Zadní brzdový pístky.

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
vw_tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 24.02.2006 21:02

Zadní brzdový pístky.

Příspěvek od vw_tdi »

Začla mi dřít zadní brzda tak sem chtěl vyměnit destičky jenže nemužu zašroubovat pístek.pohnu s nim tak o pul otáčky a to jěště hodně těžce.to je asi na výměnu brzdiče že?poradí někdo?skoušel sem i truhlářskou svěrku a sikovky nebo kllíč na flexu a nic.Nešlo by to líp kdybych ho odpojil od všeho a sundal?takhle je tam nějakej tlak ne?dik za rady

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdový pístky.

Příspěvek od pino.t »

Tak určitě se s tím bude líp manipulovat, když to budeš mít na stole, ale něčím uzavři brzdovou hadičku a nejlépe ještě zvedni nahoru, aby se ti moc nezavzdušnilo, pak to snáz budeš odvzdušňovat.
Pak pod tu prachovku stříkni nějaký konkor, nebo tak a celé promaž.Musíš stlačovat a zároveň zašroubovávat pístek, dá se na to použít klíč co máš na flexu a pak sem použil tří-ramenný stahovák a trocha si pomohl.
A kdyby se ti to nepovedlo, tak myslím, že třmen tu mám navíc, případně i opravnou sadu, kdyby stačilo jen vyměnit gumičky.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
vw_tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zadní brzdový pístky.

Příspěvek od vw_tdi »

diky už se to podařilo ale brzdič sem musel sundat a dat do svěráku.pak už to šlo najednou docela pěkně.Na jedny straně byli destičky znatelně víc sjetý a ten šel právě blbě takže bude asi po smrti za chvili.Ted potřebuju jezdit takže to neřešim ale jak bude čas tak dam komplet gumičky a asi i pístky

Uživatelský avatar
vw_tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zadní brzdový pístky.

Příspěvek od vw_tdi »

tak změna..skrz pístek to hooodně protejká takže uvidim jestli seženu jinej ale řikám si že když to do ted neteklo a začlo to tim že sem zašroubovaval pístek tak by stačila sada na přetěsnění třeba i s novym pístkem

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Zadní brzdový pístky.

Příspěvek od Hans76 »

Nedavno jsem na netu narazil na nové zadní třmeny ve výprodeji za cenu, že by člověk ani neřešil opravu starých. Jen si nemůžu vzpomenout, kde to bylo :(
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
vw_tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zadní brzdový pístky.

Příspěvek od vw_tdi »

našel sem nejlevnější za 2090kč a ted semi ozvali nějaký lidi takže asi koupim spíš za 500 starší

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Zadní brzdový pístky.

Příspěvek od wrot »

vw_tdi píše:našel sem nejlevnější za 2090kč a ted semi ozvali nějaký lidi takže asi koupim spíš za 500 starší
koukni na auto kelly tam prodávaj opravnou sadu i s pístem okolo 300 a maj tam i ty vodící čepy

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Zadní brzdový pístky.

Příspěvek od Hans76 »

No, nevím kde jsi viděl 300,-? Páč sada s pístkem stojí necelých pět stovek :idea:
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Zadní brzdový pístky.

Příspěvek od wrot »

Hans76 píše:No, nevím kde jsi viděl 300,-? Páč sada s pístkem stojí necelých pět stovek :idea:
Máš recht koukal jsem pouze na gum ale já to beru přes kámoše tak nějaká sleva bude :blush:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“