Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

MaxJH
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 21.04.2009 23:40

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od MaxJH »

Tak jsem teď něco našel a nerad bych si to nechal pro sebe. :good:

http://www.svetzarovek.prodejce.cz/p-38 ... odeodolny/" onclick="window.open(this.href);return false;

Domnívám se, že nechat si udělat cca 15cm kousky led pásku by měli stačit. Rovnou Vám naletují dráty, takže když někdo podrobně napíše kam s dráty a by fungovalo tlumení jako u budíků, tak by to neměl být takový problém. A cena taky ujde ne? :-D

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od DarkMaverick »

teda mišáku :good:
já si udělám podsvícení a pak uvidíš :smoke: a budeš závidět...ale nechci tě nutit
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

MaxJH
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 21.04.2009 23:40

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od MaxJH »

DarkMaverick píše:teda mišáku :good:
já si udělám podsvícení a pak uvidíš :smoke: a budeš závidět...ale nechci tě nutit

Zdar pane, já jsem doufal, že do toho kdyžtak půjdem spolu a nebudem tolik živit naší drahou všemi milovanou Českou poštu na poštovném :-)

Co říkáš tomu odkazu a této variantě? Nebo jsi pro nějakou jinou?

Uživatelský avatar
Stano_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 15.03.2011 19:17
Bydliště: Ostrava / Moravskoslezský kraj

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od Stano_CZ »

Zdravím chlapi,
taky bych měl zájem si nechat si udělat podsvícení prostoru pod nohou (řidič + spolujezdec), vypadá to luxusně :good: .
Ale všichni jste daleko :158: (není tu někdo z okolí - Ostrava)...
Má už někdo představu, co všechno k tomu potřebuju (diody/neony, kabeláž,...) :roll: ... ?

Uvítám vaše názory :smoke:

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od DarkMaverick »

MaxJH píše:
DarkMaverick píše:teda mišáku :good:
já si udělám podsvícení a pak uvidíš :smoke: a budeš závidět...ale nechci tě nutit

Zdar pane, já jsem doufal, že do toho kdyžtak půjdem spolu a nebudem tolik živit naší drahou všemi milovanou Českou poštu na poštovném :-)

Co říkáš tomu odkazu a této variantě? Nebo jsi pro nějakou jinou?
půjdu do toho s tebou, ale až po jaru...teď jsem na štíru s financema :negative:
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

MaxJH
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 21.04.2009 23:40

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od MaxJH »

Stano_CZ píše:Zdravím chlapi,
taky bych měl zájem si nechat si udělat podsvícení prostoru pod nohou (řidič + spolujezdec), vypadá to luxusně :good: .
Ale všichni jste daleko :158: (není tu někdo z okolí - Ostrava)...
Má už někdo představu, co všechno k tomu potřebuju (diody/neony, kabeláž,...) :roll: ... ?

Uvítám vaše názory :smoke:
Zdar.
Budeš k tomu potřebovat si objednat led pásky (záleží na Tobě jak dlouhé, prodávají se v modulech po 5cm viz. můj odkaz výše), kde Ti na objednávku naletují kabely k tomu pásku. Pak už jen vypínač a sehnat si zdroj proudu v autě (třeba zapalovač), na které připojíš pásek s vypínačem.
Pokud bys chtěl, aby se Ti pásek s ledkama rozsvítil při odemknutí auta či při otevření dveří, tak jej musíš připojit na proud, který vede do stropních lampiček (svítí inter. osvětlení = svítí i led pásek).
Pak je ještě jedna možnost a to připojit se ještě na jeden zdroj kde budeš usměrňovat proud pomocí toho vypínače (svítí-nesvítí) i při zavřených dveřích (lampičky nesvítí, ale já si můžu ledky rozsvítit přes druhý zdroj proudu přes vypínač).

