1.4 16V - spotřeba oleje i po opravě

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

1.4 16V - spotřeba oleje i po opravě

Příspěvek od xbendik »

Ahoj, mám problém. Moje GIV 1.4 16V žere olej. Auto teď bylo v autorizovaném servise kde mi měli dělat generálku celé hlavy motoru(přebroušení hlavy, těsnění u hlavy, ventilů, proláchnutí motoru, atd....). Předtím se tam lila 10W40 a teď mi tam dali 5W40. Olej mi to stále žere, jen o trochu víc, cca 1l na 600km. Z výfuku je vidět modrý dým, když jedu dlouho z kopce na zařazenou rychlost bez plynu a poté šlápnu na plyn, tak se mi za autem vyvalí hromada modrého dýmu. Za chvílí, to je ale OK. Po opravě je výkon motoru o trochu vyšší než před. Podle toho kouření bych řekl, že mi jde olej do válců přes guferka ventilů, nevím jestli to neudělali špatně. Volal jsem tam a řekli mi, že to udělali komplet, a že podle tohoto to vypadá, že by mi museli měnit pístní kroužky, což je další ranec a to už se mi do toho nechce moc investovat. A moje otázka je: Jak moc je náročná výměna pístních koužků, přitom že v podstatě všechno ostatní tam bylo teď dělané. Může to být ještě něčím jiným? Mám chuť si to udělat sám a lituju těch peněz, co jsem do toho teď zbytečbě narval. Je to stejné asi jako kdyžbych je vyhodil do kanálu, achjoooo. BTW, teď jsem to kontroloval a v hadici u odvětrávání klikovky je trocha čersvého oleje, nádržka na chladíí kapalinu je bez oleje.
Naposledy upravil(a) xbendik dne 19.10.2011 17:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.4 16V - spotřeba oleje i po opravě

Příspěvek od DandyCZ »

Tak to vypadá na kruhy. Já tohle řešil nedávno na 1.6 16V viz moje téma:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=207541

Pak ještě dvě další: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=209280" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=203848" onclick="window.open(this.href);return false;

Divím se že v autorizáku při tehlech příznacích neudělali kruhy rovnou. třeba mě v servisu rovnou řekli že mi jen hlavu dělat nebudou, že jim tam přijedu za tejden zas že to žere. taky že jo, dal sem udělat rovnou komplet a kroužky prej sundávali rukou bez problému. Prý je to u tehlech 1.4 a 1.6 16V jejich bolest :( já mám překroužkováno a po 2tis km to nevzalo ještě ani kapku...10w40 teda...
Přeju hodně zdaru při řešení...mě celá vopičárna co je v mým tématu vyšla na cca 20tisíc (neautorizovaný servis)

xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

Re: 1.4 16V - spotřeba oleje i po opravě

Příspěvek od xbendik »

OK, takže na jakou částku by se to v mém případě pohybovalo? Všechno ostatní kromě kroužků už mám hotové. Mám sto chutí si to udělat sám. Sice jsem to nikdy nědělal, ale podle přírůčky to zvládnu.

xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

Re: 1.4 16V - spotřeba oleje i po opravě

Příspěvek od xbendik »

Pořád si říkám, že podle příznaků, že mi to kouří jen když jedu na rychlost bez plynu a výkon je taky v pořádku, to vypadá na to že asi blbě udělaly ty gufera nebo nezahladili ventily. Co vy na to? Najde se tu někdo z Prahy nebo Hradce Králové, kdo mi zkontroluje, jestli mi to udělali jak měli?

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.4 16V - spotřeba oleje i po opravě

Příspěvek od DandyCZ »

Tak jestli ti udelali komplet hlavu (srovnani, zabrouseni ventilu a gufera) tak to bys mel mit z krku.
Jinak te ceka znovu tesneni pod hlavu, kontrola rovnosti, mozna novy tesneni pod sani a vyfuk(celkem asi 1500), novy kroužky (ty mě stály 5000kč- origo VW), možná nový řemeny (cca 1000kč) a pak práce co si řekne mechanik. Pokud si budeš dělat sám tak 0
- kroužky se ale dost blbě natahujou bez pořádnýho nářadí, nehledě na to to pak natlačit zpět do válce.
- kontrola šál, popř dát nový...jeden píst cca 1000Kč...já je měl OK tak sem je nedával
- pak asi zas novej olej, ale nevím možná bych dal 10W-40 preventivně....

S tvým druhým dotazem nevím jestli umím odpovědět:
asi tak: když máš plyn, tak stíhá spalovat olej adekvátně k průsaku, sundáš nohu z plynu>míň spaluje beznín, ale olej teče stejně...tak to začne vyhulovat. Přesně tak mě to taky dělalo, když sem točil tak nic, povolil, prošláp a nebylo za tím vídět, totální mlha.
Ale to jejen můj postřeh, snad ti na to odpoví někdo zkušenější.

Jinak já nejdřív dával jen gufera, jelikož mi nechtěli sundat tu hlavu, tak sem to zkusil...no a efekt 0..po kompletu to maká jak má.

xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

Re: 1.4 16V - spotřeba oleje i po opravě

Příspěvek od xbendik »

Jelikož jsem nikdy nedělal rozvody, tak z toho mám trochu strach. Nechápu proč se na to rovnou nepodívali, když byla celá hlava dole, achjooo. Zase vyhozené prachy do kanálu. Je tu někdo, kdo by mi to překroužkoval a za kolik? Rozvody mám origo dělané před cca 7tis km. Už jsem z toho na prášky. :fool:

xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

Re: 1.4 16V - spotřeba oleje i po opravě

Příspěvek od xbendik »

Ještě mě napadlo, co zkusit vytáhnout hadici odvětrávání klikovky a díru do airboxu po ní zaslepit? Co se může stát když toto udělám?

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.4 16V - spotřeba oleje i po opravě

Příspěvek od DandyCZ »

Nic se nestane :) auto se bude chovat stejně....spotřeba oleje neklesne...ale aspon ti nebude litat sajrajt do klapky.
Já takhle jezdím už rok...a olej to bralo furt stejně...
Výdech klikovky napojenej delší hadicí pod auto....aby mi to nesmrdělo do kabiny...a na filtrboxu mám odechovej filtr aby mi to nebralo prach.

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.4 16V - spotřeba oleje i po opravě

Příspěvek od DandyCZ »

Ale ted me tak napada ze to mozna zkusim ucpat uplně....aby si to tamtudy nebralo "falešnej" vzduch. Jen vymyslet co do toho nacpat :)

xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

Re: 1.4 16V - spotřeba oleje i po opravě

Příspěvek od xbendik »

Jo, díky za odpověď :) Tak to udělám, alespoň kvůli té klapce. Teď ještě sehnat někoho na překroužkování :oops: Jo btw, v dílenské přírůčce je napsáno, že pokud je spotřeba oleje do 1l na 1tis km, tak to je OK a není to potřeba řešit. To jsem docela čuměl. Mě to moc jako OK nepříjde. :roll:

xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

Re: 1.4 16V - spotřeba oleje i po opravě

Příspěvek od xbendik »

Našel by se tu někdo, kdy by mi pomohl s výměnou pístních kroužků? Nějak si na to netroufám. Všechny díly na výměnu seženu a budu velmi rád dělat přidržtašku(podej, přines, sundej,...) Samozřejmě práci zaplatím. Do žádného servisu už nemám moc chuť jezdit, jsem z toho jejich přístupu akorát vytočený. :( Nejraději nějakého soukromníka, který to udělá pořádně. Chci už to mít všechno v klidu :fool:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“