Nevrtanou Brembo sadu nebo vrtané Zimmrmany?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevrtanou Brembo sadu nebo vrtané Zimmrmany?

Příspěvek od Meggy »

záleží co a kde jsi kupoval...pokud u mě, můžeme poslat na reklamaci
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevrtanou Brembo sadu nebo vrtané Zimmrmany?

Příspěvek od frodobagin »

Meggy píše:záleží co a kde jsi kupoval...pokud u mě, můžeme poslat na reklamaci
Posílal jsem ti poptávku na přední kotouče s destičkami ale nějak jsi nestíhal takže jsem je koupil v Karlových Varech ve firmě KV Díly.

Ale musím říct, že jsem jen tak na vyzkoušenou za jízdy zatáhl ruční brzdu a ejhle. Divné zvuky a mírné cukání se projevilo. Takže jsem dnes vyměnil zadní kotouče s destičkami. Byly tam ATE ale po ujetí cca 25000 km totálně v prd..i. Namontoval jsem sadu ABS. Uvidíme jestli jsou přední kotouče Brembo dobré nebo ne.

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevrtanou Brembo sadu nebo vrtané Zimmrmany?

Příspěvek od frodobagin »

Takže. Včera jsem koupil a namontoval zadní brzdové kotouče a destičky a dnes vyzkoušel. Musím uznat, že jsem se zmýlil. Všechen hluk a vybrace byly ze zadních kotoučů. Takže po výměně úplně perfektní a bez jakéhokoliv cukání. Takže zatím po ujetí cca 2000 km je sada BREMBO v perfektním stavu a nevykazuje sebemenší problémy v podobě zvlnění kotoučů, hluku atp. Jenom ty přední disky jsou tedy více špinavé od brzdových destiček. Ale prdět na to. Hlavně že jsou kotouče v richtiku.
A ještě připojuji obrázky, jak vypadají zadní brzdové kotouče ATE po 25.000km. A to byly opatřeny šedou barvou když byly úplně nové. Masakr.
Přílohy
DSC00173upr.jpg
DSC00174upr.jpg
DSC00175upr.jpg
DSC00176upr.jpg
Naposledy upravil(a) frodobagin dne 19.10.2011 18:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevrtanou Brembo sadu nebo vrtané Zimmrmany?

Příspěvek od Meggy »

no pěknej hnus :)
a to chtějí všichni ATE...nikdo si nenechá vysvětlit, že to je přebalovna
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevrtanou Brembo sadu nebo vrtané Zimmrmany?

Příspěvek od roti »

to je hnus!
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

Uživatelský avatar
kuba4you
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2671
Registrován: 20.03.2009 15:48
Bydliště: Ostrava - Krásné Pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevrtanou Brembo sadu nebo vrtané Zimmrmany?

Příspěvek od kuba4you »

taky mám jeden problém, piskají mi brzdy a hrankou to není, píska to jen když je okolo 20 stupňů od 15 už nic neslyším kde by mohl být problém?Kotouče vyčištěny :!:myslíte že by se nějaký bordel mohl zarýt do destičky? Desky i kotouče jedné značky, pro jistotu nebudu jmenovat, je pravda že poslední dobou nenajedu moc km, mohlo by to mít spojitost?

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevrtanou Brembo sadu nebo vrtané Zimmrmany?

Příspěvek od frodobagin »

frodobagin píše:Tak jsem pořídíl BREMBO kotouče a BREMBO brzdové destičky a musím říct, že to brzdí už od začátku jako ďas, ale to může být tím, že jsem byl zvyklý brzdit velmi málo kvůli tomu, že mi kotouče pěkně vybrovaly a po demontáži jsem zjistil, že brzdily pouze polovinou brzdné plochy. Ale co jsem zjistit bylo překvapení. Na destičkách je nápis barvou BREMBO a na plechu, na kterém je nanýtovaný brzdný materiál je vyraženo TEXTAR. Zajímavé. No zatím to brzdí fakt přepichově. Počkám, zda se nezkroutí. Napíšu sem svoje zkušenosti.
Takže mám na Pašíkovi najeto 159 tis. km a sada předních kotoučů a destiček BREMBO je naprosto v pohodě. Není absolutně žádný problém v podobě cukání, vybrací a perfektně brzdí. No a kupodivu není žádný problém ani se sadou zadních kotoučů a destiček ABS? Pro mne překvápko.
Přední sada kotoučů BREMBO nevrtané + destičky BREMBO (TEXTAR) - montáž ve 145 tis. km
Zadní sada kotoučů ABS + destičky ABS - montáž ve 147 tis. km

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Nevrtanou Brembo sadu nebo vrtané Zimmrmany?

Příspěvek od xingisx »

koukám zajímavá diskuze, tak bych se rád zeptal. Vždy jsem měl za to, že ATE jsou velice kvalitní brzdy a chtěl jsem si je koupit. Jak tak koukám, nejsem si tím již zcela jist. Můžete mi někdo opravdu říct, že ATE jsou na prd a proč?

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevrtanou Brembo sadu nebo vrtané Zimmrmany?

Příspěvek od Meggy »

xingisx: ATE nejsou špatné, ale je rozdíl mezi pvovýrobou a aftermarketem a to dost velkým

ATE si nechává tyto díly vyrábět

většina lidí je spokojená, ale ti co se tomu opravdu věnují (hlavně servisy) časem pochopí že Brembo je s kvalitou trochu jinde a vrací se zpět k Brembu

kombinace Bremba s Textarem je dle mého nejlepší a většina uživatelů to potvrdí
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“