Golf IV - stržený závit na olejové vaně.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Pavca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 15.11.2007 18:35
Bydliště: Hradec Králové

Golf IV - stržený závit na olejové vaně.

Příspěvek od Pavca »

Zdravím,
chystám se na výměnu oleje a chtěl bych si při tom nechat spravit stržený závit na olejové vaně. Prý je k tomu potřeba opravná sada, kterou ale každý opravář nemá (ten můj taky ne). Sháním proto někoho - servis v Hradci Králové a okolí (Náchod, Pardubice...), který mi závit opraví a dá nový šroub (starý už nemám, provizorně tam mám namontovanou zapalovací svíčku + tmel). Nevíte o někom? A kolik oprava asi stojí? Dík.

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Golf IV - stržený závit na olejové vaně.

Příspěvek od tomakecTD »

Tak tam jde dat jakejkoliv šroub tak stačí obyčejnej o číslo větší závitník, ne? :wink:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
AlkyTOM
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1967
Registrován: 13.12.2009 10:49
Bydliště: VWýchod

Re: Golf IV - stržený závit na olejové vaně.

Příspěvek od AlkyTOM »

Pavca píše: Pardubice...), který mi závit opraví a dá nový šroub (starý už nemám, provizorně tam mám namontovanou zapalovací svíčku + tmel).
:158: svíčku ?
Buď bych použil závitovou vložku - Wurth dělá kvalitní (stačí najít dealera)
Nebo sehnat výpustnej šroub s větším průměrem a závit přeříznout..(brácha měl to samé na Pugoj když ho koupil - vyřešil to tak že si v katalogu autokelly našel jaký auto má výpušťák s průměrem co potřebuje - tuším že použil z Alfy 156, pak koupil závitník a bylo..kvalitně opraveno, a né žádný bastlení kdovijakých šroubů... při přeřezávání závitu si dej pozor na špony, aby nešly do vany..to by asi nebylo moc fajn :laugh:
Now: :-P
Ex:
Bora Variant 16V
Touran 1.9TDI
Golf MK4 1.6SR
Golf MK3 1.8i

Sarim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 19.05.2008 21:59

Re: Golf IV - stržený závit na olejové vaně.

Příspěvek od Sarim »

Nevite jaka velikost imbusu je na vane, vypusteni oleje z TDi, PD?

Je to cislo 10?

diky

M
Golf IV, 1.9TDi, 85kW

Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

Re: Golf IV - stržený závit na olejové vaně.

Příspěvek od Martin Zbořil »

Zdravím jelikož sem tam keepruju u mě v práci a jezdí mi tam protočene závity tak bude potřebovat vložkovací sadu (vrtak o číslo větší závitník vložku taková pružinka se závitem a šroubovaci tyčku na tu vložku ) nebo druhá možnost co sem ještě osobně nedělal a to je nýtovaci vložkování a to už je naročnější a delší ) osobně vložkovací soupravu nemám mám ji v práci a jsem z Ostravy

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“