PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

daniel.987
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 05.08.2008 21:47

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od daniel.987 »

BlueDot píše:Koukám že tohle je problém velmi podobný tomu, co se snažím už nějakou dobu vyřešit... Od zakoupení mého Sharana mi podobně klepe při řazení (viz popis níže ...už jsem ho dřív dával jinam - mimo sekci SAG). Vidělo to už několik servisáků a nic nevyřešili, z některých vypadla i možnost že by to mohla být načatá spojka, která ne zcela rozpojí, ale nevím jestli je tato teorie správná. Klepání je jak za studena tak za tepla, problém se zatím nezhoršuje (už cca 15 tis. km) a když řadím hodně opatrně se zastávkou na neutrálu, tak to skoro nedělá (jak popisuje Pilotek). Už jsem si na to skoro zvykl :? ale pokud byste někdo měli tip co s tím, budu vám neskonale vděčný ... :)
Každopádně mě uklidňuje, že v tom nejsem sám :mrgreen:

A tady je popis:

Převodovka u Sharanu (1.9 TDI 96 kw,r.v. 2005 - model 2006, 6-ti kvalt, najeto něco přes 100 tis.) - při řazení kterékoliv rychlosti od 1 do 4 /nahoru i dolů/ se při zasunování rychlosti ozve z převodovky klepnutí (kovový zvuk jako bys kladívkem zlehka klepnul do skříně převodovky ...). Při řazení na 5 a 6 už zvuk není slyšet, ale je možné že je jenom překrytý hlukem auta. Zvuk se ozývá POUZE za jízdy - tedy když se točí kola... Pokud zkouším řadit když auto stojí, tak NIC.

Podobné klepnutí se ozývá při vypouštění spojkového pedálu - tedy když se převodovka dostává do záběru (opět - pouze za jízdy)

Takže v praxi to vypadá tak, že když řadím např z 2 na 3 (nebo i naopak), vyšlápnu spojku, zařadím - ozve se KLEP, pouštím spojkový pedál - ozve se KLEP ... jinak žádné další rušivé projevy, ale tohle mě fakt štve.

Klepání se ozvývá také pokud nechám auto jet se zařazeným kvaltem a ubírám/přidávám plyn (tedy auto se dostává ze záběru do brždění motorem a naopak) - při přechodu z brždění do akcelerace a zpět opět vždy KLEP :cry:

Auto není moc staré (koupil jsem ho nedávno a má km ověřené z Německa i podle VIN), tak počítám že by tohle dělat nemělo ...
Nemáš pocit že by měl na volnoběh nějaké vybrace, mrkni do prostoru setrvačníku jestli se tam naanáší taková černá hmota.
Takhle se může začít projevovat dvouhmota.

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od BlueDot »

daniel.987 píše: Nemáš pocit že by měl na volnoběh nějaké vybrace, mrkni do prostoru setrvačníku jestli se tam naanáší taková černá hmota.
Takhle se může začít projevovat dvouhmota.
Při vyšlápnuté spojce se ozývá téměř neslyšitelný pazvuk. Jakmile spojku pustím (i na neutrál), je vše OK. To že je spojka lehce načatá asi bude pravda :?

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od Honza42 »

Klepání se ozvývá také pokud nechám auto jet se zařazeným kvaltem a ubírám/přidávám plyn (tedy auto se dostává ze záběru do brždění motorem a naopak) - při přechodu z brždění do akcelerace a zpět opět vždy KLEP

Tak to je prodlužovací hřídel pravé poloosy jak je popsáno výše. Vymačkává se až nakonec úplně proklouzne a je konec.
Bohužel oprava kolem 11.000 Kč. Já to kupoval se 118.000km a dělá mně to už od začátku. Teď mám 180.000 km dělá to pořád, vůle tam je, ale furt na to jezdím. Zkrátka takovej kostlivec ve skříni.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Uživatelský avatar
cavediver
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 19.02.2009 13:18
Bydliště: Vysočina -Žďársko
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od cavediver »

cuus kluci mam dotas
slepujou se mi synchrony na II. a III. přev.stupni
mate někdo skušenost poradte dikesky
anebo snad začt schanět prevodovku pokud někdo vite o necem pisnete
dostal jsem typ vymnenu oleje prevodovky co sem udelal a nalil ATF malinko se to sklidnilo ale je to porad sliset a tak doslova jezdim z maziplinem
skusim jeste zopakovat vymnenu ted uz muzu sehnal jsem si i thorax ta vsem preji aby vam vasi milaskve slouzili oky cuus
Děkuji

S pozdravem a přáním úspěšného dne

Best regards and wishes of a successful day

Dipl.Ing.Camillho Bukovský Netanyahu's,Ph.D.
Lector experienced fullcavediver NSS STRESS & RESCUE

daniel.987
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 05.08.2008 21:47

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od daniel.987 »

cavediver píše:cuus kluci mam dotas
slepujou se mi synchrony na II. a III. přev.stupni
mate někdo skušenost poradte dikesky
anebo snad začt schanět prevodovku pokud někdo vite o necem pisnete
dostal jsem typ vymnenu oleje prevodovky co sem udelal a nalil ATF malinko se to sklidnilo ale je to porad sliset a tak doslova jezdim z maziplinem
skusim jeste zopakovat vymnenu ted uz muzu sehnal jsem si i thorax ta vsem preji aby vam vasi milaskve slouzili oky cuus
Nechal bych opravit tu tvoji, převodovek na čtyřkolky není moc a hlavně nevíš co kupuješ, vzhledem k tomu že má problém z řazením 80% aut, nemusel by sys polepšit. Taky jsem to řešil dříve jinou převodovkou. Každopádně olej pouze a jedině originál VW!!!!!!!!

