Proč vento netroubí když..

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman19
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 11.10.2010 13:05
Kontaktovat uživatele:

Proč vento netroubí když..

Příspěvek od Roman19 »

Mám ve ventu sport volant,ale myslím si že to vliv nemá,origo klakson,něco na tenhle způsob http://motobazar.miramoto.cz/cz/e-shop/ ... 69122.html" onclick="window.open(this.href);return false; mám za nárazníkem.když ho odpojím a dám tam jiný klakson,zkoušel jsem z fiat brava a opel astra F a po zapojení netroubí,na přímo na baterce troubí oba,po zapojení do kontaktu netroubí ani po změně stran.Pojistku jsem zkusil dát silnější a nic.Jen se rosvítí a zhasnou kontrolky,to se opakuje tolikrát,kolikrát troubím.Kde mám hledat chybu ?I jsem zkoušel sundat volant a připojit kabely přímo před nábu a nic.Když zapojím origo,tak vše funguje a troubí.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč vento netroubí když..

Příspěvek od KOŠŤÁL »

klakson je připojen na stálé plus a troubí se spojením druhýho drátu na kostru,tak zkoukni jestli je přes ten kroužek dobře ukostřenej
Obrázek

Uživatelský avatar
Roman19
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 11.10.2010 13:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč vento netroubí když..

Příspěvek od Roman19 »

Žádnej kroužek ani nic jinýho s tím nemá společnýho když s origo klaksonem to troubí,ale když ho odpojim,je tam konektor,a zapojim na něj jiný,chci tam jiný aby to troubilo víc a nahlas a nic to nedělá.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Proč vento netroubí když..

Příspěvek od 11mAjA11 »

tak to jde do zkratu když pohasnou kontrolky.
měřák a proměřovat...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Roman19
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 11.10.2010 13:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč vento netroubí když..

Příspěvek od Roman19 »

Zhasínají stejně tak jako když to mačkám aby to troubilo,myslím si že to nejde ani do zkratu když měním jen kus za kus,neměním nikde ani dráty,jen to zacvaknu do toho konektoru

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč vento netroubí když..

Příspěvek od Tomikcek »

Tak budou ty klaksony jinak konstrukčně řešeny než se se spínají přes -
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Uživatelský avatar
Roman19
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 11.10.2010 13:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč vento netroubí když..

Příspěvek od Roman19 »

To je možný,neřešil jsem jak jsou zapojený u těch dvou aut,jen sem je z nich sundal,ale na nich to troubí krásně,u mě to nejde.Přijde mi že moje troubí jak nějaká 120tka škodovka :(

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Proč vento netroubí když..

Příspěvek od 11mAjA11 »

hmm to je divné..měl sem podobný problém a zjistil sem že měl klakson asi větší odběr než by bylo zdrávo..nevím čím to mohlo být..
Ale zapojení klaksonu není žádná věda.jak už tu bylo psáno je na něj stálé + a spíná se jen kostra a je možné že ten klakson co chceš je jinak konstrukčně zapojen..
Zkus třeba jen připojit dráty a zatroubit , pak nech dráty připojené a přikostři to drátem tak jako by to bylo přišrobované a zkus troubit jinak nevím je možné že se to opravdu nějak bije ( asi to má klasicky dva dráty že? tak pak je zkusit přehodit mezi sebou a pořádně ukostřit, jinak nevím..) Hoď aspoň foto tech co tam chceš jak vypadají abych měl představu..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč vento netroubí když..

Příspěvek od KOŠŤÁL »

ty klaksony jsou tam origo 2,samostaně troubí každej jak přiškrcená koza,máš tam oba,nebo netroubí ti jenom jeden?
jeden je vepředu a druhej je na pravý straně nárazníku
Obrázek

Uživatelský avatar
Roman19
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 11.10.2010 13:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč vento netroubí když..

Příspěvek od Roman19 »

11mAjA11: Jo,mají jen 2 dráty,jsou spojený do konektoru a přehodit to nejde,jinak se to do sebe nezacvakne.
Koštál: 2 tam nemám,z pohledu z auta jak říkáš za náranzíkem dole jakoby pod světlem,ale tam je jen jeden,pak mám u baterky,ale ten je od alarmu.Jinej jsem nenašel,ale je pravda,že když zatroubím tak mi to pod pedálama vybruje,ale tam jsem taky nic nenašel.Je možný že z konektoru potřebuje ještě jeden drát (mínus) a zvlášt ho ukostřit ? Ale u těch dvou jiných aut to zapotřebí není,ještě jednou píšu z aut opel astra F a fiat brava.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč vento netroubí když..

Příspěvek od KOŠŤÁL »

nesrovnávej vw a ty dvě další auta,každý to může mít zapojený jinak,tady jsem si půjčil od Gonzala fotku,kde to je dobře vidět
Přílohy
IMAG0274.JPG
Obrázek

Uživatelský avatar
freebee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 518
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno-Tišnov-Železné
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč vento netroubí když..

Příspěvek od freebee »

klakson uprav , dej plus natvrdo a sinej minusem , vetsina sport.volantu funguje na tomhle principu spinanyho minus
VW my live , VW my heart , VW forever
ICQ 244-351-363 _ Autoelektronika _ prodej--montaz--servis

Montáže autoalarmů ,GPS ,centrál.zamykání ,handsfree ,autorádia ,příslušenství atd ......

https://www.facebook.com/autohifielektronika/

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“