky až sa následne ustály. Tiež takto riešim nízke volnobežné otáčky. Po tomto procese sa upravia na požadované.

Otázka stále ostáva. Má RJ dôvod za jazdy vypnúť relé čerpadla? Napríklad z nejakého dôvodu vadného čidla???

EDIT: Objednal som nové relé. Dúfam že cena mi nespôsobí nejaký zdravotný problém. Uvidíme či to pomôže.

Uživatelský avatar
datam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: toci a nenastartuje

Příspěvek od datam »

Našiel som dátový list k tomu relé 191906383C a odpor vinutia je 70 Ohm takže relé je asi OK. Teraz fakt neviem dúfam že nieje v háji výstup z RJ.

Uživatelský avatar
vlada22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 29.07.2008 19:35
Bydliště: SLOVENSKO 1.8 T

Re: toci a nenastartuje

Příspěvek od vlada22 »

no ja som sa dnes pytal elektrikara u nas v praci na to rele povedal ze vrele by nemalo bit len ked je opaleny kontakt na nom alebo moze bit ze aj na svorkovnici pal.čerpadla a tim sa prehreje to rele. Ja mam stale problem ze ked to neni ta klapka tak neviem coho sa mam chytit dnes som presiel 2Okm a nic sa nestalo prisie odstavil a bez problemu skusil nastartovat a chitilo na sup tak neviem :mrgreen: A este som tu nasiel to cistenie skrt.klapky za chodu pri 4000 o/min pri odpojenej nasavacej hadici a do otvoru streknut ten sprej( na cistenie karburatora ) v kratkych intervaloch asi 3 az 5 krat opakovat a potom sa uvidi ci klesnu otacky ak ano skusit odpojit baterku na pol hod zevraj by sa mali nastavit podla pameti z R.J ak nie treba na VAG nastavit Ale mozno otacky ostanu v poriadku .Zajtra rano to skusim nastartovat a dam vediet po case ci nastali problemi

Uživatelský avatar
datam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: toci a nenastartuje

Příspěvek od datam »

Problém nájdený. Vadné relé. Prerušený drôtik vynutia cievky na prívode. Utrhol sa cca 3mm od naspájkovaného konca a pri zahriatí sa rozpojil a potom zase spojil. Hodil som ho doma na zdroj a trochu mu šupol viac voltov :) zohrialo sa za začalo cvakať ako prerušovač. Pekne bolo vidieť kde sa iskrí. Musel som nakoniec odvinúť cca 20 závitov aby som sa dostal k poškodenému koncu ktoré som potom cvakol. Zatiaľ odporom dohnal hodnotu cievky na 70 Ohmov a provizórne stačí. V piatok alebo pondelok bude nové relé tak zase jedna vec úspešne vyriešená.

Aj tak sa čudujem pre čo sa práve toto relé tak hrozne hreje. V púzdre je po cca 30min a 14,4V teplota 76C a stále stúpala. Relé nechám teraz otvorené aby sa chladilo. Možno nové nebude ani topiť ale keď si zoberiem že je tam stratový výkon cca 3W v plastovej krabičke tak je to asi normálne.

Uživatelský avatar
vlada22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 29.07.2008 19:35
Bydliště: SLOVENSKO 1.8 T

Re: toci a nenastartuje

Příspěvek od vlada22 »

ty si aspon nasiel zavadu ja som rozobral vseto zlozil a auto startuje bez problemu tak neviem kde bola chyba na diagnostike nic nenasiel len skrtiaca klapka tu som vycistil a teraz budem cakat ci sa problem nebude opakovat

Uživatelský avatar
vlada22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 29.07.2008 19:35
Bydliště: SLOVENSKO 1.8 T

Re: toci a nenastartuje

Příspěvek od vlada22 »

no a ja mam zasa ten problem rele necvakalo ale vytiahol som ho von otvoril kapotu a potiahol kable co idu do R.J dal naspät rele a auto nastartovalo neviem ci je teraz rele zle alebo kontakt nieaky dlhsiu dobu ok na prvy krat nastartovalo a dnes nie az po tom zasahu co pisem hore

Uživatelský avatar
vlada22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 29.07.2008 19:35
Bydliště: SLOVENSKO 1.8 T

Re: toci a nenastartuje

Příspěvek od vlada22 »

no hadam problem vyrieseny nove rele cena 29e uvidim ci to bude ok

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“