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od Dedla »

Ahoj lidi.
Taky jsem už několik tisíc kilometrů v klubu "klepačů".
U mě se to projevujue při ubrání plynu - deceleraci KLEP....
Čím je víc tepla (hlavně tepla od agregátu),tak klepání ubývá,až zmizí,nebo téměř zmizí.
Zatím jsem neměl čas to odhalit co to je,čekám co mi jako první upadne.
Kdo na to příjde,má u mě flašku kořalky! :D

BlueDot:
Asi je tento zvuk a problém fakt vlastnost našich aut.
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od BlueDot »

.
Naposledy upravil(a) BlueDot dne 23.09.2012 22:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od Lolik »

Nebojte. Já taky za studena klepu, když na rovince na 3-jku nebo 4-rku mírně přidám a uberu plyn tak cvakne. Po zahřátí nebo přes léto to není skoro vůbec slyšet respektive to ani nedělá. Také mě to vrtá hlavou... :roll: Snad to není nic závažného. Typoval bych to na sebemenší vůli v převodovce nebo polosách které se po zahřátí vymezí. (jinak si to také nedokáži vysvětlit).
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jad.adamec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 19.05.2008 21:04
Bydliště: Čerčany

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od jad.adamec »

Ahoj. Hele taky jsem klepal, nejvíc při ubrání plynu. Myslel jsem na poloosy, ale nakonec jsem přišel ( ne já, ale kámoš ) na silenblok na převodovce. Je to taková dlouhá kost. A je ticho.

Kortys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 03.09.2008 23:23
Bydliště: Kolín

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od Kortys »

Ahoj, mám také problém s převodovkou. Galaxy 1 r.v.96. Pouze za studena tam zaboha nemohu dostat pouze 2, vše ostatní řadí normálně. Žádné zvuky mi to nevydává a nejde to ani přes zuby. Olej vyměněn, byl tam červený asi ATF, ale někde jsem četl, že tam patří převodový (snad PP80 už si to nepamatuji), ale chová se to úplně stejně.
Dík za rady.
Kortys.

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od ruza »

Zdravím v klubu klepačů, od včerejška pozoruji klepnutí při zařazení rychlosti a při přidání/ubrání plynu za jízdy.
Jen s tím rozdílem oprati předchozím příspěvkům, že klepání je téměř neslyšitelné za studena a zesílí při zahřátí.
Dál se mi taky zdá, že při zařazené rychlosti je slyšet tiché "kvílení" nejlépe je to slyšet se zařazenou jedničkou nebo dvojkou při pomalé jízdě. Není zvuk jako od turba.
Nevím, jestli to není normální, protože teď jak jsem se na ty zvuky zaměřil, slyším za jízdy trávu růst. :)

Z toho co jsem tu vyčetl se asi zaměřím na ten silenblok a pak poloosu, ale do toho se mi moc nechce, za ty peníze. Jak dlouho to může vydržet, pokud je to ta poloosa?

BlackLexa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.06.2010 20:57
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od BlackLexa »

Už nějakou dobu mě chrastila a klepala spojka,dělal jsem, že to nic není a dnes to přišlo,kovová rána a začal vytékat olej. Okamžitě servis a čekám co to bude !!!(komplet spojka a co ještě,to se uvidí)

Uživatelský avatar
gardenik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 05.02.2010 16:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od gardenik »

Ahoj, zvuky klepani pri razeni pry muzou delat i tycky stabilizatoru (vymackany pouzdra). Spis jen pro inspiraci, treba to nekomu pomuze.
G
Seat Alhambra 1.9 TDI PD ASZ r.v. 2003, Fratelli Bosio, 340Nm by Dieselpower

Uživatelský avatar
radkin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy - Karlovarsko

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od radkin »

to podivný řazení za studena mi dělala i předešlá alhambra a nynější galaxy také, zřejmě nemoc ale galaxy mi navíc občas ale jen občas při ubrání plynu na 3 a 4st vydává podivný zvuk jako by nebyl v převodovce olej ale je ho tam dost.... jak šlápnu i jen lehce na plyn tak je klid.. nevíte co by to mohlo být?? Dájí se případně na sehnat nová ložiska do převodovky??

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, MANUÁL: problém s řazením za studena, zvuky

Příspěvek od Mr.x »

Ahoj mě převodovka řadí celkem dobře jen občas rano když byla zima tak šla malinko hůř dvojka ale to si myslím že je naprosto normál, jediné co slyším že v tahu kolem 2 tis to rachotí překročím 2400 a je klid měl jsem za to že je to spojka na kterou se již připravuji, ale dnes když jsem koukal na přední kolo jsem se zděsil a viděl toto. nevíte co pod tím je? mělo by tam být asi 5kový kolo nebo se mýlím ? Auto mám skoro rok a tohohle jsem si opravdu nevšiml :fool: . nevítě čím je to způsobené? dík za každou radu
Přílohy
K800_převodovka.JPG

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“