1,4 16V - rozsvěcí se kontrolka oleje.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
rencek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

1,4 16V - rozsvěcí se kontrolka oleje.

Příspěvek od rencek »

Zdravím, tchán má v golfu 1,4 16V motor a obcas se mu rozsvítila kontrolka oleje a palubák pípal stop atd.. Po vypnuti motoru a nastartovani zase ok.. Parkrat to udelalo, tak po diagnostice mu vymenili čidlo-snímač motoroveho oleje.
Chvíli to bylo ok, ale ted se ten problem zase opakuje.
Muze být problem treba s olejovym čerpadlem?
Popř. co jsem treba cetl u motoru 1,8Turbo, že tohle delalo kdyz se bordelem ucpával sací koš v olejove vaně a nemelo to tlak a kontrolka svitila a po vypnuti motoru bordel stekl do vany a zase to bylo ok po nastartovani...
dik za rady..
kola delaj auto - a lesteny dvojnasob :-) www.lestenikol.cz

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: 1,4 16V - rozsvěcí se kontrolka oleje.

Příspěvek od VWMysak »

A hladina oleje je v pořádku?
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
rencek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16V - rozsvěcí se kontrolka oleje.

Příspěvek od rencek »

no tak to je snad prvni věc co se kontroluje ne... olej je v pohode mezi ryskama.
kola delaj auto - a lesteny dvojnasob :-) www.lestenikol.cz

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 1,4 16V - rozsvěcí se kontrolka oleje.

Příspěvek od tomakecTD »

Jsou tam dvě čidla. Jedno je hladiny oleje a druhé tlaku oleje. Který ti pípalo? Stačí je mnohdy jen vyčistit. Taky vedení od nich může bejt špatný.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: 1,4 16V - rozsvěcí se kontrolka oleje.

Příspěvek od VWMysak »

rencek píše:no tak to je snad prvni věc co se kontroluje ne...
Už tady nějaký pátek působím, ale divil by ses co lidí takovéto ukony neznají. Proto se ptám.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
rencek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16V - rozsvěcí se kontrolka oleje.

Příspěvek od rencek »

tomakecTD - fakt jsou tam dvě? dle katalogu treba na autokelly.cz tam vidim jen jedno.
Snad i mechanik co mu to menil rikal ze je tam jen to jedno cidlo..
kola delaj auto - a lesteny dvojnasob :-) www.lestenikol.cz

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 1,4 16V - rozsvěcí se kontrolka oleje.

Příspěvek od tomakecTD »

Tak mrkni pod auto- na olejovou vanu. Mělo by na ní ze spoda být něco plastovýho, k čemu vede svorkovnice. Jestli to tam není, tak máš jen čidlo tlaku oleje nahoře u víka hlavy :wink:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

saker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 05.12.2011 11:06
Bydliště: Záryby
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16V - rozsvěcí se kontrolka oleje.

Příspěvek od saker »

měl jsem na tom samém motoru taky tento problém, bylo to i na přeinstalaci řídící jednotky, čidla údajně vyměněna stálo to 12tis. jelo to v pohodě, olej tam byl, pak mi to na dálnici zas zapípalo a klika mi prolítla blokem... tak nevim no, čim to bylo..

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16V - rozsvěcí se kontrolka oleje.

Příspěvek od maku »

saker píše:měl jsem na tom samém motoru taky tento problém, bylo to i na přeinstalaci řídící jednotky, čidla údajně vyměněna stálo to 12tis. jelo to v pohodě, olej tam byl, pak mi to na dálnici zas zapípalo a klika mi prolítla blokem... tak nevim no, čim to bylo..
Neco podobneho se mi stalo u GII 1.6 GDT, ale muze byt ucpane sitko co je vane a nebo vadne olejove cerpadlo.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1,4 16V - rozsvěcí se kontrolka oleje.

Příspěvek od bifur »

Treba zmerat tlak oleja, potom si budes na istom.
Saker: problem s tlakom oleja maju tieto motory bud kvoli olejovemu cerpadlu, alebo kvoli ulozeniu kluky. Takze je to asi jasne preco ti pipala kontrolka oleja a preco ti vyletela kluka. Obcas sa treba pozriet na kluku pri volnobehu ci sa nepohybuje horizontalne. Mne skakala cca 2 cm hore dole.. Po vymene ojnicnych lozisk pekne stoji. Ale tlak oleja mam stale na pikacu, ale uz sa mi nechce riesit ci chalan vymenil vsetko ako mal, alebo ci je naprd aj nova pumpa, alebo co. Dal som 10W-60 a som vysmiaty..

otmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 09.12.2011 14:31

Re: 1,4 16V - rozsvěcí se kontrolka oleje.

Příspěvek od otmar »

Na Golfu IV 1,4 se mi rozsvítí kontrolka mazání, motor ztratí výkon a zdechne. Po chvíli jde znovu nastartovat, auto zase jede a závada se opakuje třeba po 50 - 100km. Olej čerstvě vyměněn v dostatečném množství. Všichni se většinou zmiňují o problikávací nebo svítící kontrolce, ale nikdo se nezmiňuje o tom, že motor ztratí výkon a zhasne.

Uživatelský avatar
CGravity
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 09.06.2011 16:27
Bydliště: Brno

Re: 1,4 16V - rozsvěcí se kontrolka oleje.

Příspěvek od CGravity »

Měl jsem před 2roky na své 1.4 16V AKQ stejný problém,někdy za jízdy se mi rozsvítila kontrolka oleje a zvuková signalizace-po výměně čidla a zbežné kontrole jsem zjistil že závada je v přístrojovém štítu,sehnal jsem jiný a vyměnil a od té doby bez problémů.
VW Golf Mk4 1.4 16V - Off
SEAT Ibiza Mk3 1.9 TDI - Off
VW T4 Multivan 2.5 TDI - Daily car
Honda Civic Ek4 1.6 VTI - Fun car

Uživatelský avatar
rencek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16V - rozsvěcí se kontrolka oleje.

Příspěvek od rencek »

Tak v servisu sundána olejova vana a byl povolenej sací koš.... Tak snad to bylo tím.
kola delaj auto - a lesteny dvojnasob :-) www.lestenikol.cz

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1,4 16V - rozsvěcí se kontrolka oleje.

Příspěvek od xerxes »

mohlo by to být tím salo to ne přez koš ale nad hladinou oleje

ludamarek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.02.2012 14:22

Re: 1,4 16V - rozsvěcí se kontrolka oleje

Příspěvek od ludamarek »

Zdravím, minulý týden jsem koupil VW Golf IV 1.4 16V rv. 2000, když jsem si ho byl vyzkoušet zajel jsem za mechanikem a už po cestě mi začala blikat kontrolka oleje. Oleje je tam dost a tak jsme napíchli auto na měřák (budíkový) a auto prý maže jak má a je špatné čidlo tlaku oleje. Jelikož jsem ale podezíravý a rozleželo se mi to v palici tak jsem se chtěl zeptat jak jinak by se ještě dalo poznat, že je to právě tím čidlem (bez VAGU) pípalo to napřed nad 2500 otáček teď už to v 2500 nedělá ale pro změnu to začne pípat kolem 1800 pak už to jen lbiká a je celou cestu klid. Popřípadě jak dlouho by auto vydrželo jezdit pokud by nemazalo tak jak má ? Díky za odpověď.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“