Brzdy-vibrace

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Kkubrt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 30.03.2009 15:21

Brzdy-vibrace

Příspěvek od Kkubrt »

Při brždění u vyšších rychlostí dochází k vibracím celého auta. Né, že by se přímo třáslo, ale je to takové nepříjemné brnění. V nižších rychlostech to nedělá. Nevíte co tomu je(ramena, homokineťák, ...)? Díky

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Brzdy-vibrace

Příspěvek od ace_rimmer »

zvlněné kotouče jsi kontroloval? Může být i křivá poloosa, zkus za jízdy přitáhnout ručku, jestli to zavibruje, tak je to vzadu na brzdách..Mně to dělalo i uvolněné kolo, někdo mi ho asi chtěl ukrást, drželo na jednom šroubu, normálně bez brzdění to bylo ok, jak jsem brzdil tak vibrace. Stejně tak by to mohly být středící kroužky v ráfcích, jakmile brzdíš tak se to zdůrazní, normálně bez brzdění to nemusí jít poznat, taky můžou být křivé gumy, to jde taky poznat až při brždění, pokud to není teda úplně placka..

Kkubrt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 30.03.2009 15:21

Re: Brzdy-vibrace

Příspěvek od Kkubrt »

Měl jsem tam drážkové a týden tomu jsem tam dal klasické. I ty staré byly rovné. Jak to myslíš poloosa. Křivá nebo jak.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Brzdy-vibrace

Příspěvek od ace_rimmer »

jj,může být křivá, někdo to tady už řešil, zkus pohledat, měl ji malinko zkřivenou, protože mu někde tahali auto na odtahovku nebo něco v tom stylu, pak mu to nějak vibrovalo, musel ji vytáhnout a pak to poznali. Ale to nemusí být tvůj případ. Zkus to s tou ručkou, jestli to máš na zadních brzdách nebo na předních, přitáhni ji za jízdy a uvidíš.

Kkubrt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 30.03.2009 15:21

Re: Brzdy-vibrace

Příspěvek od Kkubrt »

Ono se to jemně zahoupe i při prudším zrychlování. Né vždy, ale sem tam ano.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Brzdy-vibrace

Příspěvek od ace_rimmer »

to může být jiná závada než při tom brždění

Kkubrt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 30.03.2009 15:21

Re: Brzdy-vibrace

Příspěvek od Kkubrt »

No mi to připadá, že to má souvislost. Možná, že to není ta poloosa, ale je to něco co způsobuje obojí.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Brzdy-vibrace

Příspěvek od ace_rimmer »

vyzkoušej tu ručku, tím aspoň vyloučíš zadní nápravu...a taky pozor na kombinaci levné desky+dobré kotouče a dobré desky+levné kotouče, obojí je špatně, já jsem takhle zrušil kotouče asi po 2000km.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“