problikne kontrolka mlhovky při šlápnutí na brzdu

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
vasatko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 22.02.2010 07:55
Bydliště: Petřvaldík
Kontaktovat uživatele:

problikne kontrolka mlhovky při šlápnutí na brzdu

Příspěvek od vasatko »

Zdarec,

tak už jsem taky majitelem prasáka :lol: (díky Pascalovi za dodělání zavírání oken dalkou) a mám hned dotaz.

Čím to, že když šlápnu na brzdu tak problikne kontrolka mlhovky v budíkách? Problikne i když zapínám světla a tak mě napadá, že snad kostra v zadu (v některém zadním světle)? Jen se ptám než začnu rozebírat (je dost pozdě, půjdu spát a ráno rozeberu, jen jestli se někdo nesetkal s tímto problémem).

A další blbost: co má dělat tlačítko mezi el. stahováním oken předku a zadku (přeškrtnuté okno)? Předpokládám, že zablokovat ovládání oken ze zadu (ovládat půjdou jen ze předu)? Pokud předpokládám správně, tak mě to nefunguje, netušíte kde by mohla být chyba? Okna jdou stahovat jak zepředu tak zezadu ať je tlačítko zamáčklé nebo vymáčklé.
VW Vento 1.9 TDi (r.v. 1998, 81kw+chip, no tunning)
VW Passat 1.9 TDi (r.v. 2004, 96kw, kombi, no tunning)
Škoda Superb II 2.0 TDi (r.v. 2009, 103kw, hatchback, no tunning)

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: problikne kontrolka mlhovky při šlápnutí na brzdu

Příspěvek od bumpkin »

Vadná kostra pro zadní lampy. Nejspíš oxidace v konektoru levé lampy.

Uživatelský avatar
vasatko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 22.02.2010 07:55
Bydliště: Petřvaldík
Kontaktovat uživatele:

Re: problikne kontrolka mlhovky při šlápnutí na brzdu

Příspěvek od vasatko »

dík, myslel jsem si to, o víkendu jdu na to, a pak na mokro za spolujezdcovou sedačkou (zatím netuším čím to, začnu filtrem a pak uvidím, přečetl jsem si snad vše tady na foru, pak přeleštím zadní lampy - ala cartex či jak se jemnují), výměnu oleje motoru a převodovky, všech filtrů, chladící kapaliny (prostě takový základ po koupení auta kolem 200 tis. km, Vento vydrželo 500 tis. km a ještě se drží pod plachtou na dvorku)
VW Vento 1.9 TDi (r.v. 1998, 81kw+chip, no tunning)
VW Passat 1.9 TDi (r.v. 2004, 96kw, kombi, no tunning)
Škoda Superb II 2.0 TDi (r.v. 2009, 103kw, hatchback, no tunning)

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: problikne kontrolka mlhovky při šlápnutí na brzdu

Příspěvek od Flico »

taky jeste mrkni jestli nejakej soumen nedelal do tech lamp upravu aby svitili pri brzdeni cely ty "snehulaci" uz sem u par lidi videl ze to zapojili spatne a pak jim to svitilo cely ale i kontrolka mlhovky v aute :wink:

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: problikne kontrolka mlhovky při šlápnutí na brzdu

Příspěvek od Currahee »

...a proto mi svítí na brzdách jenom celá horní koule sněhuláka a dolní jsem nezapojil, byl by to pak moc velkej nápor na spínač u pedálu :wink:
Naposledy upravil(a) Currahee dne 24.10.2011 08:57, celkem upraveno 2 x.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
vasatko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 22.02.2010 07:55
Bydliště: Petřvaldík
Kontaktovat uživatele:

Re: problikne kontrolka mlhovky při šlápnutí na brzdu

Příspěvek od vasatko »

Svítí jen půlka horní koule sněhuláka, nevypadá že by byl špatný kontakt kostry (vše je čisté bez známky rzi nebo oxidace)

Ale asi jsem objevil chybu (díky kontrolce ABS a ESP která na mě teď začala svítit - a na fóru se píše že to dělá i malé napětí na baterií), venku přituhuje a začíná se projevovat stará baterie. Dneska jsem se na ní mrknul a zjistil že má na sobě originál kód z VW :). Takže má 7 let, naměřil jsem 12,31V (to už je málo, ne? myslím že by měla dávat něco kolem 12,7? A nevěřím že až začnou mrazy tak že nastartuju). Ten od koho jsem to autíčko koupil tak byl antitalent asi na vše (nechával to servisovat u Franty ze vsi). Ještě že to měl jen rok a tak to není zase taková hrůza (předtím pravidelný VW servis v Německu). Nebo myslíte že se mýlím a baterkou to být nemůže?