Jestli má někdo lepší řešení, honem sem s ním :-)

MaxJH
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 21.04.2009 23:40

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od MaxJH »

DarkMaverick píše:
MaxJH píše:
Zdar pane, já jsem doufal, že do toho kdyžtak půjdem spolu a nebudem tolik živit naší drahou všemi milovanou Českou poštu na poštovném :-)

Co říkáš tomu odkazu a této variantě? Nebo jsi pro nějakou jinou?
půjdu do toho s tebou, ale až po jaru...teď jsem na štíru s financema :negative:

U mne je to s financema taky za vyliž p*del, ale furt mám cukání to sfouknout do konce roku. Ještě uvidím.... :sharm:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od majkl1 »

MaxJH píše:
živočich píše: jo,co pak Majkl.Po něm se tady slehla zem,ale jinak žije!
Že von si koupil ještě jednoho Pašíka :-D A nebo mu žena zatrhla s námi kamarádit :baseball:
Já vám dám "zatrhla kamarádit"! :mrgreen:
Prdlačku, auto už nerozmazluju. Za celej rok mě stálo v podstatě na opravách jen prachovku a s tou už jsem ho před třema rokama koupil. Nepočítám běžný náklady. Je to v peněžence sakra znát. První rok do oprav kolem 50, druhý to samé a letos suma sumárum nic. A světe div se, jezdí stejně jako když bych do něj ty prachy vrážel dál. Jelikož mám díky tomu přebytek financí :pleasantry: , vrážím je do jiných aktivit a ty taky něco stojej. V9m, že to asi nechcete slyšet, ale opravy aut už dělám jen v krizových situacích. Bylo to pro mne dost stresový. Vždy se něco posere. Tuhle nějaký šroubek, támhle plastový držák aj. a já to vždy řešil výměnou ze svýho auta. Takže se mi to leckdy docela prodražilo. Nikdy jsem za to nechtěl peníze, to každej, kdo u mně byl, potvrdí. Pouze za případný materiál. Berte to tak, že jsem to vždy musel dát do kupy. Nešlo to rozdělat a říci, že nemám věci a ať jedete domů autobusem, že to do týdne dodělám. Vždy to ten den muselo být hotové. To hrozně svazuje ruce. Nemám autodílnu a živím se něčím úplně jiným, takže žádný sklad ND.

Ale abych furt jen neplkal. Na tom podsvícení není nic složitého a zvládne to každý. Stačí zvolit vhodnou diodu. Tím je myšleno hlavně vysoký úhel rozptylu (ideál 120°) a je jedno zda takovou či makovou. Aby to neoslňovalo stačí podle mne tak 2 kusy na každou stranu. Pochopitelně čím více, tím menší "mapy" se budou v místech křížení paprsků vytvářet. Ale já bych volil ty dvě. Pokud je zapojíš seriově(za sebou, čili mínus pol - ten s kratší nohou první se připojí na plus pól té druhé a mínus pol druhé na kostru), dáš před první z nich odpor min. 280 Ohm. Pokud paralelně(odpor min. 210 Ohm a odpor je připojen na plusy obou diod a jejich mínusy jdou opět na kostru). V tomto případě je ale lepší dát odpor s výkonem 1W(zahříval by se). U serie stačí 0,5W. Nebo třetí možnost na každou diodu dát jeden odpor a tam by to činilo odpor min. 420 Ohm při 0,5W. Počítáno s klasickou diodou 25mA a max. napětím 3,5V. Pokud budeš používat nějaký kalkulátor předřadných odporů volně stáhnutelný na netu (třeba ledcalk.exe), tak počítej s palubním napětím 14,4V.
Takže toto by tě vyšlo na nějakých 4 x dioda = cca 10-50kč dle typu a 2 až 4 odpory po 0,80kč. K tomu než nějaký silikon nebo sekundové lepidlo koupit objímky po 1kč, 0,5m smršťovačky a kus dvojlinky. Takže celkem od cca 50kč a bude to provedeno ťip ťop.
Zapojení aby chodilo jak jsi psal, bych já osobně zapojil následovně. Aby se rozsvítilo při odemknutí či otevření dveří, tak napojit na vnitřní osvětlení. A aby svítilo při jízdě, tak na podsvícení palubovky. Obě větve napájení bych oddělil obyčejnou diodou. Větev od podsvícení palubovky bych ještě opatřil spínačem pokud bych měl vážný důvod to někdy vypínat za jízdy, ale asi bych se na to vyprd. :P
Zní to složitě, ale věř že je to asi tak jako si utřít nudli u nosu. Největší "práce" je tahání kabelů.
Pokud by gme.cz s odpuštěním nezprasilo nabídku tak, že nelze vyhledávat dle parametrů, dal bych ti sem odkazy na konkrétní výrobky, ale po nakouknutí k nim do nabídky mě chytl amok.
Michal tak zvaný Majkl1 :drinks:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

