LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od tom.ik »

Nemá tady někdo 1,8T 110kW tiptronic na LPG?Zajímala by mně spotřeba :?: :wink: dik
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
Radis130
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od Radis130 »

___TUROK___ píše:Také mám plyn (tartarini), nechal jsem ho dělat v březnu 2010 a jsem max. spokojenej. Mám ale jinej problém, benzín tankuju tak 4-5X do roka, vždy plnou a doposud jsem byl zvyklej tankovat ty nejlevnější sra*ky na benzinkách tank-ono a Tesco. Teď v zimě jsem ale zpozoroval, že při nastartování studeného vozu to má velké problémy, otáčky klesají, jednou to u i kleklo, ale to vše jen v prních 5 vteřinách po nastartování, řekl bych, že to bylo právě kašovým benzínem, který navíc zrál v nádrži dobré 3 měsíce, než-li jsem ho vyjel. Natankoval jsem tedy kvalitnější Shell V-Power a je po problému. Chci se vás zeptat, pobral by můj motor (1,6 benzín) i výkonější Shell V-Power racing, nebo třeba Vervu od benziny? Respektive neublížilo by mu to, když je dělanej na 95tku?

Kolik máš spotřebu LPG?

IvoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.11.2010 18:25

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od IvoR »

Ahoj passati-lpgéčkaři.Já vlastním B5 2.8 syncro-tiptronic.Naj. 168.000km,z toho cca. 10tis. na lpg (montováno letos v červnu,takže zatím čerstvé). Spotřeba léto 13-14L plynu 80% město 20% mimo,svižná jízda.Na plyn přepíná cca. za 2km.Letošní dovolená Chorvatsko (jak jinak :lol: ) spotřeba 10-11L /100km rychlost cca. 140-170km/hod.Zima nechávám motor ohřát na místě asi tak 5min. přepíná stejně 2-3km,když jedu tak asi 5-6km.Teď o víkendu jsem jel Slovensko-Liptovský Mikuláš a spotřeba 9L/100km 8O ,předpisová jízda,mimo města jsem to trošku prohnal,ale jinak to díky sněhu moc nešlo.Systém lpg mne stál 24tis. nádrž 60L-v rezervě.Spokojenost max. i když reším teď větší vůz z důvodu narůstající rodiny.Ale možná se na vše vykašlu a nosič+rakev to jistí :mrgreen: Motor 2.8 a 4x4 to teď nemá chybu.

koks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 30.06.2009 15:40
Bydliště: Trebeach
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od koks »

jak funguje lpg s turbomotorem? nemůžete prosím zhrnout výhody a nevýhody (lpg obecně)?

Tom74
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 30.12.2009 12:33

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od Tom74 »

IvoR píše:Ahoj passati-lpgéčkaři.Já vlastním B5 2.8 syncro-tiptronic.Naj. 168.000km,z toho cca. 10tis. na lpg (montováno letos v červnu,takže zatím čerstvé). Spotřeba léto 13-14L plynu 80% město 20% mimo,svižná jízda.Na plyn přepíná cca. za 2km.Letošní dovolená Chorvatsko (jak jinak :lol: ) spotřeba 10-11L /100km rychlost cca. 140-170km/hod.Zima nechávám motor ohřát na místě asi tak 5min. přepíná stejně 2-3km,když jedu tak asi 5-6km.Teď o víkendu jsem jel Slovensko-Liptovský Mikuláš a spotřeba 9L/100km 8O ,předpisová jízda,mimo města jsem to trošku prohnal,ale jinak to díky sněhu moc nešlo.Systém lpg mne stál 24tis. nádrž 60L-v rezervě.Spokojenost max. i když reším teď větší vůz z důvodu narůstající rodiny.Ale možná se na vše vykašlu a nosič+rakev to jistí :mrgreen: Motor 2.8 a 4x4 to teď nemá chybu.
kde ti to montovali ? mám taky 2,8 a hledám reference na dobrou dílnu na LPG

díky

IvoR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.11.2010 18:25

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od IvoR »

Dělali mi to v Žabni u Frýdku-Místku,je tam i čerpačka.Malá dílna,šikovný člověk,aspoň v mém případě (slyšel jsem i kritiku :( ,ale kdoví jak to bylo ) já jsem spokojený.Známý tam jezdí léta a říká že zatím nebyla věc,kterou by nevyřešili.