Taky jsem našel mokro za spolujezdcovou sedačkou a tak při dnešní výměně oleje, kontroly chladící kapaliny apod. Jsem vyčistil odvodňovací kanálky. Jen škoda, že jsem zapomněl na FAQ (které mám pročtené, ale od té doby jsem toho hodně pročetl tady na fór a tak se mi vše spojilo) a nechal jsem v odtocích ty gumičky (ve FAQ je napsáno vyhodit daleko, jak jen to půjde ale pak ve fóru někdo píše ať si dáváme bacha ať nevypadnou ty gumičko bo už je tam nikdy nedáme!). Kanálky byly zanesené (kolem filtru i motorku steračů) a i odtoky byly zalepené bahnem. Navíc jsem našel špatně nasazené těsnění kolem trubek klimi (v místě jak vedou dovnitř do kabiny), ale nešlo to spravit (v jednom místě je srolovaná dovnitř, snažil jsem se nasadit, ale bez úspěchu a nechtěl jsem jí rozervat) tak jsem to vyčistíl tech. benzínem a zadělal sklenářským tmelem. Teď vysuším a snad bude klid. Jediné co mě napadá tak že by tam teklo nějak přes šíbr (ten má také nějaké kanálky?).

Zítra budu pokračovat.
VW Vento 1.9 TDi (r.v. 1998, 81kw+chip, no tunning)
VW Passat 1.9 TDi (r.v. 2004, 96kw, kombi, no tunning)
Škoda Superb II 2.0 TDi (r.v. 2009, 103kw, hatchback, no tunning)

Uživatelský avatar
vasatko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 22.02.2010 07:55
Bydliště: Petřvaldík
Kontaktovat uživatele:

Re: problikne kontrolka mlhovky při šlápnutí na brzdu

Příspěvek od vasatko »

Opravdu to bylo kostrou :good: (poslední konektor byl tak černý že nešel vidět a tak jsem si ho předtím ani nevšiml - ostatní jsou jako nové, jen kostra černá - ale ne spálená, spíše taková divná koroze). Takže všem díky za názory.

Podíval jsem pod koberec za spolujezdcem a objevil bazének, nečekal jsem to tak hrozné. Proto jsem rozebral půlku vnitřku. Vybral kýbl vody (celý, tzn. 10l) a hodil na celý den přímotop do auta (a nechal otevřený šíbr). Mezitím rozebral filtr a utěsnil. Vyčistil odvodňovací kanálky od šíbru a vyladil různé drnčivé zvuky, které jsem za měsíc co to auto mám objevil (většinou to byly zapadlé eura :lol: - přibližne 10 euro). Mám starší baterku tak jsem ji nabil (není zase tak stará, cca 2 roky z toho rok ležela ve skříni) a vypadá to že i mám klid od ABS a ESP kontrolky (uvidíme).
VW Vento 1.9 TDi (r.v. 1998, 81kw+chip, no tunning)
VW Passat 1.9 TDi (r.v. 2004, 96kw, kombi, no tunning)
Škoda Superb II 2.0 TDi (r.v. 2009, 103kw, hatchback, no tunning)

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: problikne kontrolka mlhovky při šlápnutí na brzdu

Příspěvek od Currahee »

Tu baterku musíš měřit pod zátěží. Naprázdno ti nic neukáže. Já originál po 8mi letech už taky vyměnil. Měla napětí v pohodě i startovala bez anomálií, ale už bylo znát minulou zimu, že s tím netočí jak má. Hlavně krátký trasy a rozsvícený světla jí vadí a nestíhá se dobít. V mrazu, ač to zní divně, je dobrý u staršího aku bliknout na 5 sekund světelnou houkačkou. Tím se mírně zahřejí články a sniží se vnitřní odpor aku. Pak lze lépe nastartovat :wink: PRO VŠECHNY! POKUD BUDETE MANIPULOVAT SE STARŠÍ BATERKOU, NIKDY JÍ NEKLOPTE A NEOTÁČEJTE! DOLE JE USAZENÝ UHLÍK Z ROZPADAJÍCÍCH SE ELEKTROD A MŮŽE VOLNÝM POHYBEM ZPŮSOBIT NEVRATNÝ ZKRAT ČLÁNKU!
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“