MaxJH
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 21.04.2009 23:40

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od MaxJH »

Mistře, nezbývá nic jiného, než tiše smeknout klobouk a hrdě odkráčet chcípnout do roští :good:

Jen doufám, že jsem Tě s tou manželkou nenaštval či dokonce neurazil :-) Všichni se jen divili, že jsi tady dlouho nebyl a nevěděli co je s Tebou. Vítej zpátky!!! :yahoo: :tongue: :pleasantry:

Úžasně jsi vše přítomným popsal, jak to vše udělat, aby to fungovalo, ale chtěl bych pronést jen jedno k čemu jsem došel po Tvém příspěvku:

"Ahoj. Jmenuji se Michal H alias MaxJH a jsem absolutní blbec na elektriku a odpory. Budu se muset přihlásit do klubu dobrovolných elektrikářů."

:sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry:

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od DarkMaverick »

MaxJH píše:
DarkMaverick píše: půjdu do toho s tebou, ale až po jaru...teď jsem na štíru s financema :negative:

U mne je to s financema taky za vyliž p*del, ale furt mám cukání to sfouknout do konce roku. Ještě uvidím.... :sharm:
to já nemůžu :-(
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od majkl1 »

Blbost. Jediný co je tam potřeba za um z cechu elektrikářského je pájení. Ale tady nejde o bezpečnost jaderné elektrárny, takže pokud to neupadne hned, tak nikdy a ta půlkilová nevzhledná pakoule cínu na každým spoji nikomu vadit nebude. :mrgreen:
Jinak na slovenským gme.sk to jde stále vyhledávat podle požadavků.
Tady je třeba ta dioda.
Objmka
0,6W odpor
Ona nakrknutá nebyla, ale já tehdá dostal prasečí chřipku. Řeknu ti, že jsem týden myslel, že chcípnu. :minzdr:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od DarkMaverick »

jde to částečně i na českým,....ale mco ti budu povídat majkle
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od manas1 »

cau majkle. po dlouhy dobe jsem si sem prisel pro radu, a ty mi zrovna hrajes do karet. Pred rokem jsem si udelal podsviceni nohou, na diodovy pasek. ( jednoducha prace, jen nalepit a napajet kabeli. zadny odpory nic.) tak ja jsem jednotlivi pasky priletoval na lampicky, co sou ve dverich. ale kabeli v pruchodce mezi dverma a sloupkem, se mi casem preskripaly. tak bych se te chtel zeptat:
Jesi se da proud, co vede na osvetleni lampicky ve dverich, najit nekde v kabine? to znamena, za pruchodkou dveri. nebo naco to napojit? kdyz otevru jednotlivi dvere, tak aby svitilo osvetleni nohou jen u dveri ktery sou zrovna otevreny? diky moc

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od majkl1 »

Ahoj,
nevím to na 100%, ale mimo dveře to analogově nezjistíš. Ze dveří jde info canově. Kup pořádnej kábel a nemůže se ukroutit. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Podsvícení prostoru nohou- Jak na to???

Příspěvek od manas1 »

jsem si myslel ze v tom bude nejaky orisek.tak to proste pridelam na stropni lampicku a budou svitit vsechny najednou. nechce se mi kuchat celi dvere a pul palubovky k tomu, abych se dostal dovnitr do pruchodky.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“