Cukání při akceleraci

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
1.robo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08.03.2008 11:08
Bydliště: Uherské Hradiště

Cukání při akceleraci

Příspěvek od 1.robo »

Zdravím vás zde všechny, delší dobu jsem se zde neukázal, ale nyní se vyskytnul problém a potřeboval bych radu zkušených.Při prudkém přidání plynu se auto celé začne chvět a při každém přeřazení na vyšší stupeň to dělá to stejné.Na volnoběh má motor nepravidelný chod a chvěje celým autem, ovšem při jízdě je to přímo hrůza, jakobych jel po kostkách.Když držím plyn na ustálené rychlosti, tak problém není, ani při podřazení, ale jakmile na to šlápnu a chci výkon, tak se to rozechvěje.Spotřeba mi nestoupla, dnes jsem vyměnil svíčky, zapalovací kabely, ale problém přetrvává, i když musím říct, že cítím malé zlepšení po výměně svíček a kabelů, ale jezdit se s tím nedá.Nesetkal se někdo s něčím podobným?Ještě podotknu, že rozvody mám nové asi 20000 km, olej měněn pravidělně, nový setrvačník, spojková sada, palivový filtr, prostě běžná údržba včetně vyčištění škrtící klapky je dělána.Díky všem za každou radu, od které bych se mohl odpíchnout!Padaly názory na vstřiky, buď špatné a nebo ucpané, na cívku popř. na vadnou řídící jednotku?Také palivová pumpa!Tak nevím!

mateska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 02.03.2009 17:11
Bydliště: Habry

Re: Cukání při akceleraci

Příspěvek od mateska »

po včerejším umytí motoru mi to dělá úplně to samé, jak na plyn, tak na benzín, takže jedu na diagnostiku a uvidíme...

mateska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 02.03.2009 17:11
Bydliště: Habry

Re: Cukání při akceleraci

Příspěvek od mateska »

byli v háji nějaké hadičky na podtlakách, po výměně to nepřestalo házet, klapka vyčištěna a nastavena, nepřestalo, diagnostika jen ukazovala průchod proudu do prvních dvou válců mimo mez, vyměnil jsem tedy první dvě indukčky a je to opraveno, ale já mám motor 1,8T 110kW...

petrst
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 06.05.2011 12:25

Re: Cukání při akceleraci

Příspěvek od petrst »

Tak tohle je cenná rada. Začínám mít stejný problám s tímto motorem (1,8T 110kW). Začalo to "výpadky" motoru při akceleraci na zlomek vteřiny. Teď je to o ty "kostky" horší. Jelikož jsem novým "šťastným" majitelem Passata, moc zkušeností s ním nemám. Tohle mi začalo dělat cca 14 dní po koupi :(
VW Passat Variant B5 1,8T 20V 150HP 1999

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Cukání při akceleraci

Příspěvek od kelly01 »

14 dní mi to hledali všichni známí, pak jsem to flákl do VW , udělali obří diagnostiku, usoudili že to může být jedno z 20ti čidel a chtěli měnit :D , takže, znalý poměrů jsem v zakázce uvedl že auto přeberu až po odstranění závady a platím pouze díl který to způsobil..
Měli to tam 10 dní, a po nich, když jim nic z diagnostiky nevyšlo tak z pr**le vyměnili váhu vzduchu a byl klid, navíc byli natolik slušní že si nedovolili nic jinýho účtovat a platil jsem cca 2500kč, váhu a její výměnu :mrgreen:
Interně mi sdělili že elektrikář na tom strávil přes 50 normohodin :mrgreen:

A poučení: U těchhle závad se servis vyplatí, bo soukromník dělá metodou namontuju/zaplať/nebylo to ono/namontuju/zaplať/nebylo to ono..
Servis vyzkouší, zanadává a dá díl zpátky do skladu :D

Uživatelský avatar
Hanz1983
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 12.07.2011 18:30
Bydliště: Praha

Re: Cukání při akceleraci

Příspěvek od Hanz1983 »

