Má někdo štelovák JOM na B5/B5,5 v Praze???

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Má někdo štelovák JOM na B5/B5,5 v Praze???

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Hola všem,

po přečtení snad všeho jsem si koupil na Pašíka TA Technix podvozek štelovák. Je to ale tak šíleně tvrdý, že se s tim prakticky nedá jezdit. Má někdo na autě ten JOM, abychom to porovnali? Praha a okolí.. Momentálně mě to tak štve, že mam najeto cca 400km a klidně bych ho dal pryč. Jezdím po Praze a to se prostě NEDÁ!!!

Uživatelský avatar
chemlon
Profík
Profík
Příspěvky: 928
Registrován: 08.01.2010 12:56

Re: Má někdo štelovák JOM na B5/B5,5 v Praze???

Příspěvek od chemlon »

a o kolko si znizil :?:

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo štelovák JOM na B5/B5,5 v Praze???

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

chemlon píše:a o kolko si znizil :?:
To nevim, každopádně čím níž, tím měkčí, nebo? Ležícího policajta tak akorát přejedu bez škrtnutí :-)

Uživatelský avatar
Patrik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo štelovák JOM na B5/B5,5 v Praze???

Příspěvek od Patrik »

Jom je obecně dost měkkej... ale pokud TA nebo JOM tak JOM... a nechceš něco kvalitnějšího radši?
EX Passat 3BG US Look

Uživatelský avatar
chemlon
Profík
Profík
Příspěvky: 928
Registrován: 08.01.2010 12:56

Re: Má někdo štelovák JOM na B5/B5,5 v Praze???

Příspěvek od chemlon »

ja ked som dal stelovak na norm.vysku tak pohoda ale ked som dal dole -7cm tak to stvrdlo statocne :wink:

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo štelovák JOM na B5/B5,5 v Praze???

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Patrik píše:Jom je obecně dost měkkej... ale pokud TA nebo JOM tak JOM... a nechceš něco kvalitnějšího radši?
Moc bych chtěl, ale nemam ani floka a potřebuju jezdit :-(

Chemlon: Fakt jo? Já bych si tipnul, že jak je ta pružina povolenější, tak to bude měkčí, ale je možný, že ke konci tlumení je to naopak tvrdší.. Nejezdil jsem na tom na zvednutým.. Přemejšlím, že to fakt prodám.. Od začátku nejsem přesvědčenej, tak jsem ještě ani geometrii nedělal..

Uživatelský avatar
chemlon
Profík
Profík
Příspěvky: 928
Registrován: 08.01.2010 12:56

Re: Má někdo štelovák JOM na B5/B5,5 v Praze???

Příspěvek od chemlon »

400 km je malo aby si si zvykol :drinks:

Uživatelský avatar
kuba4you
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2671
Registrován: 20.03.2009 15:48
Bydliště: Ostrava - Krásné Pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo štelovák JOM na B5/B5,5 v Praze???

Příspěvek od kuba4you »

Cyp_the_trestacz píše:
Patrik píše:Jom je obecně dost měkkej... ale pokud TA nebo JOM tak JOM... a nechceš něco kvalitnějšího radši?
Moc bych chtěl, ale nemam ani floka a potřebuju jezdit :-(

Chemlon: Fakt jo? Já bych si tipnul, že jak je ta pružina povolenější, tak to bude měkčí, ale je možný, že ke konci tlumení je to naopak tvrdší.. Nejezdil jsem na tom na zvednutým.. Přemejšlím, že to fakt prodám.. Od začátku nejsem přesvědčenej, tak jsem ještě ani geometrii nedělal..
no ja si myslím že čim níže tím je to tvrdší,zkus to vyšroubovat co nejvýše a uvidíš(možná se mylím)ale logicky když mám auto dole tak nemůže propružit tolik jak nahoře bys pořád jen škrtal :?: :!:

Uživatelský avatar
wladi
Profík
Profík
Příspěvky: 945
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo štelovák JOM na B5/B5,5 v Praze???

