climatronic

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
vrtalmichal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 03.09.2011 13:59

climatronic

Příspěvek od vrtalmichal »

zdravím,potřebuju poradit.mám klimatronic a dnes jsem chtěl vyskoušet klimu zda dobře chládí,ale kompresor nechce sepnout.muže nato mít vliv venkovní teplota?bylo jen 3nad nulou.muže to bejt tím že to nechtělo sepnout kompresor?děkuji za radu

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: climatronic

Příspěvek od tornado1 »

ano, je to tím..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: climatronic

Příspěvek od Goauld »

Starší auta mají sepnutí kompresoru podmíněné teplotou nad 5°C, novější pak nad 0°C.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
vrtalmichal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 03.09.2011 13:59

Re: climatronic

Příspěvek od vrtalmichal »

no já mam rok výroby 1999 mám golfa4.taže v zimě klimu vubec nezapnu?takže ju tím pádem nemužu ani vyzkoušt zda chladi??

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: climatronic

Příspěvek od Goauld »

Pokud není aspoň 6°C tak klimu nevyzkoušíš. Jedině zajet do vyhřáté místnosti, nechat tam auto aby se ohřálo na okolní teplotu a pak vyzkoušet klimu. Holt v zimě se klima vyzkoušet nedá no.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
vrtalmichal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 03.09.2011 13:59

Re: climatronic

Příspěvek od vrtalmichal »

ajo myslel jsem si to.jěště se zeptám,jam nam nastavit climatronic.kdyš zapnu auto,tak to naskočí na 22stupnu ale žadnej pruduch se neotevře.takže ten vzduch fučí jen v palubovce.jakto mam nastavit?

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: climatronic

Příspěvek od maku »

vrtalmichal píše:ajo myslel jsem si to.jěště se zeptám,jam nam nastavit climatronic.kdyš zapnu auto,tak to naskočí na 22stupnu ale žadnej pruduch se neotevře.takže ten vzduch fučí jen v palubovce.jakto mam nastavit?
Zkus to tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... 6&start=45" onclick="window.open(this.href);return false; najdes zhruba v polovine navod na obsluhu Klimatronicu
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
vrtalmichal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 03.09.2011 13:59

Re: climatronic

Příspěvek od vrtalmichal »

parada.díky moc

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: climatronic

Příspěvek od Goauld »

Anebo jednoduše řečeno, když zmáčkneš AUTO, tak vzduch proudí optimálně všema pruduchama, tak aby se co nejdřív vychladilo/vyhřálo cely auto a hlavně aby ti nefoukal studenej/teplej vzduch přímo do xichtu, nebo na nohy. Od toho se to menuje automatická klimatizace :)
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
vrtalmichal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 03.09.2011 13:59

Re: climatronic

Příspěvek od vrtalmichal »

aha,tak tet je mi to jasny :-D nikdy předtím jsem climatronic v autě nemel.tak nevím co a jak :-) a kdyš zmáčknu to AUTO tak si to pak samo ubere větrák?a otevře pruduchy? nebo si to třeba na nohy,nebo na sebe musím pustit sam?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: climatronic

Příspěvek od Goauld »

Ty seš tvrdej jak beton :lol: co nechápeš na slovu automatická :lol: To cos napsal sem ti už vysvětlil a ptáš se na to znova. Tak znovu odpovídám, že když zmáčkneš AUTO, tak se všechno řídí samo, jak směr foukání, tak síla foukání, tak poměr teplyho studenyho vzduchu. Jakmile zmáčkneš cokoliv jinyho, třeba aby to foukalo na nohy, nebo nahoru, tak se plně automatickej režim vypne a fouká to tam kam si to nastavíš. Jediny co automatiku nevypne je snížení, nebo zvýšení o jeden stupeň síly větráku na každou stranu. Ať nastavíš cokoliv, vždycky to udržuje nastavenou teplotu. Jedině pokud je tellota nastavená na LO, nebo HI, tak de buďto maximálně studenej vzduch, nebo maximálně teplej vzduch a už ho nic neřídí a nereguluje.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
vrtalmichal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 03.09.2011 13:59

Re: climatronic

Příspěvek od vrtalmichal »

ok :-D

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: climatronic

Příspěvek od satene »

Goauld píše:Ty seš tvrdej jak beton :lol: co nechápeš na slovu automatická :lol: To cos napsal sem ti už vysvětlil a ptáš se na to znova. Tak znovu odpovídám, že když zmáčkneš AUTO, tak se všechno řídí samo, jak směr foukání, tak síla foukání, tak poměr teplyho studenyho vzduchu. Jakmile zmáčkneš cokoliv jinyho, třeba aby to foukalo na nohy, nebo nahoru, tak se plně automatickej režim vypne a fouká to tam kam si to nastavíš. Jediny co automatiku nevypne je snížení, nebo zvýšení o jeden stupeň síly větráku na každou stranu. Ať nastavíš cokoliv, vždycky to udržuje nastavenou teplotu. Jedině pokud je tellota nastavená na LO, nebo HI, tak de buďto maximálně studenej vzduch, nebo maximálně teplej vzduch a už ho nic neřídí a nereguluje.
s tím to bych si dovolil nesouhlasit,ubrání či přidání ventilátoru vypne automatiku hned.pokud při auto režimu změníš teplotu,kamkoli,climatronic si ji pamatuje a pokud neodpojíš baterii,po každým nastartování jede na stejnou teplotu kterou má nastavenu před vypnutím zapalování jen při sistému ofuk předního ona a vnitřní cirkulace se po vypnutí zapalování vrátí do sistému auto. jinak je to tak jak zde píšeš
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: climatronic

Příspěvek od satene »

climatronic a mžení skel,je nějaká souvislost s nastavením climatronicu a s mžením skel,mě napadá jen že když leje,nebo je sníh tak je normální že se skla zamlží díky tomu že je v autě vlhko z bot a oblečení,ale může to mít jiný důvod?zadní okna boční se občas zamlží i po delší jízdě(máme varianta).klapky na odvod přeb.vzduchu jsou čistý,pilový a pachový filtr nový a v tomhle počasí se to občas dost zamlží ale po zapnutí ofuku př.skla to zmizne.nejhorší to je když máme na zimu gum.koberce a je v nich bordel a voda tak to jsou zadky zamlžený pekelně. Je to normální,či je nějakej způsob jak tomu zamezit(samo že nemyslim nenosit do auta vodu,to někdy dost dobře nejde,zvláště s malým dítětem.) myslím technický,optimální rozdíl teplot v zimě,jin spůsob odvětrání atd..Hlavně nevypínat climatronic,to jsem jednou udělal a bylo to jak v sauně a to bylo venku ještš 15 stupňů
P.s. ještě máme ext.bufíka,pokud s tím něco může mít společného,třeba to nějak zlepšit.

Předem děkuji za případné rady.
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

Uživatelský avatar
vrtalmichal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 03.09.2011 13:59

Re: climatronic

Příspěvek od vrtalmichal »

Já jsem třeba včera jel večer ve 4lidech,byl 1stupen nad nulou,a mlžilo se to jak něco,mám nastavenou teplotu 22stupnů.zapl sem ofuk předního okna,a trvalo to pěnou dobu neš se přední okno trošku odmlžilo.filtry atd mám nové.tak but ten climatronic neumím ovladat nebo nevím :-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“