SEDADLA: oprava sedadla

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
bel2002
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.05.2009 12:46

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od bel2002 »

Zdravím všechny SAGisty, prosím o drobnou radu: jsou loketní opěrky ze zadních sedadel stejné, jako opěrky z předních? Mám možnost koupit pěkné ze zadních (původní přední jsou již ošoupané), ale nevím, jestli mi půjdou normálně nasadit na přední sedadla. Nebo je možná/nutná nějaká úprava? Předem díky, bel2002

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od M@rty74 »

Přátelé kamarádi - hledám někoho z Prahy a blízského okolí kdo disponuje svařováním "céóčkem" - potřebuji opravit "židli" řidiče a jak na potvoru všichni známí nemají plyn či drát, nebo nestíhají a nebo mají dovolenou a táááák. Dle mého laického názoru práce na 10-15 minut + demontáž a montáž sedačky...

Najde se někdo šikovný a ochotný ??? Třeba i za rozumnou úplatu . . . :drinks: Ideálně někdy později odpoledne nebo spíše navečer . . .
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Yon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 07.06.2010 15:17
Bydliště: mezi Prahou a Kolínem

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od Yon »

prosim smazat
Naposledy upravil(a) Yon dne 17.10.2011 19:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Yon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 07.06.2010 15:17
Bydliště: mezi Prahou a Kolínem

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od Yon »

Par stranek zpet je dotaz na demontaz kolecka pro naklaneni operadla, tak bych rad upresnil detaily :-)
U sedacek z Sharana I jdou packy najit po odhrnuti plastu kryjiciho spodek sedadla. Nicmene jsou hodne krehke a lamou se.
U Sharana II je kolecko stejne, ale na sedadle je navic jeste jeden plast (cerveny krouzek) ktery ma stejnou barvu jako plast kolecka tak nejsou na prvni pohled videt. Ohybal jsem dlouho spatny plast, az mi najednou zustalo kolecko v ruce, nastesti se zobacky nezlomily. Detaily v obrazku.
Přílohy
umístění pacek
umístění pacek

Uživatelský avatar
Yon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 07.06.2010 15:17
Bydliště: mezi Prahou a Kolínem

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od Yon »

A jeste k oprave posuvu sedacek. Pokud vam drhne posuv bez zjevne priciny, nejspise se ulomily plastove zarazky. Dve jsou na kolejnicce z podlahy, na krajich. A jedna je na kolejnicce sedadla uprostred. Pokud chcete kolejnicky uplne vysunout, je lepsi sedadlo vyndat z auta. Kolejnicku z podlahy vysunete na max, k zarazce, vyndate z ni plastovou zarazku a kolejnicka pak jde vysunout i pres kovove zarazky. Pokud plastovou zarazku nevyndate, je podlahova kolejnicka tlacena proti sedadlu, na vozicek a ten nejde posunout pres vylisovane kovove zarazky.
Přílohy
kolejnička z podlahy
kolejnička z podlahy
kolejnička na sedadle
kolejnička na sedadle

zalupa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 06.12.2011 20:40
Bydliště: lomnicka u tisnova

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od zalupa »

cau borci nevyte jestli se da koupit ovladani bederni operky mam to od koupi auta ulomeny diky
Alhambra ll 2004 1,9TDI 85kw, Alhambra ll 2010 1,9TDI 85kw 4motion

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od M@rty74 »

Milý borče - a ta opěrka je nejspíš asi na Trabanta Combi nebo ? Myslím, že tu nejsme jasnovidci tak si doplň do podpisu auto a údaje o něm... A přečti si pravidla jak mají příspěvky vypadat !!! Zde:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=25546

Nicméně - samotné díly na bederní opěru neexistují s vyjímkou ovládací růžice, takže máš nejspíše smůlu.
Schránka2.jpg
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

zalupa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 06.12.2011 20:40
Bydliště: lomnicka u tisnova

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od zalupa »

jasne prectu je to alhambra 2004 tu ruzici mem rozpadlou jestli je to to kolecko na ovladani a ten krouzek mezi ni a operadlem tam nemam tak jestli vis kam se mam mrknout
Alhambra ll 2004 1,9TDI 85kw, Alhambra ll 2010 1,9TDI 85kw 4motion

