1.8T nebo 2.8V6 ?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Borek_VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.12.2009 08:15

Re: 1.8T nebo 2.8V6 ?

Příspěvek od Borek_VW »

proč mají některý lidi potřebu uvádět nižší spotřebu jejich aut? velice zvláštní:)

Já mám 2.8 manuál, spotřebu jsem přestal řešit po půl roce, už to vůbec raději nesleduju. Co je pravda že po 3000km převážně jezdění v městě, se mi ukázala spotřeba 11.7, nicméně pokud jezdíte svižněji po městě, tak to okolo těch 12 prostě bude. Co je na tohmle motoru pěkný, že ačkoli prostě žere okolo těch 10-11l při normálním ježdění, tak když tomu naložíte, tak to pořád žere podobně, opravdu víc než 13l moc často nelze udělat. Jednou jsem se snažil udělat vyšší spotřebu, jel jsem do značnýho kopce, plnýho serpentýn, to znamená skoro pořád na dvojku, občas jedničku občas trojku.. spotřeba byla 14.7, vytočenej motor tak, aby to jelo na max... popravdě jsem čekal mnohem vyšší spotřebu, takže z tohodle testíku spokojenost:)

samozřejmě ještě poměrně velkej rozdíl mi dělají kola, na zimních 205/55/16 se opravdu hodně často dostanu pod deset na sto, na letních 225/45/17 to nejde pod deset skoro nikdy..

jinak můj rekord 8.4 při cestě z h. Míseček do Prahy, kdo tu cestu zná, ví, že je to cesta spíš z kopce než do kopce:)

mám ho rok a půl, závady (kromě odešlý palivový pumpy) žádný, je to držák všechna čest:) Stačí dolejvat olej a vše je v cajku.

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T nebo 2.8V6 ?

Příspěvek od sss601 »

Borek_VW : lidé to tak podvědomě dělají protože si nechtějí připustit že jejich auto žere více než ostatní auta.. mě teď dlouhodobá klesá a klesá momentálně dlouhodobá vč zimního provozu je 9,6 jinak jezdím 8,2-9,5 mám všechny tankování evidované a mohu dát odkaz na mou garáž kde je vše detailně vidět ;-)

Borek_VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.12.2009 08:15

Re: 1.8T nebo 2.8V6 ?

Příspěvek od Borek_VW »

8,2-9,5 s 2.8 4x4 a automatem:) tak v tom případě závidím tu lehkou nohu se kterou dokážeš jezdit:) To bych taky chtěl umět, bohužel já si řikám heslo, žijeme jen jednou a když řidit, tak se svést!

ale třeba dnes jsem jel normální tempo, ale pěkná trasa mi udělala pěknou spotřebu 9.6!:) v Praze..

Uživatelský avatar
sss601
Pilot
Pilot
Příspěvky: 723
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T nebo 2.8V6 ?

Příspěvek od sss601 »

muj rekord je komb.7.9 :-D vis ja jezdim dle predpisu a to ze mam 193koni neznamena ze na to musim slapat ja to mam na pohodlne dlouhe trasy a bezpecne predjizdeni nebo ujeti z krizovky za vsech situaci a po praze to jen lehtam a motor se krasne prevaluje a tahne a tahne coz je na tomhle aute krasne ;-) na protahnuti mam nemecke dalnice kousek od baraku tam muzu pustit kone ven tady ne tady je to o hubu stav silnic je vsichni vime kde

Uživatelský avatar
Matheasek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 28.03.2009 00:38
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T nebo 2.8V6 ?

Příspěvek od Matheasek »

tenhle topic jsem přesně potřeboval, chci si splnit sen a to V6, tak jsem si našel tady pašíka B5 V6 manuál. Nejsem žádnej závodník a už jsem přečetl dost topiců a zkušeností a jsem už rozhodlej pro V6, pracuji totiž po praze a středních čechách a jak to tak čtu, se spotřebou to tedy nebude taková hrůza:-) jdu do ní:-)
VW golf MK2 CL 1.8i KAT

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: 1.8T nebo 2.8V6 ?

Příspěvek od DarkMaverick »

vit.siroky píše:s passatem 1.8T jezdim neco malo pres rok, takze asi muzu malicko prispet

na kratky trasy nebo mesto se to podle me naprosto nehodi, sice se to docela rychle zahriva, ale i tak to proste zere na muj vkus moc:

*kdyz tady jedu par kilometru po brne, tak to je kolem 11-13 litru a to nejsem rozhodne semaforovy sprinter, pekne v klidu pianko

*kdyz vyjedu z obce, jedu treba 10 kilometru do mesta, tam nekde zajedu, zaparkuju, tak je to tak 9, opet normalni klidna jizda, zadne blbnuti

*delsi cesty mimo mesto od 6,5 vyse dle provozu, obvykle s prehledem do 8

protoze u me prevazujou cesty mimo mesto, mel jsem dlouhodobou spotrebu ted 7,4 ale díky závadě dobíjení se mi vynulovala

pokud jde o poruchy, mel jsem uz tu cest s celou radou, ale vylozene motor zatim nic, pri koupi 174, nyni 200 tisic km, uz jsem musel resit destrukci pritlacaku, nedostatecnou dodavku paliva, vahu, a ted alternator, z udrzby samozrejme oleje, filtry, rozvody se vsim souvisejicim
to ti to žere docela dost... já jedzdím po městě za 8 a že v Táboře je to samé světlo, do práce jezdím za 6,8 až 7,5 a na dálky za 7,8 a to pod 100km/h moc nejezdím většinou kolem 110-120km/h
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

motolestic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 08.10.2011 21:31

Re: 1.8T nebo 2.8V6 ?

Příspěvek od motolestic »

Zdravím mám pasata b5,5 sedan 2,8 v6 4 motion a spotřeba se mi drží kolem 9 litrů. Moc dlouhé cesty nejezdím do práce cca 15km a pak popojížďky po klientech (činnost v realitách) v 1,8T jsem jel a nějak sem se s tímhle motorem neskamarádil, ale musím uznat že ani ta v6 na závodění není, sílu to má ale ta váha vozu jde poznat.... toť můj názor a zkušenost s benzínovými Passaty

Uživatelský avatar
ramis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 07.05.2011 08:44
Bydliště: J.Suka 509/259 Most 434 01
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T nebo 2.8V6 ?

Příspěvek od ramis »

Ja mam 2.8 a jezdil sem i v 1.8T a muzu vam rict ze na spotrebu vyjdou obe auta na stejno.Takze jedine kde usetris tak maximalne na povinnem ruceni:D Ver mi ze s V6 sprasis hodne aut a nejlip udelas kdyz si ho vyberes ve 4Motionu...doporucuju!
Ramis Passat B5 2.8 V6 4 Motion

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“