Mechanika zámku - Co je špatně??

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
MarwinA6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 13.05.2008 17:47

Mechanika zámku - Co je špatně??

Příspěvek od MarwinA6 »

Z důvodu špatného spínače ve dveřích řidiče jsem vyměnil zámek.
Vše proběhlo OK zámek fungoval a světlo v tapecu začlo konečně svítit.
Párkrát jsem zkoušel zavřít, otevřít, zamknout, odemknout (dálka) a vše OK.
Uklidil jsem nářadí a ještě udělal jednu zkoušku a najednou mi mechanika zámku drží dveře zamčené.
Dálka funguje, čudly na tapecu vyskočí ale zámek drží dveře zamčené.
A jelikož mám záslepky zámků, nevím jak dveře otevřu :(
Jediné co mě napadá, je sundat zadní levé dveře z pantů a pak se dostanu na šroub co drží záslepku a pak by snad mechanicky šel zámek otevřít šroubovákem.
Ale nevím jestli existuje tak krátký jemný Torx aby jsem se vešel i s ráčnou na šrouby dveří.
Zkoušel jsem zatahat za lanko které vede od zámku do kliky ale otevřít to nejde.
Kde se stala chyba??? Měl jsem před montáží na zámku něco nastavit???

schmudla5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 21.07.2010 14:26
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Mechanika zámku - Co je špatně??

Příspěvek od schmudla5 »

ahoj, přesně to samý řeším. už jsi to nějak opravil?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mechanika zámku - Co je špatně??

Příspěvek od xerxes »

jednodušší by bylo v takové to situaci odvratat zaslepku :oops:

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Mechanika zámku - Co je špatně??

Příspěvek od favo »

Koukám že to je asi hodně vážná nemoc golfů, tedy přesněji těchto zámků. Mám totiž úplně stejný problém, zámek úplně novej a fungoval cca měsíc a začal zlobit nepravidelně až do fáze kdy už neotevřel vůbec. Samozřejmě funkce safe je v pohotovosti, takže akorát koukám jak kolíček od zámku vyjíždí a zase zajíždí. Dvakrát se mi povedlo dveře otevřít tak, že jsem zatáhl za vnitřní kličku a v této poloze nechal zamčít a odemčít. V zámku zahrkalo a otevřel se a bez problémů zase zamčel a při dalším odemčení ale vždy hrčel jako by jel přes zuby. Takto fungoval asi 3 dny a zase přestal fungovat, tak jsem postup zopakoval a zase to pomohlo a tak jsem raději jel koupit další zámek a bohužel než jsem se dostal k výměně, tak zámek přestal fungovat už definitivně a tak jsem koukal jak na to a taky jsem přišel jen na to demontovat zadní dveře a potom povolit záslepku. Naštěstí mám v novém zámku možnost otvírat i klíčem což u původního nebylo. Odvrtání vložky mě taky napadlo, ale komu se chce volit takovou cestu, že jo. Ovšem asi to dá méně práce jak sundávat dveře. :( Inženýr co vymyslel funkci safe a její nemožnost beznásilné deaktivace, na sebe musí být opravdu hrdý. :(
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Mechanika zámku - Co je špatně??

Příspěvek od favo »

Tak vrtačka a šroubovak mě dostali do auta. Podle všeho se ten nový zámek nějak zasekl v safe locku protože motor se zámkem při zamykání i odemikání cukal, ale odemčít nedokázal :| Co bych taky čekal od nějaké číny, ale ubezpečovali mě že fungují v pohodě. Měli pravdu fungoval v pohodě, cca měsíc a půl :D Zvažuji zda tam dát nový co mi dali na výmněnu, nebo raději dát do kupy nějak ten původní. :? Nerad bych za měsíc zase vrtal do dveří.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mechanika zámku - Co je špatně??

Příspěvek od xerxes »

no vidiš to vrtačka pomohla :wink:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Mechanika zámku - Co je špatně??

