KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od michall »

Přece jen bych zkusil ty kabely. Pokud se jiný motor chová stejně. Ještě mě napadá chyba v samotném konektoru ve dveřích.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

vlcak343
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 04.01.2011 16:54

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od vlcak343 »

Souhlasím s tebou. Je ještě potřeba zkontrolovat kabely mezi komfortkou a konektorem ve dveřích. Snad se najde někdo kdo má k dispozici propojení pinů.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od smolda »

vlcak343 píše:VAG píše zkrat na plus. Dráty jsem měřil od konektoru ve dveřích až po zásuvku na motorku. Bohužel nemám schema pinů od zásuvky ve dveřích do pinů komfortky. Motorek jsem ale zkoušel jiný tak že bych vyloučil koncové spínače. Je dost nepravděpodobné že by měl stejnou závadu. Pokud někdo máte zapojení pinů komfortky prosím o zaslání. Snad se někdo najde, abych mohl ještě proměřit kabeláž od zásuvky po komfortku.
Tady se ale nemusí jednat o "průchodnost" drátů, ta bude asi dobrá, ale měl bys měřit dráty mezi sebou a zkusit zjistit jestli není kraťák mezi dvěma vodiči ve svazku. To že jsou všechny průchozí ještě nic neznamená.
EDIT:
... Jediný rozdíl proti schema je ten, že mínus pro motorek není na pinu 14 ale je na 7. Je to ale origo zapojení. Když jsem propojil mínus na 14 hláška byla stejná.
Zkusil bych začít ohmmetrem měřit (-) drát proti ostatním.
VAG hlásí chybu 01144 motor u spolujezdce- zkrat na plus.
Zkrat neznamená že je drát přerušený, ale že je spojený s jiným, se kterým spojený být nemá (třeba se sousedním drátem ve svazku). Samozřejmě musíš měřit s odpojenými oběma konci kabelového svazku.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od mimayin »

Moc děkuji za odpověď. Aspoň vím, kde to vypnout. No to relé některé věci vysvětluje. Asi to má souvislost. Spravím dráty, vyměním relé a uvidíme. Dám vědět. mimayin

alien.xx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.09.2011 19:09

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od alien.xx »

Cau kluci, nemáte někdo schema zapojení centrálu? Mam alhambru 2000 a nefachaj mi zadni levý dveře, teda když odemknu tak nekdy odemknou ale kdyz rozsvítim světla tak zase zamknout, jinak normalne nezamknou. a nejde okno ovladat od ovladace u řidiče jinak tlačitkem ve dveřích jde.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od tornado1 »

máš přerušené dráty v průchodce dveří
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

alien.xx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.09.2011 19:09

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od alien.xx »

asi jo, taky myslim ale nechápu proč ty dveře zamknou když rozsvítim světla

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od smolda »

Protože se "přikostří" a v ten okamžik to funguje. Když zhasneš, obvod se zase přeruší. Chce to vzít šlusmetr do ruky a změřit.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

alien.xx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.09.2011 19:09

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od alien.xx »

jo to je fakt mozny to je akorat ze oni se zamknou ikdyz se zamknout nemaji tzn. otevrenej stav za jízdy. No nic takže myslíš že stačí jen otevřít pruchodku nebo rozebrat tapecáky a začít odtamtud?

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od smolda »

No v každým případě bych měřil od motorku - tapecy dolů...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

alien.xx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.09.2011 19:09

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od alien.xx »

Je mi to jasny, díky za rady, akorat se proklínám že sem to nechal na zimu :( v létě by to bylo v pohodě

Uživatelský avatar
Memphis-m6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 19.03.2011 22:16

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od Memphis-m6 »

Prosím o radu ohledně centrálu.Koupil jsem staršího Sharana (r.v 99)na kterém nejde(zkouším jen klíčem.ovladač nemám)Při zkoumání proč nejde jsem zjistil vypadlí konektor na zamikání víčka nádrže,tak jsem jej zapojil a myslel si,že jsou odpojeny i dveřní zámky.Jenže jsou zapojeny všechny.Jde mi tedy zamknout jen víčko a dvěře u řidiče.Dnes jsem oběvil pod sedačkou řidiče nějaký alarm box který je vevnitř hrozně vyoxidovaný.Mohla by to být příčina toho,proč centrál nejde,nebo je to pouze tím,že skouším zamikat klíčem?
Navíc při odemikání mi skoro vždy sjedou okna,ale dveře jsou pořád zamčeny.
Prosím o radu nebo nějaký typ,jak tuto závadu vyřešit

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od tornado1 »

pokud máš 99 tak máš centrál v RJ centrální elektroniky pod volantem... jelikož máš asi RJ centrálu pod sedačkou řidiče tak máš r.v. 97..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Memphis-m6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 19.03.2011 22:16

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od Memphis-m6 »

A ta řídící jednotka centrálu je ta komfortní jednotka?Pod sedačkou mám krabici cca 20x20 cm a vede do ní hromada drátů.Ta řídící jednotka centrálu vypadá jak?Že bych se ještě koukl pod ten volant.
Nebo mě ještě napadá,pokud by se to nějakym způsobem nedalo vyřešit.Mam ještě jeden bouranej vrak a tam by měli bejt všechny dráty v pohodě,jestli by se to dalo vypreparovat tam z toho a vsadit do tohodle?To je 98 tak by se to mohlo shodovat.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od tornado1 »

RJ centrálu je RJ centrálu, jaké je číslo RJ pod sedačkou? pokud máš RJ pod sedadlem řidiče nemáš RJ centrální elektroniky pod volantem..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“