Čištění vstřiků - metoda která funguje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od kubenec »

Ahoj, chci se zeptat, mám Šarika 1,9TDi 85kW AUY a VAG ukazuje za studena +0,4/-0,4/0,1/0,1. Po zahřátí to klesne na +0,2/-0,2/0/0. Ale motor občas na volnoběch vybruje. Kde může byt zakopaný pes?

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od vilik »

Vibrace v žádném případě neznamená na jistotu vstřiky. Co třeba dvouhmota? Ale řekl bych že vyčištěním nic nezkazíš. Maximálně zůstaneš "na svém". :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od kubenec »

Jak se ta spojka dá potrvdit nebo vyvrátit? :(

mp3turbo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 27.09.2008 00:37
Bydliště: Bratislava, Slovensko

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od mp3turbo »

diagnostikou nijako, jedine snad rozobrat a kuknut :( nieco mozes odvodit od toho ci po vyslapnuti spojky prestane trasenie alebo ci sa zmeni.

ak by si mal chytene vstrekovace, ak by ich podfukovalo a podobne a kvoli tomu by triaslo, urcite by si videl zle hodnoty ci uz v kanali 013 (vyrovnavacie davky na jednotlive valce, idealne vsetky pod +0.3mg/str, cim blizsie nule tym lepsie), v kanali 018 (namiesto nul by tam boli ine cisla, pri jazde je pripustna hodnota 4 pri pustenom plyne a brzdeni motorom, inak musia byt VZDY same nuly) a kanali 023, to je tzv. switch time deviation co su milisekundy prace vstrekovacov (BIP, beginning of injection period, konkretne sa jedna o cas MEDZI PRIKAZOM NA ZACATIE VSTREKOVANIA A MECHANICKYM UZAVRETIM VSTREKOVACU SAMOTNEHO cim zacina špricovanie do valcov).

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od kubenec »

Nejsou to přímo vybrace, ale mírně znatelné občasné chvění a po vystavení spojky se to změní k lepšímu.

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od favo »

To CarAudio: Soudě podle sklenice z Čéháčka a lahváče starobrno soudím, že jsme takřka sousedi. :wink:
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
CarAudio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 17.12.2010 22:14

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od CarAudio »

Ano taky skoro Blansko :-)
Co se tyce toho volnobehu je to otazkou. Uz s tim medituji nejakou dobu co se na PDcku deje. Nekdy pomuze vycisteni touto metodou, jinde je potreba sahnout do upravy map. Vse je zpusobeno samotnym opotrebenim motoru. Ve hre je I setrvak, ale ten poznaji vsichni. Kdyz jedete na 3ti rychlostni stupen a uberete na cca. 1200ot a pridate nesmi to kopat dopredu a dozadu. Laicky receno. Pokud tam tohle citite tak dvouhmota je na hrane.
Jednoznacne tato metoda vycisti vstriky, cerpadlo a zlepsi rozprach trysek. Na VAGu to u nizkych hodnot bude ukazovat stejne hodnoty, ale motor se zklidni a celkovy dojem z jeho prubehu je jiny, lepsi. Vsak se pak podivejte co zustalo za bordel ke konci cisteni ve aVIFu a pochopite. Proto ho nedojizdejte az do konce.
Mám Ford Galaxy II. Jsem spokojen, 85kW stačí ?!? Mě teda ne : http://www.youtube.com/watch?v=M-u7yD8az2o. Pro všechny ostatní http://ecupower.cz

Uživatelský avatar
CarAudio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 17.12.2010 22:14

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od CarAudio »

mp3turbo píše:diagnostikou nijako, jedine snad rozobrat a kuknut :( nieco mozes odvodit od toho ci po vyslapnuti spojky prestane trasenie alebo ci sa zmeni.

ak by si mal chytene vstrekovace, ak by ich podfukovalo a podobne a kvoli tomu by triaslo, urcite by si videl zle hodnoty ci uz v kanali 013 (vyrovnavacie davky na jednotlive valce, idealne vsetky pod +0.3mg/str, cim blizsie nule tym lepsie), v kanali 018 (namiesto nul by tam boli ine cisla, pri jazde je pripustna hodnota 4 pri pustenom plyne a brzdeni motorom, inak musia byt VZDY same nuly) a kanali 023, to je tzv. switch time deviation co su milisekundy prace vstrekovacov (BIP, beginning of injection period, konkretne sa jedna o cas MEDZI PRIKAZOM NA ZACATIE VSTREKOVANIA A MECHANICKYM UZAVRETIM VSTREKOVACU SAMOTNEHO cim zacina špricovanie do valcov).
Pekne napsane. Oprava zkratky BOI misto BIP. Indicie pro BOI specialne pro 85kW je ta, ze kdyz tomu date poradnou cocku treba na dalnici nesmi se teplota oleje vysplhat pres 110°C. Pak mate v jaji EGT a koledukete si o prasknuti 1 nebo 3 tiho pistu. EGT vysvetli asi kolega m3turbo.
Mám Ford Galaxy II. Jsem spokojen, 85kW stačí ?!? Mě teda ne : http://www.youtube.com/watch?v=M-u7yD8az2o. Pro všechny ostatní http://ecupower.cz

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od kubenec »

Vyskouším ten test na setrvák a teplota oleje je cca max 95st.C(pokud se dá veřit budíku na Maxíku) a to jsem jel 20km po D5 160km/h a po přijetí jsem nechal motor vydechnout asi 5 min a teplota spadla na cca 80-85.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od crazyduke »

Tak u mě hodnoty -0,1.... 0,0.... -0,0 tak není třeba čistiti!!!! :good:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od stevocz »

neskusal to niekto na starsich TD ze co to s tym urobi?

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od Jose1 »

CarAudio
čauky, čauky....
Nechal jsem si to změřit, čísla přesně nevím, ale prej jsou rozptyly v normě. Pouze mám dva válce v plusu a dva v mínusu.
Pomohlo by čištění "tvojí" metodou?
A jestli jsi někde z okolí Brna a měl bys na mě náladu, zajel bych k tobě....
Následuje otázka....za kolik? :wink:
díky

Jo a taky bych si poslechl konečně, jak ti auto hraje uvnitř.... :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
BoratCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 09.05.2011 17:45

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od BoratCZ »

Cau tak jsem to na me bore a kolegove alhambre oboje tdi pd premeril.na kanale 13 mam jak ja tak i on same nuly. Je to dobra nahoda a trysky v super stavu nebo vag nezobrazuje hodnoty teto skupiny? Ostatni skupiny zobrazuje v poradku.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od Skyppy »

Zdá se mi skoro nemožné, aby jsi narazil na dvě auta, u kterých by Ti to ukazovalo samé nuly. Spíš bych to viděl na nějakou jinou anomálii třeba VAG-u.

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: Čištění vstřiků - metoda která funguje

Příspěvek od 007houmr »

Ty hodnoty platí při studeném motoru nebo při provozní teplotě. U jednoho vstřiku mám hodnotu přes +1, ale když se motor ohřeje, tak se to srovná na -0,4.
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“