BLOWN TURBO TFSI :(

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: BLOWN TURBO TFSI :(

Příspěvek od tomasgti »

půjde dát do BWA 147 kw turbo K04? bez nějakých dalších úprav...jinak mám na to nové turbo najeto cca. 30 tisíc a zdá se, že je vše ok. Auto vůbec nešetřím ba naopak, ale po minulé zkušenosti si dávám velkého majzla na zahřívaní motoru a dochlazování...
Pirelli edition

tomasgti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 704
Registrován: 17.10.2010 22:28

Re: BLOWN TURBO TFSI :(

Příspěvek od tomasgti »

nevěřím tomu, že se motory liší jen v turbu (k03,k04) jak popsal swenak je tam spoustu odlišných dílů, zesílené materiály a podobně...btw:achjo, že já tenkrát nekoupil edici30 jen proto, že byla 3dveřová...možná by se mé myšlenky a úvahy o novém autě o nějaký ten rok posunuly, ale tak k tématu... možná by bylo řešení dát turbo K04 místo K03 a zůstat u stejného výkonu tzn. někde kolem 240 HP, takže by turbo nepracovalo na maximum svého potencionálu a zůstala by rezerva, tudíž i opotřebení by bylo menší. Samozřejmě se zachováním všech ostatních komponentů tj. IC, vstřiky atd... ale je to jen moje úvaha, zda-li to tak bude proveditelné si netroufám říct...to by mohl odpovědět někdo jiný???
Pirelli edition

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: BLOWN TURBO TFSI :(

Příspěvek od swenak »

Dle toho, co vím, tak to nepůjde, existuje ale řešení v podobě hybridního turba K03/K04.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“