Zlomená ploutev ve spínačce

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Zlomená ploutev ve spínačce

Příspěvek od Goauld »

Vím, že to tady kdysi někdo řešil a že napsal, že to vyřešil, ale nenapsal jak. To téma už nemužu najít, tak mě zajimá, jestli někdo nemá zkušenosti s tím jak se dá opravit ulomená ploutvička co je ve spínací skříňce. Řešil sem to s uživatelem "kayne" ale neměl sem dost času na to abych na to přišel. Dostal sem se až k tomu, že sem vytáhl vložku zámku, plastovou sponu, pružinu a nějaky mechanicky díly z toho vnitřku, ale dál už to nešlo, poslední díl tam držel a ven nešel, i když se volně točil. Zespoda toho kovovyho obalu (zámek volantu) je vidět, že je to tam nějaky nalisovany a že by to šlo vyndat, ale zaprve mě to nešlo a za druhe nebyl čas. Takže by mě zajimalo, jestli se to dá spravit, nebo se celej ten zámek volantu musí vyměnit. Navíc je to přišroubovany šroubama s trhací hlavou, takže jednoduše to odšroubovat ani nejde, kdo ví jak to vypadá, tak ví o čem mluvím.

To sem zvědavej jestli mě vubec někdo odpoví, nebo to upadne v zapomnění, tady každej řeši samy pičoviny, ale na pořádny věci nikod nemá :?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zlomená ploutev ve spínačce

Příspěvek od Goauld »

Takže vyřešeno výměnou celé mechanické části spínačky, oprava v servose za 1800 kč. Čekal sem že se někdo ozve jak to opravit a nikdo nic, to je hrozny...
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Zlomená ploutev ve spínačce

Příspěvek od duduh »

To Goauld: Byl jsem mimo republiku a tedy http://www.vw-club.cz" onclick="window.open(this.href);return false; Je to ta tvoje ploutvička na obrázku?Zobáček spojuje vrch-zámku a spodek-kontakty spínačky?Následoval demont volantu,plastů,vrtání......zámek ti šel přehodit?

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... na%C4%8Dka" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... a&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zlomená ploutev ve spínačce

Příspěvek od Goauld »

Trochu zametená odpověď, ale díky za to téma co sem nemohl najít. Bohužel v něm neni napsany, jestli musel tu mechaniku taky měnit, nebo jestli to nějak rozebral a opravil.
Já sem se dostal až k tomu, že sem vytáhl vložku zámku, rozebral sem vevnitř co šlo, ale nedostal sem se až k tomu dílu ze kteryho upadla ta ploutvička.
Nestalo se to mě, ale uživatelovi "kayne". Bylo to v neděli odpoledne a měl sem na to jenom pár hodin, protože on odjížděl do školy. Auto nechal u dědu, kterej ho potom v tydnu dal do servisu, kde to udělali za 1800. Co přesně s tím dělali to nevím, výsledek sem neviděl, asi ani neuvidím.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zlomená ploutev ve spínačce

Příspěvek od xerxes »

taky zkušený mechanik si neumí poradit z rozhozením spínačky? :blush:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zlomená ploutev ve spínačce

Příspěvek od Goauld »

Kdyby bylo víc času a nedělal sem to na ulici, tak bych si určitě poradil. Teď mě to už jenom zajímá jak se to dá rozebrat a jestli se ten zlomenej kolíček dá nějak opravit.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
biKKer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 16.10.2007 07:10
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlomená ploutev ve spínačce

Příspěvek od biKKer »

Zajímalo by mě to taky, protože včera jsem po ukrutný demontáži zjistil stejnou závadu - ulomenou ploutev. Chlapi - co s tím? Celou skříňku mám venku a pro případnou výměnu za jinou mám jeden dotaz - jde vyměnit ta černá cívka imobilizéru? Nechtěl bych měnit klíče ...
G IV Variant 1.6SR Highline

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zlomená ploutev ve spínačce

Příspěvek od xerxes »

čip imo jde vydlubnout ale dej pozor at ji nerozbiješ :wink:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zlomená ploutev ve spínačce

Příspěvek od Goauld »

Mě se zdálo že cívka je součástí vložky zámku, sundat mi nešla. Ale sundávat ji ani nemusíš, protože vložku vytáhneš samostatně a pak jenom nacvakneš do nové spínačky. Navíc cívka jako taková je jenom čtecí zařízení, kódování imobilizéru je uloženy v přístrojovce.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“