Stočení kotoučů JČ

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Roggy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 17.09.2011 19:55

Stočení kotoučů JČ

Příspěvek od Roggy »

Chlapi neporadil by mi někdo z vás kde v jižních Čechách stáčejí kotouče?Mám je tam 6 měsíců jsou fakt jako nový, ale auto stálo 2 měsíce a kotouče se mi zkroutily. Nevíte o někom Prachatice,Strakonice kdo to umí?

Díky za radu.
VW Passat Variant 66kw aut. 99 mazlík:-)

Uživatelský avatar
baron73
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 05.10.2007 23:08
Bydliště: Mutěnice

Re: Stočení kotoučů JČ

Příspěvek od baron73 »

Roggy píše:Chlapi neporadil by mi někdo z vás kde v jižních Čechách stáčejí kotouče?Mám je tam 6 měsíců jsou fakt jako nový, ale auto stálo 2 měsíce a kotouče se mi zkroutily. Nevíte o někom Prachatice,Strakonice kdo to umí?

Díky za radu.
Aby se kotouče zkroutily když auto stojí,tak to sliším poprvé v živote.Divné ne??A nestalo se ti to než si auto odstavil???

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: Stočení kotoučů JČ

Příspěvek od Jindra 1.8T »

stáhneš je a za chvilu je máš zase zkroucený a pořád je sundávat a zpět ztráta času a peněz z toho sem už vyučenej jak je zde psáno na foru o brzdách dát pořádný a máš klid sice něco stojí ale pak jezdíš

Roggy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 17.09.2011 19:55

Re: Stočení kotoučů JČ

Příspěvek od Roggy »

Asi máte pravdu bude lepší je radši vyměnit. Nerad bych ten proces neustale opakoval a platil dokola za stáčení:-(

Díky za radu a zkušenosti :-)
VW Passat Variant 66kw aut. 99 mazlík:-)

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Stočení kotoučů JČ

Příspěvek od Hans76 »

Pokud se stočení udělá správně, tj. pořádně vyrovnat dosedací plochu pro náboj (popřípadě jí také orovnat) a poté jedním "vrzem" bez vyndavání srovnat obě brzdící plochy. Pak no problem :!:
Navíc brzdy můžou časem začít vibrovat i bez toho, aby se kotouče zkroutily - stačí je totiž jen blbě namontovat a po pár tisících km je problém na světě. Pokud se nebrzdí jak hovado, tak se kotouče nezkroutí (pokud ano, mají barevné vyhřáté mapy). A když někdo říká, že soustružení je na prd, tak neví o čem mluví (nové kotouče také nepadají jen z formy) :!: :!: :!:

to Roggy: nevím kolik jsi na nich najel km (za vlastně 4 měsíce)? Já mám po odjetých 8000 km na Passatu stále tloušťku 25mm (nové mají 25mm :D ) a přišlo by mi jako totální zhovadilost kotouče vyhodit.
PS: kdyby jsi je chtěl vyhodit, tak to je raději můžeš poslat mě. Tatík má stejného Pášu jak ty :pleasantry: Dopravu zaplatí :smoke:

to all: Ale každého věc a navíc o mé peníze nejde. Jen mne pobavilo, jak někdo zatracuje něco, o čem toho zřejmě moc neví.

Brzdícím autům zdar :drinks:
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stočení kotoučů JČ

Příspěvek od frodobagin »

Hans76 píše:Pokud se stočení udělá správně, tj. pořádně vyrovnat dosedací plochu pro náboj (popřípadě jí také orovnat) a poté jedním "vrzem" bez vyndavání srovnat obě brzdící plochy. Pak no problem :!:
Navíc brzdy můžou časem začít vibrovat i bez toho, aby se kotouče zkroutily - stačí je totiž jen blbě namontovat a po pár tisících km je problém na světě. Pokud se nebrzdí jak hovado, tak se kotouče nezkroutí (pokud ano, mají barevné vyhřáté mapy). A když někdo říká, že soustružení je na prd, tak neví o čem mluví (nové kotouče také nepadají jen z formy) :!: :!: :!:
A jak se dají brzdy špatně namontovat? Tedy na co je potřeby při zpětné montáži dávat pozor? :roll:

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: Stočení kotoučů JČ

Příspěvek od Jindra 1.8T »

nic proti tobě ale nevím proč urážíš a obouváš se do druhých když sem napsal jen svuj názor a skušenost tak mi terda vysvětli
jak je možný když sem měl na autí sjetý kotouče v servisu ( autorizovanej !!! ) dali nové plus desky a kotouče začali po dvou měsících vybrovat tak mi
vyměnili kotouče a desky znovu plus náboje a po dalších 3 měsícich byli zase v prd..i tak sem je nechal stáhnout borec je stáhl tak
že ten jeden byl křivej ještě vic než před tím vzal sem je k jinýmu mechošovy aby na ně kouknul a řekl mi to samé nabýdl se že je stáhne znovu a pořadně prej
ale do toho sem už nešel ono najít borce co umí fajnově stáhnout kotouče jak sem zjistil je problém aspon u nás a to chtěl 600 vysokohorská přirážka asi

a to sem je jo šetřil než je trochu zajedu nakonec sem potkal borce co makal v intermobilu W znojmo a když mi povyprávěl co tam rvou za nehorázný
prachy a podobně tak sem se nestačil divit tak sem si sám koupil kotouče a desky AT a namontoval sam očistil dokonale dal do pasty a jezdím možná nejsou nejlepší jak by zase
někdo napsal protože skušeností je spousta akle mám klid auto nevybruje netřepe se nepíská mám na nich najeto plus mínuus 18 tis a zatím vypadají dobře ,,, MOŽNÁ SEM MĚl smulu na lidi
ale v našem ( W ) SERVISU SEM MĚL JEN SAMÝ PROBLÉMY
a asi před dvouma měs sem je daval i do zadu a zatím také v poho ... nemám nic proti jiným názorum rad si nechám poradit každá rada je k něčemu dobrá proto je také tohle forum ne
aspon myslím tak at nám to jezdí !!!!! .

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“