Zobrazení spojka-setrvačník-převodovka-motor

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
l.vorlicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23.12.2010 19:06

Zobrazení spojka-setrvačník-převodovka-motor

Příspěvek od l.vorlicek »

Ahoj, mam následující problém. :( Začalo mi šourat spojkový ložisko. Servisák řekl, že se to musí vyměnit komplet spojka i se setrvákem. Ok koupil jsem sadu od Luku. Namontoval ji. Pak jsem ujel 40km a auto přestalo řadit po nastartování. Takže si to odtáhnul zpátky a že vypadli ty packy na tom ložisku s ty se dostali mezi lamelu a přítlačák. Takže tam koupil nové ložisko vyměnil a ted to funguje....no to že mě to stálo navíc tři tisíce...na to prdím, ale problém mam ted jinej. Najel jsem na tom 200km a začlo se ozývat tiché cvakání při zařazené rychlosti 6. PŘI VYŠLÁPNUTÉ SPOJCE JE TICHO.... Postupně se tento zvuk zdá hlasitější. Ujel jsem teda dalších 1000 km, ale na 6 jsem neřadil a hluk se stejně zvyšuje. Při výměně toho setrváku měl venku i převodovku. Mohl tu převodovku nějak špatně usadit, aby to mělo vliv na pouze na rychlost 6, nebo mam v háji převodovku?
Potřeboval bych tedy jestli existují nějaký celkový obrázky,postupy jak tato sestava spojky, převodovky a motoru vypadá?
Dále pak typ (označení) převodovky, kdyby došlo na nejhorší :( (VIN WVGZZZ1TZ4W109728)

Auto: VW-Touran, 1.9 Tdi, 74kW, rv.2004, AVQ, chip 96kW

Uživatelský avatar
Martin-VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Žďáru nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zobrazení spojka-setrvačník-převodovka-motor

Příspěvek od Martin-VW »

převodovka nelze sesadit s motorem jinak,než má být. Problém podle mého nesouvisí s výměnou spojky,pokud popsaný problém máš pouze na jeden rychlostní stupeň.
773 631 747

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: Zobrazení spojka-setrvačník-převodovka-motor

Příspěvek od alesino »

kod převodovky dle vin je GQN
odkud jsi ?
:arrow: http://www.prevodovky-levne.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
osobně žádná zkušenost , ale pár lidí ze svého okolí jej chválí :good:
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

l.vorlicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23.12.2010 19:06

Re: Zobrazení spojka-setrvačník-převodovka-motor

Příspěvek od l.vorlicek »

Jsem od Karlových Varů (Ostrov). Ještě mam jeden typ, a sice, že pokud při výměně spojky a setrváku ta převodovka spadla, tak mohlo něco vypadnout z přesouvacího kolečka,ale nevím co přesně, nikdy jsem jí rozebranou neviděl. Takže se do toho podívá a pak uvidíme jestli budu muset přeci jenom koupit jinou. Jinak koukám že je ten člověk co dělá repasy blízko.... :) Zavolám mu během týdne a uvidime:), dík za kontakt.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“