Teplota přepnutí z benzínu na LPG

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Teplota přepnutí z benzínu na LPG

Příspěvek od cernohousmartin »

ahoj všem.Mam motor 2.8 142kW(amx) přestavěný na LPG* někdy v červnu.Chtěl bych se zeptat po jak dlouhé době vám to asi tak přepíná z benzínu na plyn.Mě když bylo teplo tak cca 1 km,dnes ráno když bylo asi tak -2 tak jsem to měl 5min na volnoběh a poté jsem ještě ujel zhruba 2km než to přeplo,přitom na budíku vody jsem měl už skoro 90,je tohle normální.Zdá se mi to nějak moc dlouhá doba.Je to hodně znát i na spotřebě benzínu když je ted chladněji,propočet na jeden studený start mě vyšel zhruba na 0.6l benzínu při venkovních teplotách 5-15 stupňů,což se mi zdá dost.Mockrát děkuji za reakce.

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Teplota přepnutí z benzínu na LPG

Příspěvek od tomakecTD »

Já mám teplotu přepínání sekvenčního LPG stanovenou na 40C. Pro sekvenční vstřik a jeho chod je potřebné minimum 25-30C. Když je léto, přepne se mi to při 25C za 1km. Když je -10, přepne se to cca po ujetí 4-5km. Nyní je to otázka 2min a ujetí cca 2,5km městského provozu. To jen formany s obyč systémem tam můžou LPG lupnout hned :D Hold v zimě téměř nešetříme, pokud jezdíme jen po městě. :drinks:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Teplota přepnutí z benzínu na LPG

Příspěvek od tomakecTD »

Jinak propočet v zimě spotřeba benzínu je normální 1,5l/100 km. Když jezdíš delší trasy, po městě je to i horší pokud jedeš kousek. Ale pokud máš na budících skoro 90, vyhledej LPG servis a nech zkontrolovat čidlo teploty kapaliny pro lpg. Mě se to přepne totva se ručička pohne přes 40/50.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Teplota přepnutí z benzínu na LPG

Příspěvek od Cestovatel »

Tak tak. Je to dost pozdě. Mně to v létě přepíná ráno do jednoho km a odpoledne, když na to při 30 ve stínu svítilo slunko, tak hned po nastartování. Loni při -20 (ráno, tedy auto bylo řádně prochladlé) to trvalo cca 3 km klidné jízdy takřka hned po nastartování a z toho kilometr z kopce. Mám to nastavené na 30 stupňů, kdy to přepíná - to se ještě ani ručička teploměru neodlepuje od podlahy.

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota přepnutí z benzínu na LPG

Příspěvek od cernohousmartin »

dík za reakce,asi zajedu do servisu kde to montovali a řeknu jim o mém problému,protože s takovu spotřebou benzínu nemohu jezdit každý den.Jaké máte motorizace?Myslím že třeba taková 1.8 se ohřeje o mnoho rychleji než 2.8V6,i ty dva hrnky na víc si určitě vemou nějaký benzín na víc.

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Teplota přepnutí z benzínu na LPG

Příspěvek od Cestovatel »

Čistě teoreticky - větší motor se sice zahřívá déle, ale zase se tam spaluje víc paliva, ze kterého to teplo je... Ale jak už bylo řeknuto - pokud je pacinka teploměru u 90 stupňů, je to pozdě.

Uživatelský avatar
Otas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 02.02.2010 09:22
Bydliště: Ostrava

Re: Teplota přepnutí z benzínu na LPG

Příspěvek od Otas »

Otáček pro přepnutí na lpg jsi dosáhl?

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Teplota přepnutí z benzínu na LPG

Příspěvek od Cestovatel »

Jsou ale i systémy, kdy pro přepnutí stačí i volnoběžné otáčky. Např. můj STAG 300+. Ale i u jiných to je o nastavení ŘJ LPG

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota přepnutí z benzínu na LPG

Příspěvek od cernohousmartin »

otáčky překročeny byli,dnes jsem to měl na vagu a sledoval jak se bude vyvýjet teplota vody na něm.Auto bylo studený,teplota vody cca 6 stupnu,jel jsem to projet s kompem a přeplo to když bylo na vagu 57(3,5km),přitom budík ukazoval asi 70,takže jemu se nedá věřit.Myslím že je to tím kde je reduktor umístěn,než se totiž ta voda k němu dostane tak to chvíli trvá.Docela přemýšlím že bych udělal nějaký příhřev vody přímo u něho,něco ve stylu žhavících svíček jako to maj TDI,jen na knoflík a přes relé a pojistku,knoflík bych udělal někde uvnitř.Třeba by to pomohlo.

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Teplota přepnutí z benzínu na LPG

Příspěvek od Cestovatel »

Reduktor by měl být zapojený co nejblíže topnému okruhu vody. A než tam dávat nějaký příhřev, to raději navštiv schopný servis LPG. Co to máš za systém? Znáš tyto stránky: http://www.lpg-autogascentrum.cz/forum/" onclick="window.open(this.href);return false; ?

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota přepnutí z benzínu na LPG

Příspěvek od cernohousmartin »

ono dám to co nejblíž topnemu okruhu je trocha problém u tohohle motoru,po motoru jsou totiž všude trubky místo hadic,jedniý místo kde se to dá napojit jsou asi fakt ty hadice do topení.Jinak tu stránku neznám,myslýš že by mě dokazáli pomoct?Ještě zkusim zajet tam kde to montovali a řeknu jim o mém problému a uvidíme jak se k tomu postaví.

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Teplota přepnutí z benzínu na LPG

Příspěvek od Cestovatel »

Tito Strakoničáci jsou jedněmi z největších dodavatelů systémů LPG u nás. Partnery mají po celé republice. Taky jsem se na tom jejich fóru párkrát na něco ptal a užitečně mi poradili. Zkus se tam zeptat na názor jejich technika...

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota přepnutí z benzínu na LPG

Příspěvek od cernohousmartin »

dobrá,zkusím to a pak dam vědět.

Uživatelský avatar
Mart48
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 04.07.2010 15:12
Bydliště: Východní čechy

Re: Teplota přepnutí z benzínu na LPG

Příspěvek od Mart48 »

jen taková rada možná to nebude fungovat u všech ale zkoušel sem to na třech autech s uplně jinejma systémy a fungovalo to,takže ještě než nastartujete tak stačí otočit klíčkem do polohy jedna ukazatel LPG by se měl rozsvítit stejně jako palubovka stačí dlouze podržet to tlačítku na LPG co to manuálně přepínáte LPG-Benzín a samo se to přepne a můžete i s motorem kterej má vodu na -10C vyjet rovnou na LPG jestli se to teda povede mám odzkoušeno 0C a hned na poprví to chytlo tak to zkuste
Vw Passat B5 1.8T 132 kw LPG r.v.98

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Teplota přepnutí z benzínu na LPG

Příspěvek od Cestovatel »

Jó, tak tohle může vřele doporučit, pokud si chcete zničit. Pro bezproblémovou změnu kapalného LPG na plynné je potřeba teplota reduktoru min 25 stupňů. Je-li nižší, dostává se do válců kapalné LPG, kde se teprve odpaří a tím i ochladí. V konečném důsledku může dojít k poškození stěn válců. Zkuste se zeptat na tom LPG fóru, co je na něj odkaz výše (tam to vysvětlí). Tento systém startování slouží jen jako nouzový, třeba když je v háji palivové čerpadýlko... A startovat na plyn motory co máte - z toho mi vstávají i chlupy na zádech :x Todle není karburátor jak u Škody 120

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“