Piskani a chrceni v Repro

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Poil(cz)
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.03.2011 18:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Piskani a chrceni v Repro

Příspěvek od Poil(cz) »

zdravim, v aute mam zesilovac na zadni reproduktory, po zapojeni hrali cca 15 minut uplne krasne vsecko v pohode jak ma, pak nahle zacli chrcet a pri zapnutem motoru reagovali na seslapnuty plyn (v repracich se ozyvalo piskani podle otacek) pritom predni reproduktory bezezmeny jsou napojene jenom na radio a hrajou furt stejne...... projel jsme vsecky kontakty a vse je pevne pripevneno, napajeci kabel + mam v levem prahu primo od baterky , kostru mam dlouhou asi 35 cm je vyvedena na sroub od pasu a signalove kabely kazdy zvlast. Nekto mi radi odrusovac me napada jestli je zesiloavac v poradku ale nejsem zrovna elektrikar tak pokud existuje naky postup jak to vyzkouset tak bych byl rad za kazdou radu. Radio mam pioneer DEH-2300UBB, zesiloavc crunch MXB 4150I a zadni repro crunch DSX693. Problem mam aji kdyz je motor vypnuty reproduktory (zadni) porad chrci...

Uživatelský avatar
hony...
Profík
Profík
Příspěvky: 992
Registrován: 29.10.2008 21:48
Bydliště: Zlatá stovwěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani a chrceni v Repro

Příspěvek od hony... »

a kudy máš vedený synche?
Čuňas b4 f kombajnu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Piskani a chrceni v Repro

Příspěvek od Goauld »

Co je synche ? :laugh: žeby nějaká synchronizace... :rofl:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Poil(cz)
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.03.2011 18:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani a chrceni v Repro

Příspěvek od Poil(cz) »

ted je mam hozeny pres sedacku a dela to furt zkousel jsme ho tahnout venkem ale porad to piska.....

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Piskani a chrceni v Repro

Příspěvek od Goauld »

Je to nejspíš chyba zesilovače, je špatně odrušenej. Nebo máš špatnej regulátor napětí v alternátoru, ale pokud to nepíská v rádiu, tak je spíš šmejd ten zesik. Můžeš zkusit nějakej odrušovací filtr.
Když odpojíš signálovy kabely (cinch) tak to chrčet přestane ? Popiš přesně to chrčení, je to spíš brum, nebo šum, nebo praskání ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
hony...
Profík
Profík
Příspěvky: 992
Registrován: 29.10.2008 21:48
Bydliště: Zlatá stovwěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani a chrceni v Repro

Příspěvek od hony... »

myslel sem tim signálový kabely....ale blbě sem to napsal
Čuňas b4 f kombajnu

Uživatelský avatar
freebee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 518
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno-Tišnov-Železné
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani a chrceni v Repro

Příspěvek od freebee »

pokud ti piskaji , zkontorloval bych Cinche jak tu jiz psali , dale zkontroloval aby byl minus kabel co nejkratsi , plusovej primo na baterce a spinaci ok z radia , popripade pokud by se delo porad tak pred cinche dat odrusovaci civku stoji 250 kč
VW my live , VW my heart , VW forever
ICQ 244-351-363 _ Autoelektronika _ prodej--montaz--servis

Montáže autoalarmů ,GPS ,centrál.zamykání ,handsfree ,autorádia ,příslušenství atd ......

https://www.facebook.com/autohifielektronika/

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Piskani a chrceni v Repro

Příspěvek od Goauld »

Duležity je taky použít kvalitní signálovy kabely, když má některej špatnej kontak a uzemňuje se přes mínus zesilovače, nebo jakykoliv minus co má zrovna k dispozici tak to vrčí. Stačí je proměřit a hned víš jestli sou dobry... Kvalitní zesilovač má galvanicky oděleny vstupy, takže se přes něho ani signál neuzemní, tudíž to vubec nehraje. Šmejd je spojenej všude se vším natvrdo a je to prostě šmejd, takže chrčí aji když nemusí.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Poil(cz)
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.03.2011 18:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani a chrceni v Repro

Příspěvek od Poil(cz) »

Kabely jsme koupil v sade a pisou ze jsou 2x stinene dale +kabel 10mm a - take 10mm , ano kdyz odpojim cinche tak to prestane a neozyva se nic , a kabely nevim jak promerit.... kdyz to jednoduse zapnu bez nastartovaneho motoru tak v zadnim repru to praska spolecne s hudbou (k reprakum jsem dostal dvoulinku tenkeho kabelu) a jakmile nastartuju tak se k hudbe prida jeste piskani podle otacek, zesilovac jsem koupil od kamosa s kterym snim byl na GO kde mu promerili vykony atd a bylo vse v poradku me spis udivuje ze kdyz jsme to zapojil poprve tak vse bylo okey nastartoval jsem vsechno bylo v pohode ujel jsme asi 4 km a najednou to zaclo... Dalo by se nak zjistit merakem jestli je zesilovac okey nebo jestli neodesel :( .....

Uživatelský avatar
pepanPD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 16.09.2010 08:57
Bydliště: Chodov u K. Varů

Re: Piskani a chrceni v Repro

Příspěvek od pepanPD »

Tak mě to dělá taky a to nemám zesilovač. Po připojení http://www.stualarm.cz/produkt/55usbvw0 ... aux-vstup/" onclick="window.open(this.href);return false; k origo autorádiu (Gamma) to bylo ze začátku taky v pohodě. No a po nějaké době to začalo taky dělat. Při vyšší hlasitosti to je slyšet. Jinak ani ne. Prý to může být špatná kostra od baterky. Zatím jsem se k tomu nedostal abych to vyzkoušel.
Golf II 1,6 TD - pracant
Golf II 1,9 TDi
ex Golf IV 1,9 TDi PD Variant Tiptronic

Uživatelský avatar
Poil(cz)
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.03.2011 18:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani a chrceni v Repro

Příspěvek od Poil(cz) »

nekde jsem se docetl ze to muze byt tim ze + kabel je tahlej blizko pojistkove skrini chci se zepatt jestli to muze byt pravda rozdelavat cely auto se mi moc nechce , kabel mam tazenej pod plastem co je vedle spojkoveho pedalu a dale nahoru kolem rele pak vyvod k motoru a tam uz pokracuje s ostatnimi kabely k baterce, pak mi jeste kamos rikal ze na altiku je nakej odrusovac pozadal bych o blizi informace k altiku mi vede + kabel od baterky a jeste jeden malej kabl ale ten nevim kde konci vede nekde pod drzak na baterku.....

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Piskani a chrceni v Repro

Příspěvek od Goauld »

Změř multimetrem ty kabely jestli je v pořádku stínění a i ten střední vodič (kolíček na cinch konektoru). Pokud je to kvalitní zesilovač a má vestavěnej filtr, tak mohl třeba odejít, ale to netuším jak bez osciloskopu změřit.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

kobliha23
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.11.2008 09:39
Bydliště: Kuřim (near Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani a chrceni v Repro

Příspěvek od kobliha23 »

me repraky taky piskaly...a to jsem koupil komplet novou hudbu a nesetril jsem na ni...v shopu mi rekli, ze male piskani je normalni, pak jsem koupi http://www.ahifi.cz/sinus-live-gl-205.html" onclick="window.open(this.href);return false; a bylo po problemu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“