Motor AZD problém se startem teplého motoru

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Reska
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 06.05.2008 12:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Motor AZD problém se startem teplého motoru

Příspěvek od Reska »

Mám problém ráno nastartuju normálně.Někam dojedu a když se pokusím potom nastartovat vlažný motor tak startér točí sem tam škytne jeden válec a nic. Po několika pokusech "ala Škoda 120" kdy mě baterka zdatně nadává(mimochodem je tam už 10 let !) to začíná trhavě chytat jeden válec za druhým.Valí se ze mě kouř a smrad benzínu děs. Na Vagu jsem to neměl a kontrolka motoru je v klidu.Nějaké tipy než to dám za majlant opravit? Jinak vyměněný olej,svíčky Champion najeto 15000 km,vyměněný palivový filtr ...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motor AZD problém se startem teplého motoru

Příspěvek od xerxes »

vyměn svíčky :wink: a chtěl by na vygu kuknout na teplotní čidlo jaké má hodnoty :wink:

Uživatelský avatar
Reska
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 06.05.2008 12:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor AZD problém se startem teplého motoru

Příspěvek od Reska »

Mám objednané Denso Iridium jako poslední šanci než to někam dám.Jestli to budou ty svíčky tak to je hodně smutná historie :(

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motor AZD problém se startem teplého motoru

Příspěvek od xerxes »

ty svíčky co máš obědnané jsou to doufám platinové pry to dělá pak problémy jak tam dáš nějaké jiné,nejlepší je ale dát origo ty co tam patří podle kodu motoru

Uživatelský avatar
Reska
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 06.05.2008 12:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor AZD problém se startem teplého motoru

Příspěvek od Reska »

Jo iridium je platina. Než mi tam v servisu daly ty Championky byly tam vždycky originál NGK. Cena 420 Kč je dost děsná a navíc ty byly taky platinovky. Samozřejmě Championky jsou klasika a v tom možná bude problém ...

kopretina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.09.2011 20:47

Re: Motor AZD problém se startem teplého motoru

Příspěvek od kopretina »

Můžu poprosit o odpověď, v čem byl "zakopaný pes"? Můj Golf IV 16V dělá přesně to samé, co popisuješ. Zatím mi již ve třech servisech nebyli schopni pomoct. Problémem je i to, že to nedělá pokaždé....

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Motor AZD problém se startem teplého motoru

Příspěvek od tomakecTD »

Silně pochybuju, že to bude svíčkama.....co sem měl 1.6 55kW taky za tepla hůř chytal.....ale svíčky jsem dal nový, to nepomohlo....
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

kopretina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.09.2011 20:47

Re: Motor AZD problém se startem teplého motoru

Příspěvek od kopretina »

Tak u posledního opraváře mi zapůjčují nové teplotní čidlo. Prý se to u aut "tohodle" koncernu stává, i když na diagnostice nic nevyjíždí. Golfík si myslí, že je zima, dá hodně benzínu a uchlastá se. No, a když to nebude čidlem, tak se bude pátrat dál.
Pokud máte někdo stejný problém se startem "nestudeného" motoru, podělte se prosím o zkušenosti. Díky.

Uživatelský avatar
Moose
Člen klubu
Příspěvky: 260
Registrován: 22.05.2010 12:59
Bydliště: Přerov nad Labem

Re: Motor AZD problém se startem teplého motoru

Příspěvek od Moose »

Měl jsem ten samej problém nikdo nezjistil proč, po měsíci odešel motor, jak to šlo chvilku jakoby na jeden válec tak ten vydřel v bloku rejhu a konečna válec se zatavil.... ted jsem měsíc scháněl motor s označenim AZD je jich fakt malo ve slušnym stavu... tak doufám že se vám nestane to samí co mě...
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=302657
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition 2015

kopretina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.09.2011 20:47

Re: Motor AZD problém se startem teplého motoru

Příspěvek od kopretina »

Tak problém snad vyřešen :yahoo: (aspoň doufám) Nechci tedy jásat předčasně, ale zatím to vypadá, že to bylo to teplotní čidlo. Na diagnostice sice nic nebylo, ale s novým čidlem je po problému. Mám sice motor BCB, ale v tom "nestartování" to asi vyjde nastejno.

Uživatelský avatar
Moose
Člen klubu
Příspěvky: 260
Registrován: 22.05.2010 12:59
Bydliště: Přerov nad Labem

Re: Motor AZD problém se startem teplého motoru

Příspěvek od Moose »

kopretina píše:Tak problém snad vyřešen :yahoo: (aspoň doufám) Nechci tedy jásat předčasně, ale zatím to vypadá, že to bylo to teplotní čidlo. Na diagnostice sice nic nebylo, ale s novým čidlem je po problému. Mám sice motor BCB, ale v tom "nestartování" to asi vyjde nastejno.
Tedy čidlo teploty kapaliny ??
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=302657
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition 2015

kopretina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.09.2011 20:47

Re: Motor AZD problém se startem teplého motoru

Příspěvek od kopretina »

Ne. Čidlo teploty nasávaného vzduchu. Občas prý háže chybnou teplotu (třeba -20), tím si golfík dá příliš benzínu a "uchlastá se".
Jezdím se zapůjčeným čidlem týden a startuju v pohodě. Řešila jsem to 2 roky (resp. hlavně v létě - to byly problémy největší). Zatím v pohodě...a oprava za relativně malý peníz :good:

Uživatelský avatar
Moose
Člen klubu
Příspěvky: 260
Registrován: 22.05.2010 12:59
Bydliště: Přerov nad Labem

Re: Motor AZD problém se startem teplého motoru

Příspěvek od Moose »

Díky moc, asi mě taky čeká výmena...
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=302657
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition 2015

kopretina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.09.2011 20:47

Re: Motor AZD problém se startem teplého motoru

Příspěvek od kopretina »

Tak hlavně přeju, ať je ten problém jen v čidle. U mého auta na to nikdo nemohl přijít 2 roky.

hofmamar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.11.2019 11:14

Re: Motor AZD problém se startem teplého motoru

Příspěvek od hofmamar »

Měl jsem to se stejným problémem 3 týdny u mechanika (s teplým motorem se to několikrát vteřinu dvě udrželo, ale pak motor chcípnul, z benzínky jsem tenkrát už neodjel. Když pak byl motor studený, tak se do vypnutí projevoval normálně, ale teplý už nastartovat zase nešel) Co udělal nebo neudělal, to jsem se nedozvěděl, jen mi pak řekl, že je ochotný auto ode mě za 5 tisíc odkoupit... Pak mi řekl jiný mechanik, že vyčistil "mikrosítka na vstřicích" a od té doby golfík nikdy nezazlobil (skoro 2 roky).

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“