TEMPOMAT: kde je? ovládání a funkce tempomatu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: TEMPOMAT: kde je? ovládání a funkce tempomatu

Příspěvek od vilik »

abeljozef píše:Ja som ti povedal preco :mrgreen:
lapaja píše:JJ Pepčo, měl jsi pravdu.
Můžete ubohému, nepozornému a nevědoucímu staříkovi vysvětlit vo co GO? 8O Děkuji :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TEMPOMAT: kde je? ovládání a funkce tempomatu

Příspěvek od abeljozef »

Vies Viliku ja moc nemam rad mnohe internetove shopy kde nieco predavaju, pritom to ani spravne nefunguje alebo nepasuje lebo ani oni sami nevedia ako to ma fungovat. Ale je to polozka ktoru vedia zabalit a poslat. :mrgreen:

Nie vsetky su take ale je ich rozhodne vela.

petr-petr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 18.03.2011 17:06

Re: TEMPOMAT: kde je? ovládání a funkce tempomatu - ergonomi

Příspěvek od petr-petr »

Ahoj, nevím, zda jsem trefil téma, ale tohle z "sherelockových" se mi zdálo nejbližší.... možná jsem měl založit nové, pod názvem:" ergomomie tempomatu".
Měl jsem možnost si zajezdit s různými ovládáními, od prastarých po novější, a nyní mě přepadla touha vytvořit si svoje nové, do mýho šarýčka.... (dvojka - 2000)
Rád uvítám Vaše názory a zkušenosti..
tak:
- ON/OFF mě nezjímá, to nějak obejdu nenápadným tlačítkem, asi někde jako je na pravé páčce PC
- abych zachoval design, tak jsem odlil stejnou kolíbku jako je na pravé PC páčce - je jasné, že je to SET / RES
- mám obrovské dilema ohledně CANCELu, myslím, že je to velmi efektivní tlačítko, pokud ho tempomat neměl, nahrazoval jsem jej lehkým ťuknutím do spojky - nechtěl jsem blikat brzdovejma, ale to také není "the best". Tlačítko zpředu (jako je s vypínačem) zas není v elegantním ergo dosahu prstu bez sundání z volantu. Napadl mě stisk kolíbky, tedy současný stisk SET/RES, ale těžko se to citem odlišuje (ale možná to nějak vyzkouším).
S logikou si snadno pohrajy, tak, jako jsem vyřešil rozpínací tlačítko spínacím, vypínač možní bude "dlouhým stiskem", ještě nevím.....
Dík za jakýkoliv názor
PP
Sharan II. 2000 + 2009

petr-petr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 18.03.2011 17:06

Re: TEMPOMAT: kde je? ovládání a funkce tempomatu

Příspěvek od petr-petr »

Tak se musím pochlubit,...
vypadá stejně jako ta vpravo, funkce má Reset, Set (kolíbání nahoru/dolů), Cancel (stlačení uprostřed), jen on/off je trochu mimo design, ale není moc vidět, tak to tolok neva - je to šoupák na spodku páčky, v podobných místech jako te reset na pravé páčce).
Vše je namontováno v té odnímatelné části, jen jsem na autě vyříz a propiloval zářezy pro kolíbku a vypínač, ... a bylo to, bez demontáže páčky a samozřejmě i volantu.
Přílohy
Obraz0826.jpg
Sharan II. 2000 + 2009

Uživatelský avatar
Yon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 07.06.2010 15:17
Bydliště: mezi Prahou a Kolínem

Re: TEMPOMAT: kde je? ovládání a funkce tempomatu

Příspěvek od Yon »

To je moc pekne :) Nebyly by nejake dalsi fotky?
Ja uz sice poridil packu za necelych 600 v kelly, bez kabelaze, ale trochu se desim sundavani volantu...takze kdyby se to dalo nejak obejit bez toho...;-)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TEMPOMAT: kde je? ovládání a funkce tempomatu

Příspěvek od michall »

Bez sundání to asi nepůjde, páčky jsou pod volantem spojené.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: TEMPOMAT: kde je? ovládání a funkce tempomatu

Příspěvek od Skyppy »

Na sundání volantu nic není. Pořádně nastudovat a skočit do toho. Potom už je montáž tempomatu sranda. :smoke:

petr-petr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 18.03.2011 17:06

Re: TEMPOMAT: kde je? ovládání a funkce tempomatu

Příspěvek od petr-petr »

Asi ano, ale já nic nesundaval, jen vyříz, vyštíp a vypiloval dva zářezy v páčce - jeden pro kolíbku a jeden pro vypínač - přímo v autě na namontovaný páčce a zaklap ten zadní díl páčky s ovládáním (ve svěráku by pilování bylo asi rychlejší, ale takhle jsem sundal jen vrchní kryt nad sloupkem volantu, abych líp protáh kabely) to pilování trvalo méně než 20minut, za tu dobu bych tak sotva sundal a nandal volant.
Přílohy
Obraz0815.jpg
Sharan II. 2000 + 2009

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TEMPOMAT: kde je? ovládání a funkce tempomatu

Příspěvek od michall »

Možná lama dotaz - jedu na tempomat stálou rychlostí. Když chci přidat, stisknu tlačítko + a auto začne přidávat. Někdy ale začne přidávat plynule, ale občas s docela nepříjemným trhnutím. Služební Oktávka, podstatně novější, tohle nedělá. Čím to?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“