2,8 na LPG

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

2,8 na LPG

Příspěvek od ls »

Nesetkal jste se někdo stím,že motor jel na lpg normálně,ale na benzín šel nastartovat,ale neměl výkon a hádal se.Kámoš to žeší na svém 2,8 pasatovi a mechanik mu tvrdil,že mu nepálí 4 válec(že nemá tlak) .

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: 2,8 na LPG

Příspěvek od king613 »

Po mych zkusenostech s plynem, tak radej do kuchyne nez do auta.
jde totiz o to, ze motor je konstruovan na benzin a to se vsim vsudy.
takze pokud ho prestavis na lpg mas par problemu a to:
palivo neproudi kudy ma, mysleno benzin, takze vstrikovace nejsou ani chlazeny ani mazany a tak se casem zapecou.
to stejne u karburatoru, znicena akceleracni pumpicka, membranky, durky na volnobeh a tak.
Takze v tvem pripade zkontroluj vstriky.
Tlaky budou v pohode....
No a v neposledni rade plyn vic hreje, takze guferka na ventilech ko, mozna pokrivena hlava co ja vim co jeste....
naky dotazy?
tomek
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 2,8 na LPG

Příspěvek od tomakecTD »

Mám 3tí auto na LPG. Můj golf najeto na lpg přes 200tis km. Žádná vada motoru nebyla a motor jede stejně jak na benzín tak lpg. :drinks:

Vy si plyn používejte v kuchyni a plaťe si 35kč za litr benzínu :) Čím míň lidí na to jezdí, tím líp :good:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: 2,8 na LPG

Příspěvek od ls »

začalo mu to dělat zničeho nic je to normální?
Stěmi gufery máš asi pravdu stěžoval si na ubytek oleje cca 1l na 3tis km
Hlava nevím ta je asi v pohodě motor netlakuje.
Kolik stojí vstřikovače a ten repas gufer.Je to složitá oprava?

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: 2,8 na LPG

Příspěvek od king613 »

tomakecTD :Co mas za system lpg frajere ze misto abys poradil frajeris?
jak casto jezdis na revize, jak mas starou bombu na lpg, kolik ti to zere na lpg.
ls se slusne dotazal a ja slusne odpovidam frajirku co si na lpg najel 200t km....
ja najel vic vis....
tomek
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 2,8 na LPG

Příspěvek od tomakecTD »

Vstřiky opravdu trpí, já jednou za čas auto pořádně proženu na benzín, že opravdu řadím na 6tis. Nyní jsem ty vstřiky i čistil, nemám jedinnej problém. Ono když se pořád jezdí jen na LPG pak je to jak to je no :D s Gufery neporadím, ale vstřiky když sežene starší to nebude velká pálka :wink: Jinak moje auto nebere oleje vůbec nic, divil jsem se ale na 11tis km ubyly tak 3dl maximálně a to ještě uteklo šroubkem na spodu na vaně....
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 2,8 na LPG

Příspěvek od tomakecTD »

king613 píše:tomakecTD :Co mas za system lpg frajere ze misto abys poradil frajeris?
jak casto jezdis na revize, jak mas starou bombu na lpg, kolik ti to zere na lpg.
ls se slusne dotazal a ja slusne odpovidam frajirku co si na lpg najel 200t km....
ja najel vic vis....
tomek

:D Bombu mám 8let. Na revizi ani seřízení jsem s golfem za 2 roky nebyl ani jednou, není s tím žádný problém. Systém landi Renzo....Frajere :drinks: Spotřeba - palubák ukazuje nesmysly. Město 8-9 LPG , dlouhé trasy 90kmg 7,3 Dálnice 130 -tempomat kolem 7,8L
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: 2,8 na LPG

Příspěvek od king613 »

Huraaa mas pochvalu tomakecTD, o tom to je. jeden ma problem tak misto vyskakovani poradit.
Je pravda ze kdyz obcas protahnes auti na bencin tak vstriky muzes zachranit, a sam si priznal ze uz si je i cistil a proto jedou. Jen ls to nevedel a tak je upekl.
no a dival jsem se na tvuj system, tak je to taky obycejnej membranovej reduktor, zadna sekvence.
A posledni dotaz. To si jeste nikdy nemelnil filtr paliva LPG ani nevypoustel kal z reduktoru? Kecas....
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 2,8 na LPG

Příspěvek od tomakecTD »

:) hej nekecám. No ty vstřiky jsem právě zapekl na formanu, tak nyní si dávám majzla. Jo, filtr jsem měnil, ale jinak opravdu na 100% jsem nic jinýho nedělal. Sekvence by to měla bejt :wink:

Ale zachránit jdou. Pořádně vyčistit nebát se toho a nebo i ultrazvukem? Mělo by to jít, za pokus se nic nedá. Nebo zkusit na rovinku a třeba se to rozjede pokud teda už není fakt uplně zapečenej...
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: 2,8 na LPG

Příspěvek od ls »

máte nějakého dobrého mechanika co by to opravil?

lados350
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 10.05.2009 12:06
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,8 na LPG

Příspěvek od lados350 »

jsou to zapeceny vstriky, nejlepsi je nechat je vycistit ultrazvukem a pak zkontrolovat jestli maji spravnej rozstrik, stalo se mi to samy

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 2,8 na LPG

Příspěvek od tomakecTD »

Ty jsi z Olomouce, zkus kolegovi poradit, kam s tím zajet. Každopádně myslím, že todle není strašná oprava. Kdyby nebyly tlaky ve válci a tak, byl by to průser, todle je v pohodě, vyčistí se a jedeš dál.

Možná není na škodu někdy do benzínu přidat čistič vstříků. Hold to vyžaduje určitou péči, když se na ten plyn jezdí..
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: 2,8 na LPG

Příspěvek od Flico »

ls píše:začalo mu to dělat zničeho nic je to normální?
Stěmi gufery máš asi pravdu stěžoval si na ubytek oleje cca 1l na 3tis km
Hlava nevím ta je asi v pohodě motor netlakuje.
Kolik stojí vstřikovače a ten repas gufer.Je to složitá oprava?
projed si tu temata o 2.8 V6 ten ubytek oleje resi skoro vsichni tyhle motory na to celkem trpi at uz jezdi na plyn nebo benzin, neco tu psali tusim o 10.000,- za koplet vstriky sou nekde kolem 2200,- za kus ale urco pujdou sehnat levneji

lados350
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 10.05.2009 12:06
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,8 na LPG

Příspěvek od lados350 »

podivej se na net, spousta servisu nabizi cisteni vstriku ultrazvukem,proste je vymontujes a posles jim je postou,cena se pohybuje kolem 1000 Kc a mas v tom i vymenu tesneni a kontrolu rozstriku na specialni stolici.Pridavani cistice do benzinu je podle me zbytecny,staci treba posledni 2 km dojizdet na benzin, ale i tak je dobry ty vstriky jednou za cas vycistit.

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: 2,8 na LPG

Příspěvek od ls »

Dík byly to vstřiky.Nemám k dispozici ultrazvuk tak jsem je dal do acetonu a po nasazení šlapou.Dík za rady.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“