Jak rychle se vám ojíždějí přední pneu 18"?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Jak rychle se vám ojíždějí přední pneu 18"?

Příspěvek od PlusOne »

Před sezónou jsem kupoval nové (no, nové ne, ale nejeté) pneu Continental ContiSport Contact2 v rozměru 225/40/18. Dneska jsem přezouval z letních kol na zimní, tak jsem si při té příležitosti měřil hloubku dezénu. Musím říct, že jsem celkem zklamaný, protože na předních kolech mi zbývá cca 2,5-3mm vzorku. Zadní jsou spolehlivě nad 5, místy i šest. Ojeté jsou celkem rovnoměrně, podhuštěné nebo přehuštěné jsem je taky neměl, problém s geometrií taky nemám, auto nikam netáhne, ani nikde nešmajdá. Akorát se mi teda nezdá, že bych za nějakých 12-13.000 km smetl z gum tolik vzorku...už dávno mi není osmnáct, abych odjížděl z křižovatek s gumovačkou, vím, že motor něco váží, a přední kola v podstatě táhnou celé jedenapůltunové auto za sebou, přesto se mi zdá takový úbytek vzorku celkem nenormální.

Jak to máte vy? A poradí někdo galusky, které se tak rychle neojíždějí?
Naposledy upravil(a) PlusOne dne 27.11.2011 17:10, celkem upraveno 1 x.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak rychle se vám ojíždějí přední pneu?

Příspěvek od xerxes »

nic nového mám Michelim Pilot Sport PS2 a taky nic moc dlouho nevydržely ale zas musím říct za mokra jsem si moh dovolit toho hodně což doufám že by jiné gumy nezvládly,pokud budeš chtík gumy co vydrží tak bud 10roku staré nebo nějakou čínu :wink:

PoMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karwin

Re: Jak rychle se vám ojíždějí přední pneu?

Příspěvek od PoMa »

No CSC2 měly menší výdrž a 25-40tis. km byl u nich v tomto (a podobném) rozměru prakticky strop (od novoty a přehazování).
CSC3 jsou už na tom o něco líp, ale které jiné pneu s větší výdrží poskytne takovou přilnavost v našem podnebí?

Uživatelský avatar
David R32
Profík
Profík
Příspěvky: 1183
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: v zimě u krbu... v létě u vody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rychle se vám ojíždějí přední pneu?

Příspěvek od David R32 »

PlusOne píše:Před sezónou jsem kupoval nové (no, nové ne, ale nejeté) pneu Continental ContiSport Contact2 v rozměru 225/40/18. Dneska jsem přezouval z letních kol na zimní, tak jsem si při té příležitosti měřil hloubku dezénu. Musím říct, že jsem celkem zklamaný, protože na předních kolech mi zbývá cca 2,5-3mm vzorku. Zadní jsou spolehlivě nad 5, místy i šest. Ojeté jsou celkem rovnoměrně, podhuštěné nebo přehuštěné jsem je taky neměl, problém s geometrií taky nemám, auto nikam netáhne, ani nikde nešmajdá. Akorát se mi teda nezdá, že bych za nějakých 12-13.000 km smetl z gum tolik vzorku...už dávno mi není osmnáct, abych odjížděl z křižovatek s gumovačkou, vím, že motor něco váží, a přední kola v podstatě táhnou celé jedenapůltunové auto za sebou, přesto se mi zdá takový úbytek vzorku celkem nenormální.

Jak to máte vy? A poradí někdo galusky, které se tak rychle neojíždějí?
njn, v tomhle rozměru jde o přilnavost a ta s tvrdou a na km trvanlivou směsí nejde dohromady :negative: kolega najel ve stejným rozměru 44tis.km na nějakejch China noname, ale je fakt že ty kola měl prostě jen k tomu aby se převalovaly po cestě. S Passatem B6 jezdil dlouhodobou spotřebu kolem 4.5 :D
druhej kolega s Octavkou RS na stejným rozměru s nějakejma Pirelli Zero "něco" měl po necelejch 20ti tis.km smetenej vzorek po celý šířce :mrgreen: ale zase je třeba říct že tam kde jiní brzděj on přidává plyn :yahoo:

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Jak rychle se vám ojíždějí přední pneu?

Příspěvek od Hans76 »

Zdar, na letos nových P7 Cinturato 225/45 R17 po 5000km na předku sjeto o méně než 1mm a na zadku o 0,5mm. Před nimi jsem měl japonské Falkeny FK452 a na nich jsem dal přes 50 tisíc km a to jsem je musel vyměnit kvůli "zhuleným" vnitřkům. Jinak měly vzorek ještě v pohodě.
Na zimních Nokianech WR G2 205/55 R16 mám přes 55 tisíc a po pravidelném přehazování je na všech ještě 6mm :mrgreen:
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rychle se vám ojíždějí přední pneu?