Příspěvek od wladi »

chemlon píše:ja ked som dal stelovak na norm.vysku tak pohoda ale ked som dal dole -7cm tak to stvrdlo statocne :wink:
si to mal kedy 7 centi dole, ked si bol vzdy vyssie jak ja :mrgreen:

chce to nieco kvalitnejsie..tieto lacne podvozky su dobre na znizenie tak 4-5 centi, ked chces aby to bolo poriadne znizene tak tie lacaky su nahovno
Ono, Slovensko je zaujimava krajina, taka svojska. Tu si ludia zavidia aj to, ked ma sused pekne pocasie na pohrebe.

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo štelovák JOM na B5/B5,5 v Praze???

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

No to ste mě moc nepotěšili :-( Celkem bych se svezl s někým na 19kách a s JOMem a pak jiným podvozkem.. Tak co? Kdo se hlásí?? Projet s mým autem po dlažkách = neskutečnej očistec, že to až vyráží dech.. Boha já snad koupim 17ky a dám z5 seriový tlumiče s těma sníženejma pružinama.. Jako je to nádherný, ale já s tim potřebuju jezdit.. Taky ani nechci vidět, jak vypadá podvozek po těch všech drhnutích :-(

Tak co? Kdo má 19ky a hlásí se?

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo štelovák JOM na B5/B5,5 v Praze???

Příspěvek od Qweros »

Mam taky TA Technix na 18" sniženo na max / vzadu vyndané štelovací misky.. Řekl bych že ten podvozek je tvrdej při malích nerovnostech ale při trochu větším hupu se dokaže zhoupnout celkem dost až to není dobrý... Ale co se dá za ty peníze čekat..
Jinak tak po 10kkm je podvozek na sra...u... Vyteklej jak předek tak zadek..
Jestli si pašíka necham ještě nějakej čas tak určitě pudu do nějaký ověřený značky podvozku...

Uživatelský avatar
wladi
Profík
Profík
Příspěvky: 945
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo štelovák JOM na B5/B5,5 v Praze???

Příspěvek od wladi »

Inac TA technix je co kus to original :mrgreen: overene, uz som montoval 4 kusy a vzdy ma prekvapil..Kolega co sme ho spolu objednavali, spolu montovali a jazdili aj na rovnakych rozmeroch gum a diskov tak moj bol tvrdy a jeho je doteraz makky..by som povedal ze znizena seria :mrgreen:
Ono, Slovensko je zaujimava krajina, taka svojska. Tu si ludia zavidia aj to, ked ma sused pekne pocasie na pohrebe.

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo štelovák JOM na B5/B5,5 v Praze???

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

wladi píše:Inac TA technix je co kus to original :mrgreen: overene, uz som montoval 4 kusy a vzdy ma prekvapil..Kolega co sme ho spolu objednavali, spolu montovali a jazdili aj na rovnakych rozmeroch gum a diskov tak moj bol tvrdy a jeho je doteraz makky..by som povedal ze znizena seria :mrgreen:
Vyměním!!!!!! Klidně za jetej :-D Ověřenej podvozek zní fajn.. Ale 30K je fakt ranec :-( Nemam ani na destičky, natož na KWčko :-( To je to, že JOM a TAtechnix si koupíš 5 za cenu jednoho KWčka..

Uživatelský avatar
chemlon
Profík
Profík
Příspěvky: 928
Registrován: 08.01.2010 12:56

Re: Má někdo štelovák JOM na B5/B5,5 v Praze???

Příspěvek od chemlon »

wladi píše:
chemlon píše:ja ked som dal stelovak na norm.vysku tak pohoda ale ked som dal dole -7cm tak to stvrdlo statocne :wink:
si to mal kedy 7 centi dole, ked si bol vzdy vyssie jak ja :mrgreen:

chce to nieco kvalitnejsie..tieto lacne podvozky su dobre na znizenie tak 4-5 centi, ked chces aby to bolo poriadne znizene tak tie lacaky su nahovno
to bude tym ze nejazdim na trapnych 18kach :smoke:

Uživatelský avatar
Flash1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 22.09.2011 22:46
Bydliště: Praha - Varnsdorf

Re: Má někdo štelovák JOM na B5/B5,5 v Praze???

Příspěvek od Flash1 »

Ja nedavno koupil passata i se stelovakem od Kw na 18" kolech a taky si porad nemuzu nejak zvyknout na tech nasich silnicich a hlavne si porad rikam, ze to auto musi dostavat hrozne na pr**l s tim podvozkem...
VW Passat variant 1,9 Tdi 96 kW@+-125kW, r.v. 2001

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“