ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
CarAudio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 17.12.2010 22:14

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od CarAudio »

To asi ne. Proto jsou tam ty velky pojistky a hlavne mam kabelaz v 50 a 35 prurez. Takze kabely vetsi nez od svarecky.
Mám Ford Galaxy II. Jsem spokojen, 85kW stačí ?!? Mě teda ne : http://www.youtube.com/watch?v=M-u7yD8az2o. Pro všechny ostatní http://ecupower.cz

Uživatelský avatar
Peťulína
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 14.12.2010 14:33
Bydliště: Dubnice
Kontaktovat uživatele:

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od Peťulína »

Zdravím,
má problém s mazlikem, už s předchozí baterkou byl občas problém - třeba týden normálně startuje, i v těch šílených mrazech (-25°C) chytla na škrtnutí, ani netočila. Najednou ale začla blbnout - otočila jsem klíček, zhasly všechny kontrolky a budíky a motor ani ťuk. Baterku jsem v práci nabila a odpoledne to samé - až když jsem zahýbala všemi možnými kabely, co mi přišly pod ruku motor najednou naskočil úplně bez problémů. V autě byla baterie Bosch S3 70 Ah 650A nevím teda jak stará, ale v servisu jí proměřovali a prý je dobrá. V servisu samo mazlik chytal jako švýcary.
Asi po týdnu znova ten amý problém - někdy se budíky vytočí do plna a zhasne počítadlo km, někdy jen zhasnou kontrolky, ale motor nic. Třeba 3x a pak to zas jde normálně.
Kolegové v práci tipují na kostru, já tomu nerozumím. V servisu zase spíš říká, že bude někde nějaký velký odběr při startu, že to vyzkratuje budíky, či co.
Včera jsem vyměnila baterku za Akuma 100Ah 850A, sice starší ale dobrou a dneska jsem sice nastartovala, ale zas vyjely ručičky až do kraje a vynulovalo se počítadlo. netuším, co to je. Doufám jen, že to nebude nějaká drahá oprava, asi bych momentálně musela mazla odstavit a jezdit do práce koňmo. :negative:
moji čtyřnozí mazlíci: http://www.konici-dubnice.wbs.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od marcelralis »

Tento problém bych asi hledal v jiném tématu, baterií to zřejmě nebude. Ty budíky vždy vylítnou nahoru a zpět, pokud odpojíš aku a znovu připojíš a pak otočíš klíčkem. Někde se bude samovolně rozpojovat okruh napájení, takhle na dálku těžko odhadnout kde. Možná ta kostra, to je asi nejčastější jev nebo možná i startér nebo vadné kabely přímo u baterky? Třeba se ozve někdo, kdo s tím má již zkušenost. Co zkusit napojit auto na diagnostiku a vyvolat registr závad? Jestli se tam něco ukáže?

Uživatelský avatar
CiFO
Člen klubu
Příspěvky: 296
Registrován: 12.10.2008 21:19
Bydliště: Praha-Přerov a zpět

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od CiFO »

Čau společenstvo. Prosím Vás má někdo z Pražských kolegu,měřič do autobaterky myslím na ten elektrolit nebo jak se to jmenuje,začíná zima a rád předešel předčasným problémům,kdy auto stojí i 5 dnů.díky
CiFO - King of Crunk
VW SHARAN I.generacion - KaT Off / -45 mm / Brembo / ChiP / "no smoke , no fun "

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od michall »

Mám, se někdy stav.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
CiFO
Člen klubu
Příspěvky: 296
Registrován: 12.10.2008 21:19
Bydliště: Praha-Přerov a zpět

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od CiFO »

tobě bych měl líbat ruce :)
CiFO - King of Crunk
VW SHARAN I.generacion - KaT Off / -45 mm / Brembo / ChiP / "no smoke , no fun "

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od michall »

:oops: :oops: :oops: Nepřeháněj.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od RamuSAG »

Peťulína
Tak tenhle problém jsem měl před roky já taky. Vyměnil jsem baterku za novou, protože jsem si myslel, že je už hotová a ona to taky měřením vykazovala, jenže ta nová byla asi po týdnu taky špatná a pravá příčina problému byl startér, takže já si myslím že michall se trefil.



VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Uživatelský avatar
Tunerkoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 30.12.2008 22:59
Bydliště: Bratislava

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od Tunerkoo »

Chlapy dám bezproblémov čo sa (rozmerov týka) baterku Varta 100Ah 830A 353x175x190mm, do alhambry 2008?
dikes
Seat Ibiza 6K1 r.v.99 -> swap na 1,9TDi PD ASZ+bižutéria = 227PS/471Nm -> 1/4míle 13:714sec
Seat Alhambra 2.0 TDi 8v Stylance LUX 103Kw/320Nm

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od M@rty74 »

100Ah je poslední velikost co se tam na milimetr přesně vejde - když projdeš několik stran zpět je to tam napsáno asi 5x :good:
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Tunerkoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 30.12.2008 22:59
Bydliště: Bratislava

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od Tunerkoo »

Dik, sorry za duplicitu asi som to prehliadol.
Seat Ibiza 6K1 r.v.99 -> swap na 1,9TDi PD ASZ+bižutéria = 227PS/471Nm -> 1/4míle 13:714sec
Seat Alhambra 2.0 TDi 8v Stylance LUX 103Kw/320Nm

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od kubenec »

CarAudio píše:To asi ne. Proto jsou tam ty velky pojistky a hlavne mam kabelaz v 50 a 35 prurez. Takze kabely vetsi nez od svarecky.
Neda mi to po takove dobe, ale musim. Svarecka ma:
1. min. tu 35 jestli ne tu 50
2. hlavne 60V a ne 12V. Proto v klidu da od 120 do 180A. U auta bych byl opatrnejsi. Je to muj nazor. 12 let delam v oboru silnoproud a uz jsem videl kabel na 2x tak velkym jisteni. A to bylo na 230V o 400V nemluve.

Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od armanny »

pánové dotaz. Je tohle známka oxidace? Neustále se to tvoří na kladném kontaktu baterie..
co použít na kontakty?
Přílohy
IMAG0054.jpg
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od kubenec »

To vypada jako Modrej z "Chobotnicek z druheho patra":lol:

Odesláno z Nexus-HD2 pres Tapatalk 2

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

ELEKTRO: jakou baterii na Sharana?

Příspěvek od Skyppy »

Já, když už je potřeba, tak na kontakty baterie používám spešl mazadlo, které je pro tyto účely vyrobené. Teď Ti bohužel neřeknu, jak se jmenuje, neboť nejsem doma. To co je na té fotografii vypadá spíš na nějakou prasklinku pláště baterie, skrz kterou se ven derou nežádoucí výpary, které způsobují tuto nebezpečnou oxidaci. Určitě to není nic běžného a tolerovatelného!!!!!!! Pozor na to!!!!

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“