Příspěvek od ZALL »

Sakra chlape, nechceš nám prozradit jak to děláš? :twisted:
To máš místo Passata vznášedlo ne? :D
Já jsem se svým pašíkem najezdil cca 60 000 km a to už sem sjel sadu Michelin Primacy HP 205/55R16, zimní Michelin Alpin A3 195/65R15 (tyhle 2 sady byly k autu při koupi, každá už sezonu jetá), a pak nově kupované Dunlop SP2000 205/55R16 už jsou taky komplet pryč a mam místo nich nachystané Hankooky Ventus S1 Evo 225/45R17, a sadu Michelin Alpin A4 195/65R15 mam teď tak v půlce po jedný sezoně...
Naposledy upravil(a) ZALL dne 30.10.2011 17:48, celkem upraveno 1 x.
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
kuba4you
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2671
Registrován: 20.03.2009 15:48
Bydliště: Ostrava - Krásné Pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rychle se vám ojíždějí přední pneu?

Příspěvek od kuba4you »

ja kupoval starší Dunlopy sp sport 225/40/18 cca 6mm a taky je po sezoně vyměním, jen nevím zda se mi na ten rok oplatí kupovat funglače nebo mám zase koupit mírně jeté.

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Jak rychle se vám ojíždějí přední pneu?

Příspěvek od Hans76 »

Zall:
To nevím, možná stylem jízdy :blush: Dlouhodobý průměr jsem měl do 5,5L/100km, na brzdách (kotouče/desky) jsem najel téměř 110 tisíc a to už na autě byly. Překážka silničního provozu ale taky nejsem. Auto mám pro normální přepravu (dříve 120km denně do práce, teď cestování s rodinou) a pro zábavu Fireblada CBR900RR :roll:
Jaké máš připravené Falkeny? Snad ne FK452? Ty bych totiž nikomu ani za nic nedoporučil.
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Mojas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 06.12.2007 22:35

Re: Jak rychle se vám ojíždějí přední pneu?

Příspěvek od Mojas »

Po Michelinách jsem na doporučení zkusil Fuldy,po dvou letních sezonach najeto cca 36000km je vzorek ještě tak 4-5mm,do jiných už nejdu,samotného mně to taky udivuje :lol: myslím,že těch 60tis na tom dám,jako kámoš

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rychle se vám ojíždějí přední pneu?

Příspěvek od ZALL »

Hans76:

Jsem se s těmi Falkeny trapně upsal, oni to jsou Hankooky :oops:
Už jsem si to po sobě opravil...
Jinak stylem jízdy to asi může být, né že bych byl největší pirát silnic v okolí, ale na spotřebu moc často nejezdím :twisted:
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
alex3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 30.08.2008 11:09
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak rychle se vám ojíždějí přední pneu?

Příspěvek od alex3 »

Já obyč Barumky bravuris 2 205/55/16 na nich 30tis mám tam ještě 4,5 mm

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Jak rychle se vám ojíždějí přední pneu?

Příspěvek od SupermanXXX »

jezdil jsem na taky na contisportech a je to hrozná guma teď mám třetí sadu Kumho EctaEss a to je jiný kafe :wink: akorát mizej před očima :fool:

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rychle se vám ojíždějí přední pneu?

Příspěvek od roti »

Continental ContiSportContact je super v testech a paradne se chova na mokru, ale na ukor rychlemu opotrebeni! Ja s Continental ContiSportContact3 natocil asi 40tkm. Ja ale klidne na nich najedu min, kdyz budou bezpecny a na dalnici me pri 180km/h podrzi...
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Jak rychle se vám ojíždějí přední pneu?

Příspěvek od PlusOne »

roti píše:Continental ContiSportContact je super v testech a paradne se chova na mokru, ale na ukor rychlemu opotrebeni! Ja s Continental ContiSportContact3 natocil asi 40tkm. Ja ale klidne na nich najedu min, kdyz budou bezpecny a na dalnici me pri 180km/h podrzi...

Ale to jo, mě šlo spíš o ten velkej rozdíl předek - zadek...na mokru jsem s nima byl maximálně spokojenej, i když dostat se s těma ojetějšíma předkama do kolejí plných vody žádná slast - ale to už je extrém.

Teď přemýšlím, jestli koupit dvě nové pneu, a na zadku nechat ty míň ojeté Contíky, anebo bude stačit ty třímilimetrové prsknout na zadek.... když už jsme u toho, přední zimáky dávané nové vloni v prosinci už jsou taky na hraně (opět Continental :-) ), to auto přední gumy snad žere, nebo co....na druhou stranu je fakt, že jsem na nich jezdil až někdy do půlky května, tak bych se asi neměl divit....

Continentálky u mě teda moc nevítězí, takže pokud se budu rozhodovat, co dál, Hankook bude asi jasná volba - na Golfu je jezdím, dvě sezóny mají za sebou, drží super za sucha i za mokra, a ubylo z nich minimálně...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
weny2.8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 26.06.2011 22:28

Re: Jak rychle se vám ojíždějí přední pneu?

Příspěvek od weny2.8 »

zdravím
já mam na léto 225x45x17 hankook - koupil jsem fungl v srpnu najel jsem 5 tis před zimákama a na vodě drží líp než na suchu - když je na silnici cm vody a projedu tak za mnou zůstanou 2 suchý koleje :D - jinak za těch 5 tis se nesjely skoro ani o píď.
3BG 2.8 V6 30V 4x4

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“