KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od abeljozef »

Ano je to dost prace. Musi sa vymenit cely strop (este tam hraje ulohu aj modelovy rok a pritomnost hlavovych airbagov) dalej sa musi vymenit blok zadneho kurenia, musia sa natiahnut hlinikove potrubia do zadu co si vyziada aj zasah do prednych klimovych rozvodov (vymena prednych potrubi, predtym odsatie naplne, po poprepajani nova napl a zvysit objem oleja v okruhu), natahat kable od klapky studeneho vzduchu ku klimatorniku a prekonfigurovat klimatornik aby bsluhoval klimatizaciu aj v zadu..

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od jukinoo »

tak tak ako pise Jozef ja uz som strop vymenil aj blok uz mam na dvojzonku kable na ovladanie klapky mam origo v predpriprave :lol: uz mi chyba len potrubie ale to ako som zistil bude dost velky problem kedze nove je dost drahe a pouzite asi nema zmysel davat kedze sa jedna o stary model a z noveho tam nepasuju :cry: tak som to zatial odlozil na neucito

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od Brilantis »

Díky. tak to asi vypadá že z toho nic nebude

sekyrecka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.10.2011 20:08

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od sekyrecka »

Chtěl bych se zeptat,manželka mi přecvakla něco na ovládání klima a teď mi to neukazuje stupně v Celziu,ale ve Fahrrait.Poraďte prosím jak to přecvaknout,dík

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od Charlie.007 »

Stačí pročíst témata a trochu hledat
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=29369" onclick="window.open(this.href);return false;
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

sekyrecka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.10.2011 20:08

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od sekyrecka »

Moc děkuju za radu na odkaz,pomohlo mi to a ještě bych chtěl poprosit,jestli někdo neví jak se dá vymazat servis z palubního počítače,dík moc

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od M@rty74 »

Vítej nový klubáku Sekyrecka - nechci být nezdvořilý, ale začni tímhle : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=25546" onclick="window.open(this.href);return false; pak pokračuj zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441" onclick="window.open(this.href);return false; a tím pádem pak najdeš toto: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=33937" onclick="window.open(this.href);return false; nebo toto http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=239062#p239062" onclick="window.open(this.href);return false; a tak bude Tvůj problém vyřešen :-)

Základní pravidlo : Kdo se moc ptá málo googlí :-)

Zde na fóru používej víc tlačítko hledat nahoře a ještě jednou vítej !!!

Byť je to :offtopic: ( Shemíku promiň ! ) tak já to dělám většinou takhle :

a)
Vypnout zapalování-Stisknout a držet tlačítko (pro nastavení hodin)- a součastně zapnout zapalování a jak mile se objeví zobrazení např. service OIL tak ho pustit.-tlačítko pootočit doprava- na displei se zobrazí---, a opětovně stisknou tlačítkao-zobrazíse INSP-povolit tlačítko - pootočit doprava- vypnout zapalování

b)
Podrž pravé tlačítko na přístrojovce je to to tlačítko jak se nastavuje denní počitadlo KM asi tak na 5 sekund a pak zapni zapalovaní a tím samým otoč do prava a máš nastaven interval.Tímto způsobem máš nastaven pevný interval což je 15 000km.Pokud máš pohyblivý interval tak to musíš nastavit jedině přes diagnostiku.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od michall »

colcino: hoď foto Climatronicu, kde je nastavená vpředu vyšší teplota než vzadu, to je pak dvouzónová klima. Je třeba rozlišit dvouzónové topení (to má asi každý SAG, min. naftové) a dvouzónové chlazení. Příp. i foto levého D-sloupku

Skyppy: ještě by to mohlo být nějaké samo-domo nebo exot, který nemá výdechy na stropě, ale má druhý výparník vzadu a prostě honí vzduch spodními otvory v tapecu. Fotka napoví.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od jop585 »

Jak moc velký rozdíl je v létě u verze se stropními i výdechy a bez nich? Dokáže to i verze s výparníkem jen vpředu uchladit, nebo budou ti ve 3.řadě padat vedrem? Sháním Sharana od podzimu, tak jsem to sám neměl možnost porovnat.
Chci verzi s těma výdechama, ale kdyby stačila i ta jednodušší, měl bych jednodušší výběr, takhle jsem zatím nic dobrého nenašel.
Tak se chci zeptat, jestli je to jen můj pocit, nebo se to opravdu liší - jako bych v tém verzsi bez výdechů, pokud sedím ve 2.řadě, měl víc místa nad hlavou.

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od the.max »

tak pokud je tam dvouzónová, tak se auto určitě rychleji ochladí, když je jen přední, tak než dojde zima i do třetí řady, tak to chvilku potrvá.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od jop585 »

No, díky za odpověď, pokud by to bylo jen takhle, tak by to ještě šlo, většinou bude vzadu náklad a ne lidi, v 7 se bude jezdit spíš na delší trasy, tak tam by se to mohlo uchladit i třeba otevřením výklopných okének. (to by v koloně po městě moc nezabíralo)
Já jezdím v práci s VW Caddy Maxi a tam než se jednozónovou klimou ten prostor vytopí nebo vychladí, docela to trvá. A to posuzuju jen z místa řidiče, vzadu u nákladu je v létě vedro pořád...

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od the.max »

tak pokud jezdíš s caddy, tak uplně stejně to bude fungovat i v SAGu.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od M@rty74 »

Troufnu si tvrdit, SAG na tom bude o něco lépe nežli Cady-např. díky možnosti otevřít výklopné okno. Je to jen o fyzice ...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od the.max »

tjn, pokud jsou elektrická tak ano, pokud ne, tak je to vopruz pořád lozit do kufru :-D
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od jop585 »

Díky za srovnání, teď si to umím alespoň živě představit. Už jako řidiči vpředu mi připadá, že Caddy v létě málo chladí, třeba oproti Octavii. A vzadu, když lezu pro náklad, je vždycky na padnutí. Výklopná zadní okna tam opravdu chybí, no je to spíš dodávka.
Takže v SAG ta okna můžou pomoct (proudění vzduchu atd), to je pravda, ale asi jen za jízdy a asi tím půjde dovnitř víc hluk atd.
Pravda že ve 4-5 lidech to asi stačí, nejméně pohodlí by měli ti 2 poslední vzadu, tam já nikdy sedět nebudu :wink:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“