Zdravím pánové, problém jsem měl stejný (1.8T 110KW) a to zhruba měsíc po koupi. V mém případě byl problém v čidle nasávaného vzduchu na air boxu (po odstranění toho plastového překrytu je hned nahoře) v kombinaci se zanesenou svíčkou a propáleným těsněním pod víkem. Přišlo to nakonec na bratru 4000 a jezdí už zase jako víno.
VW Passat 1.8T, 1997, sedan. A až přijdu na to, jak se sem cpou fotky, tak vám ho i ukážu. Tedy mého Passata.

petrst
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 06.05.2011 12:25

Re: Cukání při akceleraci

Příspěvek od petrst »

Nakonec jsem měl problém v cívce nad svíčkou. Výměna cívky + svíčky 3100.
A zatím vše OK :D


Oprava 15.8.2011:
Tak už to zas není OK :(
Opět stejný problém. Takže se bude pátrat dále.
VW Passat Variant B5 1,8T 20V 150HP 1999

petrst
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 06.05.2011 12:25

Re: Cukání při akceleraci

Příspěvek od petrst »

Cukání pod 3500ot/min, při teplejším počasí intenzivnější.
Opět stejný problém a opět zapalovací cívka, už mě to nebaví.. zbývají ještě 2 a mám je komplet nový...
Navíc mi v předchozím servisu dali svíčky Brisk DR15TCY - co se dávají pro Škodovky 1.3 MPi :(
Kdybych to býval byl věděl... Do tohoto motoru pouze jednobodové a platinové - BOSCH - výborná firma :)
VW Passat Variant B5 1,8T 20V 150HP 1999

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: Cukání při akceleraci

Příspěvek od DarkMaverick »

měl jsem to na bejvalím autě...byli to zlámaný kabely od zapalování a auto tím pádem jelo jen na 3 válce a na 4 se chytil je někdy a chvělo to s autem, ztrácelo to výkon a pak sluš
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

carlosP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.10.2011 21:01

Re: Cukání při akceleraci

Příspěvek od carlosP »

hosi zdar,ja chveni auta nemam,ale pri seslapnuti pedalu auto trosku cuka u vsech rychlosti,hlavne rano a obcas se mi rozne kontrolka EPC po nastartovani.Mam 1.8 bez turba,poradte,diky

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: Cukání při akceleraci

Příspěvek od DarkMaverick »

carlosP píše:hosi zdar,ja chveni auta nemam,ale pri seslapnuti pedalu auto trosku cuka u vsech rychlosti,hlavne rano a obcas se mi rozne kontrolka EPC po nastartovani.Mam 1.8 bez turba,poradte,diky
nežene ti to tam chudší směs?? nebo fakt zkus zkontrolovat ty kabely ke svíčkám....
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

carlosP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.10.2011 21:01

Re: Cukání při akceleraci

Příspěvek od carlosP »

to ja nevim co mi to tam zene,co je chudsi smes,jak to zjistim nebo co s tim mam udelat ja?Ale kabely zkontroluju,dik

Uživatelský avatar
Regi1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 18.01.2011 13:52
Bydliště: Most

Re: Cukání při akceleraci

Příspěvek od Regi1 »

Ahoj,
řešíme ten samý problem ale u 1.6.Naposled to byla prasklá hadička,tentokrát manžel hadice zkontroloval a jsou ok.Kabely ke svíčkám dávaj jiskru a svíčky dnes nové.Zkoušeli jsme postupně odpojovat kabely ke vstřikům a u třech mírná změna v chodu jen u první (zpředu) žádná reakce.Takže co s tím a jak poznáme že je vadný vstřik?Díky štastné a veselé a na Silvestra opatrně.Regina

Uživatelský avatar
Regi1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 18.01.2011 13:52
Bydliště: Most

Re: Cukání při akceleraci

Příspěvek od Regi1 »

Jo ještě jedna věc.Dělá to jak při volnoběhu tak při jízdě i při přidání plynu.(nemáme LPG)

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: Cukání při akceleraci

Příspěvek od DarkMaverick »

Regi1 píše:Jo ještě jedna věc.Dělá to jak při volnoběhu tak při jízdě i při přidání plynu.(nemáme LPG)
zkuste kabely ke svíčkám...
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“