vzduchový podvozek

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
JindraTouareg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.10.2011 09:14

vzduchový podvozek

Příspěvek od JindraTouareg »

Zdravím všechny, potřeboval bych poradit.
Svítí mi oranžově chyba a píše, že jednotka není kódovaná. Pak se upozornění rozsvítí červeně a píše to chyba podvozku.
V tu chvíli podvozek na nic nereaguje, nejde snižovat ani zvyšovat. Ve VAGu mi to píše nějakou chybu čidla. Bohužel netuším, kde se čidlo nachází, poradíte?

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: vzduchový podvozek

Příspěvek od Mára_VR6 »

snímače výšky jsou u každého kola. Když sundáš kolo, tak ho hned uvidíš, je k němu taková páčka, která je spojená s ramenem.
http://www.google.cz/imgres?q=level+sen ... 9,r:15,s:0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

JindraTouareg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.10.2011 09:14

Re: vzduchový podvozek

Příspěvek od JindraTouareg »

tak tyhle mi fungují, jeden je ještě v kufru. Ještě má bejt jeden vepředu, ten mi píše chybu a ten nemůžu najít.. Nevíte náhodou kde ho najdu? Hledal jsem na netu nějakej plánek vozidla a nenašel jsem.

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: vzduchový podvozek

Příspěvek od ls »

Přidám dotaz sem.
Chci se taky stát štastným majitelem Touaregu a tak objíždím bazary atd..Narazil jsem na docela ucházejícího,ale jelikož neznám tento vůz tak se ptám :jak se ovládá vzduchový podvozek a za jak dlouho klesne auto(vypustí se měchy-při parkování).Také mu propadá brzdový pedál ?Poradí někdo?Dík

Uživatelský avatar
Jurasch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 06.10.2011 12:51
Bydliště: LIBEREC

vzduchový podvozek

Příspěvek od Jurasch »

To spravne chování vzduchoveho podvozku by me take zajímalo ...

Uživatelský avatar
vrbic
Člen klubu
Příspěvky: 365
Registrován: 21.01.2010 22:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: vzduchový podvozek

Příspěvek od vrbic »

Chlapi já lítám kolem koupi Turka už půl roku a zatím pokaždé problém právě se vzduchem :-( . Buď měchy, řídící jednotika, čidla a teď naposledy špatnej kompresor ! A to vybírám až po Faceliftu od r.v. 2007 :-(

Známej, co dělá vedoucího servisu VW v Pardubicích v autosalonu Louda, který mi s tím pomáhá a auta kontroluje mně od vzduchu dost odrazuje právě díky častým problémům, ale Touareg bez vzduchu ? To ani náhodou ! :-)

Jeho rada je ale tato: "Počkej rok/rok a půl až klesne novej model a kupo jeho, ten je uplně o něčem jiným a ve všem" Jiný systém vzd. podvozku ( uzavřený obvod dusíku ). Pracuje to uplně jinak a samozřejmě, celý druhý model má spoustu věcí uděláno líp ale ta cena :baseball:

Takže nevím no...

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vzduchový podvozek

Příspěvek od GeneHawkins »

Já tedy nevím, určitě je tam spousta vychytávek a je to nový auto, ale myslet si, že to bude výhra...
Ona jsou ta auta ještě nová, tak se tak nekazí (neserou), ale nepochybuju o tom, že na tom budou s kvalitou stejně - no, líp určitě ne.
Po Passatu 2002 jsem měl Passata 2006. Firmware mi přehrávali několikrát, v záruce mi měnili světlomet a baterku, 2 dny po záruce (2 roky a dny od koupě nového vozu!!!) se mi rozlámaly kabely ve dveřích a v 80 tisících se totátně vysypala ložiska v DSG. Auto s ceníkovou cenou milion třistaosmdesát tisíc. Zklamání...

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: vzduchový podvozek

Příspěvek od ajax007 »

Vzduchove podvozky jsou problematicke u vsech aut. Mam ho na Allroadu, mel jsem ho na Mercedesu E. Po nejakem case proste guma mechu vlivem teplot, kaminku a opotrebeni zpuchri nebo se jinak poskodi a mech zacne uchazet. U tehle generace aut (vcetne Touarega) to kompresor doplnuje vzduchem, tak si prisaje vzduch zvenku. U novych Touaregu bude problem s tim, ze pracuje s uzavrenym okruhem a pak nevim, jak bude fungovat, pokud se okruh nekde porusi (prasklinka v mechu).

Ja takhle jezdim s Allroadem uz par mesicu - rano je prava predni strana klesla a kompresor to za minutku dofouka. Problem ovsem je v tom, ze mech i tak dal uchazi - tedy kompresor se spousti i za jizdy kazdych cca 5-10 minut. To samozrejme ma za nasledek vetsi opotrebeni kompresoru. Nastesti mam rezervni kompresor, takze ten stary to jeste dojezdi tech par dni, nez ho vymenim a vyresim ten mech.

No jinymi slovy, u techhle podvozku je to jedno s druhym, jakmile se vysype jedna cast, ostatni tim trpi. Pokud kupujete auto se vzduchovym podvozkem, rovnou se pripravte na to, ze to bude jedna z veci, jejiz oprava vas nevyhnutelne ceka. Drive, nebo pozdeji
AJAX
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: vzduchový podvozek

Příspěvek od koto99 »

GeneHawkins píše:Já tedy nevím, určitě je tam spousta vychytávek a je to nový auto, ale myslet si, že to bude výhra...
Ona jsou ta auta ještě nová, tak se tak nekazí (neserou), ale nepochybuju o tom, že na tom budou s kvalitou stejně - no, líp určitě ne.
Po Passatu 2002 jsem měl Passata 2006. Firmware mi přehrávali několikrát, v záruce mi měnili světlomet a baterku, 2 dny po záruce (2 roky a dny od koupě nového vozu!!!) se mi rozlámaly kabely ve dveřích a v 80 tisících se totátně vysypala ložiska v DSG. Auto s ceníkovou cenou milion třistaosmdesát tisíc. Zklamání...
A olej si vymenil po 60.000? V DSG a HALDEX sa olej musí meniť každých 60.000 km, alebo raz za 4 roky, podľa toho čo nastane skôr. Tie DSG sú na olej háklivé.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vzduchový podvozek

Příspěvek od GeneHawkins »

Samozřejmě. Doneslo se mi, že soudruzi mezi roky 2005-2008 vymysleli do DSG ložisek hliníkové klece, a tento skvělý nápad měl toto na svědomí. Předtím a potom ten problém nebyl.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“