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od M@rty74 »

Ano růžicí myslím ovládací kolečko, ale vetšinou bývá problém uvnitř opěry...
Tady máš čísla dílů, objednáš to v každém značkovém servisu.
Schránka012.jpg
Edit jen pro info: číslo dílu se skládá ze základních 9 znaků eventuelně + písmeno a barevný kod je ještě za - např. 7M0 881 671A 71N !!!
Naposledy upravil(a) M@rty74 dne 01.01.2012 16:04, celkem upraveno 1 x.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

zalupa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 06.12.2011 20:40
Bydliště: lomnicka u tisnova

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od zalupa »

diky diky skousel jsem toci s tou hridelkou a ta jde tak objednam tu ruzici
Alhambra ll 2004 1,9TDI 85kw, Alhambra ll 2010 1,9TDI 85kw 4motion

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od M@rty74 »

Jde o to jestli otáčení hřídelí má efekt pohybu bederní opěry uvnitř opěradla...
Já točím růžicí, to jde,ale opěra uvnitř se ani nehne....
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
vladas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: SEDADLA: oprava sedadla-opěrky

Příspěvek od vladas »

Zdravím
Přidávám staronové téma,opravu loketní opěrky řidiče nebo spolujezdce, resp.opravu sedačky.Nemá někdo zkušenost se sháněním originální látky na potah sedadla?Řešil jsem tento týden poškozenou opěrku řidiče u nového Sharika kterého si koupil kamarád.V Porsche byla odpověď, že potah opěrky se nedodává, jedině celá a to za lidových 2950?-/ks.Odmontoval jsem ji,rozebral,a rád bych poškozenou část opravil novou látkou,stroj i ruce mám,jen látka je problém.Nemá někdo kontakt do nějaké dodavatelké firmy automotiv,kde se podobná látka používá,a dala by se nějakým způsobem získat?Nepředpokládám že je daná látka pouze na sedačkách,ale např.dveřní výplně,zadní opěrky na stranách ve 3.řadě...atd,teoreticky by šel ušít potah opěrky komplet z trochu jiné podobné látky.Pokud by někdo chtěl řešit opravu levé části sedáku řidiče(prodřené)poradím velice jednoduchý způsob.

Uživatelský avatar
citron66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 01.01.2012 21:15
Bydliště: Brno

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od citron66 »

Zdravím, pokud by někdo uvažoval o výměně sedáku u řidiče, dnes jsem toto absolvoval. Cena sedáku u Porsche Brno pro obyč. zákazníka 2144peněz :cry: . Sedadlo mám s pytlem i s vyhříváním. Jako naprostý laik a "prvnička", bez demontáže sedadla z auta, práce cca 2hoďky, a to hlavně proto, že v předklonu už dlouho nevydržím, holt už nejsem z nejmladších. Výsledek super, sezení je pěkný rozdíl. Tak se toho nebojte. :D Bohužel jsem nepořídil fotky, ale pokud by byl zájem, napíšu postup. :pleasantry:
VW Sharan 1.9TDi, 85kW, 2007

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od Captain »

Hoj, prosezelej kraj sedáku u řidiče sem taky řešil. Stálo mě to cca necelej den práce a peníze žádný. Molitany sou stejný v obou predních sedačkách. Stačí je vymontovat, prohodit a sedák řidiče je jako novej. U spolujezdce sem dolepil opotřebený molitan nějakejma zbytkama co sem našel doma. Nikdo by nepoznal že to bylo opravovaný. Hlavně pak ta vnitřní strana spolujezdce není zatěžovaná, tak to drží.

zalupa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 06.12.2011 20:40
Bydliště: lomnicka u tisnova

Re: SEDADLA: oprava sedadla

Příspěvek od zalupa »

zdravicko kolegove potrebuji poradit se zadnimy operkamy hlav mam je dost volne primo v nich vydava to hrozny zvuky na hrbolech tak se chci zeptat jestli to nekdo uz neresil a jestli s tim jde neco delat dekuji za odpovedi
Alhambra ll 2004 1,9TDI 85kw, Alhambra ll 2010 1,9TDI 85kw 4motion

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“