Příspěvek od Goauld »

Tak už víš, proč se nedoporučuje kupovat čínsky náhražky, ale radši opravit starej kvalitní zámek. Nevím proč si zámek měnil, ale pokud to bylo kvuli studeným kontaktům a špatnymu mikrospínači dveří, tak to se dá lehce opravit a vydrží to rozhodně dýl než měsíc a půl :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mechanika zámku - Co je špatně??

Příspěvek od xerxes »

přesne tak jak píše Goauld

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Mechanika zámku - Co je špatně??

Příspěvek od favo »

Zámek jsem měnil proto, že mi nefungoval spínač který hlásí, že jsou dveře otevřený a rozsvědcuje vnitřní osvětlení a osvětlení dveří. Oprava bohužel nebyla možná, protože po rozdělání jsem zjistil, že problém není ve spínači, ale v oné západce která je obalená plastem a spíná spínač a ten se bohužel prodřel a proto spínač nespínal. Bohužel mechanizmus je nerozebiratelný abych mohl vyměnit jen tuto západku a tak jsem šel koupit nový zámek. Mám výhodou v tom, že obchod kam chodím patří kamarádovi a pracuje v něm můj švagr, takže nejen že mám lepší ceny, ale i reklamace probíhají bez problémů. Zámek mě vyšel na nějakých cca 600,- kč a to jsem si řekl, že nestojí zato se trápit se starým a zhánět jiný na náhradní díly. Co se týká tištěného spoje s mikrospínači tak jsem zjistil, že mám všechny tyto díly zalitý jakousi pružnou hmotou a tudíš je vibrace nepoškodí a všechny kontakty byly krásně proletované a vše fungovalo jak má. Momentálně jsem tam dal další čínu s tím, že pokud by začal zlobit, tak okamžitě jde ven a postavím hybrid z originálu a číny. Originál bude elektronika a servomechanizmus a čína bude mechanický zámek samotný. Myslím si že takto by to mohlo fungovat, protože na tom původním se to podělalo uvnitř páč ani šroubovákem to nešlo vůbec lehce otevřít a bál jsem se, že se celý servomechanizmus rozletí jak to šlo blbě. Musel jsem si pomáhat vnitřní kličkou abych to tím šroubovákem otevřel. Jsem ale rád že se takto nepotentil ten původní zámek, protože ten nebyl připravený na otevýrání klíčem a místo pro tento otvor je zaslepený. Kromě lehce škrábnutého laku na dveřích mám škodu jen na záslepce a ta mě nová stála ve škoda saloonu 105,- kč
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Mechanika zámku - Co je špatně??

Příspěvek od Goauld »

Dělej jak myslíš, ale čína odejde zase. Ten plast na originálním zámku se dá opravit tak, že ho rozmažeš páječkou, popřípadě nějakej plast na roztavení přidáš, chce to jenom šikovny ruce a trochu přemýšlet. Na originální spínač pokud je v pořádku je dobry dat páčku, aby se neodíral právě ten plast a spínač samotnej. V případě že ho měníš tak za takovej co páčku už má. Mám takhle opravenej zámek asi 4 roky a funguje dokonale.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Mechanika zámku - Co je špatně??

Příspěvek od favo »

Oprava je v plánu, ale nemám garáž a auto nemůžu nechat stát před barákem bez zámku než se mi povede jej opravit. Proto se volila cesta nejmenšiho zla, tedy nejmenšího v době koupě. Kdybych věděl jak to skončí šel jsem raději koupit originál. I když třeba jeden známí mi říkal že v octávii maji zámek Vika už přes rok a v pohodě funguje. Opravovat jezdím k rodičům do garáže a to můžu jen přes víkend a to makám na svém druhém autě, takže na golfa není moc času. :(
Nemyslím si ale že jsem hloupý nebo u práce nepřemýšlím jen proto, že opravy které mi nestojí za řeč řeším výměnou za nový kus. :wink: Jsem zvyklej do aut sypat veliký peníze a za ty roky co se autama zabívám vím, že někdy je lepší zaplatit a koupit díl nový než se jej za každou cenu snažit opravit. :wink:
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“