Bačis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.08.2008 15:44
Bydliště: Přerov

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od Bačis »

Čau passatisti-plynaři.Plyn mám od 09/2008(Stag 300+60l toroid)cena 32000,-Kč,montovali to ve Zlíně,na plyn najeto přes 60 000km,zatím bez jediného problémů.Spotřeba 10l LPG/100km při rychlosti 120-140 km/h na tempomat(80% dálnice,zbytek město).Do práce 150km+150 zpět. Změnu výkonu jsem zatím nepozoroval,jedině v dlouhých stoupáních se musí podřadit o malinko dříve.Jinak každých 20 000km kontrola těsnosti+výměna plynových filtrů(1200Kč) :pleasantry:

Lada
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 16.10.2007 15:57

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od Lada »

čau, taky zvažuji lpg, ovšem najezdim 15t ročně tak nevím jestli se to vyplatí. taky mám strach že se nezadaří a budou jen problémy. Mám najeto 230t není pozdě?

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od Marshall007 »

no ono sa to oplati urcite, ale zalezi ako dlho si chces auto nechat viac ako to ze kolko najazdis. A tie km, no podla mna to nieje az take strasne a tu 100000 si to este odjazdi minimalne ;) Aj aj keby nie tak LPG nebrani vo vymene motora...len prehodis motor a pouzijes stare sanie a je to.

Lada
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 16.10.2007 15:57

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od Lada »

napište pls jaký systém by byl tedy nejlepší pro1,8t. nabízí se toho tolik!! Jak budu mít chvíli zajdu se na Pardubicku zeptat na
co nabízí za možnosti a ceny. dám pak info. čus

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od Marshall007 »

ono sa neda povedat ze co je najlepsie alebo co je najhorsie pre 1.8T, znaciek je dost, aj polske aj talianske, aj francuzske...
zalezi kto to montuje a za kolko. Mna stal system DT Gas 1000e aj s prepisom. Zatial maximalna spokojnost.

Uživatelský avatar
pomaru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 23.06.2009 16:04
Bydliště: Velky grunoW

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od pomaru »

mit benzin a najezit pod dvacku rocne mozna bych mrknul na prestavbu na bioethanol, cena prestavby kolem 4tis a litr za cca 25kc

mikelight
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 10.08.2010 17:18

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od mikelight »

Lada píše:čau, taky zvažuji lpg, ovšem najezdim 15t ročně tak nevím jestli se to vyplatí. taky mám strach že se nezadaří a budou jen problémy. Mám najeto 230t není pozdě?
Ja jsem sel do plynu a najezdim cca 20kkm, ale vyplati se to urcite :D Jak bylo receno vyse, zalezi jak dlouho si chces auto nechat apod. a propocitat, za jak dlouho se ti investice vrati tim, co neutratis za benal...

Problemy budou, pokud se to kvalitne nenainstaluje a nepouzivaji se kvalitni materialy, jinak by to melo byt v poho.

Me to delali v Brne: http://www.greenfuel.cz, myslim, ze pan tomu docela rozumnel a vyhral si (taky to delal 3 dny, jinde to nainstaluji za den, coz taky o necem svedci).

snapkarene
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 29.10.2009 19:55
Bydliště: Karvwiná

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od snapkarene »

Zdravím všechny,jenom přidám svůj názor nebo spíš poznatek - po koupi pašíka byla spotřeba benzínu cca 8litrů naturálu,ale při každodenní jízdě 70km jsem se rozhodl pro LPG.Namontován systém Magic,toroid v nádrži 52litrů(vleze se asi 42l plynu),spotřeba plynu je teď cca 9,5litrů a při ceně 15,5kč/litr LPG jsem vysmátý.Sice je auto trošku lenivější,ale 1,6 určitě není na závodění,ale v pohodě a levně odveze z bodu A do bodu B v pohodlí.Přestavba stála 23 000kč,takže za 1rok by měla být investice zpět.
Jen bych měl jeden dotaz - při zahřátém motoru a otáčkách cca 2000 motor jako by občas vynechával.Na diagnostice LPG nic a ani VAG nic. :cry:

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od Marshall007 »

sviecky mas ake? Ja som mal problem zo sviecami, ale potom som kupil NGK iridiove a mam pokoj.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“