Problém s ABS

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

bennyy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 03.11.2010 17:06

Problém s ABS

Příspěvek od bennyy »

Zdravim, mám problém s ABS. Při zapnutí klíčku mi třikrát zapíská a pak svítí kontrolka ABS + vykřičník. Když jsem ABS zkoušel, tak nefungovalo, ale dnes zničeho nic, ráno při nastartování bylo po problému, nastartoval jsem bez pískání a ani ABS nesvítil, tak jsem ho i vyzkoušel a funkční. Ovšem po vypnutí motoru a následném nastartování se zase kontrolka rozsvítila a při jízdě svítí + bliká vykřičník.
Když ABS nefungovalo, tak jsem to napíchnul a to se ani s nechtělo spojit s ŘJ ABS.
Nějaké rady :) ?

Díky moc!
VW Passat 1.9 TDi 81kW r.v.1999 :blush:

Uživatelský avatar
svatep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 06.08.2009 11:46
Bydliště: Praha

Re: Problém s ABS

Příspěvek od svatep »

koukni se, kolik máš brzdovky, Mě svítila červená kontrolka s vykřičníkem při průjezdech v zatáčkách zapípala a svítila. Zjistil jsem, že mám málo brzdovky, dolil jsem a je klid, ale to se mi stalo před více než rokem a od té doby nic a brzdovka ani nubívá.

Uživatelský avatar
wenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 30.08.2009 12:39
Bydliště: Praha, Vysočina

Re: Problém s ABS

Příspěvek od wenousch »

Mám zrovna stejný problém. Auto mám už v servisu, tak dám vědět, čím to bylo, ale všichni říkají že to vypadá nejspíš na ŘJ nebo v lepším případě nějakej kontakt. Taky mi to dělá jen občas a to mi nejde moc do hlavy. Kdyby byla v háji ŘJ tak ABS nefunguje nikdy a ne jenom někdy. Když jedu několik set kilometrů po kvalitní dálnici, tak v pohodě, ale jakmile zajedu na horší cestu, okamžitě vyskočí tahle chyba. Vypozoroval jsem, že ten spouštěč je někde u levého předního kola. Může to dělat i čidlo? Jinak mi ještě ke všemu na levém kole cvaká homokyneťák, takže pašík už servis fakt potřeboval.

PS: Brzdovky mám dost, nedávno jsem měnil zadní kotouče a při odvzdušňování jsem kontroloval.

Uživatelský avatar
wenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 30.08.2009 12:39
Bydliště: Praha, Vysočina

Re: Problém s ABS

Příspěvek od wenousch »

Záhada vyřešena! Špatná jednotka ABS. Oprava +-5000. Snad už to bude v cajku.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém s ABS

Příspěvek od xerxes »

levná to záležitost :?

Uživatelský avatar
Mart48
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 04.07.2010 15:12
Bydliště: Východní čechy

Re: Problém s ABS

Příspěvek od Mart48 »

docela častej problém jeto nejspíš jednotkou ABS mě to dělalo přesně to samí jo připojení na vag maj nějaké ročníky jiné než ostatní třeba ten můj z 98 na jednom šel na druhým nedokázal rozpoznat půlku auta.Já sem dělal repas jednotky dělaj to myslím někde v ostravě stálo mě to něco okolo 8 litrů ale už mám přez rok pokoj.
Vw Passat B5 1.8T 132 kw LPG r.v.98

Uživatelský avatar
wenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 30.08.2009 12:39
Bydliště: Praha, Vysočina

Re: Problém s ABS

Příspěvek od wenousch »

Dnes jsem dostal zprávu ze servisu, že auto není pořád hotový, nemůžou sehnat stejnou jedotku, která by tam pasovala.Už tam stojí tejden a pořád nic. Na konci má ta jednotka B . Neví někdo náhodou s jakou se to dá zaměnit? Mám jen ABS.

Díky

Uživatelský avatar
Mart48
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 04.07.2010 15:12
Bydliště: Východní čechy

Re: Problém s ABS

Příspěvek od Mart48 »

Hele sehnat použitou jednotku ABS se stejným číslem je dost hustej oříšek to můžeš hledat tejdny i měsíce ozkoušeno vlastní zkušenost a pak když sem různě čet fora tak sem to sám zamítl máš pak dost velkou šancí že se to zas vysype.Já osobně sem to dával na repas sem:http://www.ridicijednotky.cz/ už to bude přezrok a maximální spokojenost nech sijí vymontovat a normálně jí tam pošly a oni ti ji do tejdne pošlou zpátky a budeš to mít ja to měl mám takový ho tucha už za tři dny a stálo mě to 7500Kč což pro ti použitý jednotce není žádnej rozdíl.A pak můžeš zkusit ještě funglovku tu mě řekly v VW 25000Kč což se vyplatí
Vw Passat B5 1.8T 132 kw LPG r.v.98

Uživatelský avatar
wenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 30.08.2009 12:39
Bydliště: Praha, Vysočina

Re: Problém s ABS

Příspěvek od wenousch »

7500 za repas? To se mi zdá už dost! Použitý se pohybujou od 3000 do 5000, ale jen narazit na tu správnou kombinaci písmenek a čísel :) Auto chci po zimě prodat, tak asi nebudu řešit origo nebo tak něco :)

Uživatelský avatar
Mart48
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 04.07.2010 15:12
Bydliště: Východní čechy

Re: Problém s ABS

Příspěvek od Mart48 »

Já sem měl celej ten tištěnej spoj co je v tí jednotce takže mě měnily to nejdražší co tam je ti bys to měl třeba něco jiního.No stím hledáním hodně štěstí,zkusil bych vw vrakáč co je v praze tam toho maj dost.
Vw Passat B5 1.8T 132 kw LPG r.v.98

Uživatelský avatar
wenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 30.08.2009 12:39
Bydliště: Praha, Vysočina

Re: Problém s ABS

Příspěvek od wenousch »

Možná to bude ale nějakej kontakt, protože mi ty chyba vyskočí jen někdy. Vždycky když nastartuju, ale pak mi občas po cestě zmizí. Včera 100km po D1 všechno v pohodě, ak jsem znova nastartoval a chyba se zase objevila. Když vykřičník nebliká, tak mi ABS normálně funguje.

Uživatelský avatar
Mart48
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 04.07.2010 15:12
Bydliště: Východní čechy

Re: Problém s ABS

Příspěvek od Mart48 »

tak to se bojím že se pleteš stim kontaktem měl sem přesně to samé a byl v hajzlu celej tišták.já sem měl prasklej ten plastovej kryt sice to bylo trochu ale pomalu tam asi prosákavala vlhkost tak bych se kouknul jestli nemáš stejnej problém?
Vw Passat B5 1.8T 132 kw LPG r.v.98

Uživatelský avatar
wenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 30.08.2009 12:39
Bydliště: Praha, Vysočina

Re: Problém s ABS

Příspěvek od wenousch »

5x jsem vyndal a zandal konektor a prostříkal sprejem a zatím v pohodě. Nejmíň desetkrát jsem to nastartoval a jel s tím asi 20 km a zatím nic. Uvidíme no

bennyy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 03.11.2010 17:06

Re: Problém s ABS

Příspěvek od bennyy »

blbá otázka, ale nejsem znalec :D. Kde je ten konektor :D?
VW Passat 1.9 TDi 81kW r.v.1999 :blush:

Uživatelský avatar
wenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 30.08.2009 12:39
Bydliště: Praha, Vysočina

Re: Problém s ABS

Příspěvek od wenousch »

Stačí takhle? :)

http://thumbs.autobazar.eu/601/2005529_big.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“