Golf 1.6 74kw SR bliká červená olejnička

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin.matess
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20.09.2009 23:20
Kontaktovat uživatele:

Golf 1.6 74kw SR bliká červená olejnička

Příspěvek od martin.matess »

Zdravím přátelé, včera jsem zakoupil Golfa IV motor 1,6 74kw normálním stylem jízdy jsem jel a asi po 170km se mi na dálnici při 120 píplo a začala blikat červená olejnička, lekl jsem se zastavil u kraje a kontroloval olej a zdálo se ho dost, po asi 15-20 min jsem nastartoval a vše ok neblikalo to a dojel jsem domů asi dalších 120km a dnes sem stím taky jezdil a vše ok, ale mám z toho obavy, nevím co od toho čekat. olej byl dnes ráno na minimu na měrce tak sem dolil a je mezi ryskami a zatím ok, ale najezdil sjem jen tak 10 km.... díky za rady... motor je tuším AKL, čidlo u filtru normálěn zapojené,

popřípadě ještě jak mohu zjistit kolik to žere oleje?? a když zajedu do servisu budou mi umět změřit tlak mazání??

díky všem za rady
Celica 6g SSII 129kw
Corolla e10 65kw LPG
Celica 6g SSII
Celica 6g 7afe
BMW e36 318IS "M"
Golf IV 1.6 SR
Ascona 1.8S
Maluch,.....atd :)

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Golf 1.6 74kw SR bliká červená olejnička

Příspěvek od tomakecTD »

No, mě to píše vypněte motor, čtěte příručku, kontrola tlaku oleje :D Ale mám nefunkční čidlo tlaku oleje mou vinou, tak vím, že je tam vše ok :) Hladina oleje to nebude, když ho tam máš dost. Že by kvalita nebo taky tlak?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
martin.matess
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20.09.2009 23:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 74kw SR bliká červená olejnička

Příspěvek od martin.matess »

a nemůže to být třeba špatným čidlem?? protože od té doby to fakt neudělalo, olej tam je vat oil 10w40, motor v autě byl měněný, protože minulý se zadřel když se podělalo oil čerpadlo, a minulému majiteli na starém motoru to prej také dělalo a čidlo se pak opět použilo na tento motor, jenže to já nemohu vědět zda to nejsou jen báchorky, tento motor co tam mám nyní je prý z octavie... sakra, kolik tam tedy má být ten tlak??


a myslíte že zajet do nějakého servisu na změření?? nebo co stím??
Celica 6g SSII 129kw
Corolla e10 65kw LPG
Celica 6g SSII
Celica 6g 7afe
BMW e36 318IS "M"
Golf IV 1.6 SR
Ascona 1.8S
Maluch,.....atd :)

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 74kw SR bliká červená olejnička

Příspěvek od jurod »

Zdarec, oleje mi tento motor nesežral ani kapku. Tedy za jednu výměnu jsem někdy ani nedoléval. Když ano, tak cca.2-3dcl...

Chtělo by to píchnout na VAG co tam máš za chybu. Může to být čidlo tlaku, nebo pak olejové čerpadlo. Těžko říct... Může být zanesený sací koš a pod...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
martin.matess
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20.09.2009 23:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 74kw SR bliká červená olejnička

Příspěvek od martin.matess »

a ještě mě napadlo, to že blíká a že svítí je to samé??
Celica 6g SSII 129kw
Corolla e10 65kw LPG
Celica 6g SSII
Celica 6g 7afe
BMW e36 318IS "M"
Golf IV 1.6 SR
Ascona 1.8S
Maluch,.....atd :)

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 74kw SR bliká červená olejnička

Příspěvek od jurod »

Jak bliká? Jakože v pravidelném intervalu, nebo jen občas?
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf 1.6 74kw SR bliká červená olejnička

Příspěvek od xerxes »

Bud špatné tlakové čidlo nebo tak horší varianta vydřené čerpadlo nevyvine potřebný tlak :cry:

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 74kw SR bliká červená olejnička

Příspěvek od jurod »

Taky bych to viděl na čerpadlo, když to bliká...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
martin.matess
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 20.09.2009 23:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 74kw SR bliká červená olejnička

Příspěvek od martin.matess »

stalo se to jak říkám zatím jednou, a bylo to tak že jsem jel jel a najednou to píplo a začala blikat červená olejnička v pravidelném intervalu, lek sem se jako prase a zastavil a zhasl motor, po 20 min nastartoval a ujel od té doby cca 180-200km a neudělalo to ani jednou...chjo, čerpadlo je drahý jak prase a není to kde dělat to musím do servisu.. cena skoro jak za celej další motor, nedá se to zistit nějak jinak?? nebo změřit ten tlak mazání?? kdyby se třeba napojil nějaký tlakoměr nebo čildo tlaku oleje nebo budík tam jak je čidlo u oil filtru?


nebo když se to čerpaqdlo nějak vyndá dá se to na něm nejak poznat jak na tom je?
,



jo a jen ještě podotknu a připomenu zvuk motoru je krásně tichý a klidný pořád stejný před i po onom incidentu, dám nové čidlo u olej filtru na tlak oleje, to si myslím nic neskazím...
Celica 6g SSII 129kw
Corolla e10 65kw LPG
Celica 6g SSII
Celica 6g 7afe
BMW e36 318IS "M"
Golf IV 1.6 SR
Ascona 1.8S
Maluch,.....atd :)

Uživatelský avatar
gabcula
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf 1.6 74kw SR bliká červená olejnička

Příspěvek od gabcula »

tak přidám mou zkušenost ... máme to samý auto, většinou to dělalo při výjezdu z kruháče... najednou se rozblikala kontrolka oleje červeně a asi 4-5 to zapípalo... jsem se toho lekla tak na nejbližší benzince jsme zastavili, zkontrolovali olej atd... pak do 5 minut nastartovali a jeli normálně bez blikání... Někdo mi tu poradil vyměnit olej... klasická údržba a to jsme měli do výměny oleje asi 1500 km... tak jsme to udělali a od té doby ani jedno červené zablikání a pípánmí olejničky.... zkus vyměnit olej, mohl tam být nějaký bordel ...
Beruška se znakem VW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“