automat.klimatizace

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: automat.klimatizace

Příspěvek od Hans76 »

Jednak Vám do aut nevidím a další věc je teplota (jen nevím, zda jde o teplotu u nárazníku nebo o nasávaný vzduch - ten bývá teplejší od motoru). Nejednodušší je kouknout se na kompresor, zda se točí. Řemenice se ale točí stále.
Mě na autě kompresor v zimě neběhá.
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: automat.klimatizace

Příspěvek od kelly01 »

Máš to pokažený :mrgreen:

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: automat.klimatizace

Příspěvek od Hans76 »

Nee, nezamrzne mi výparník :mrgreen:
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: automat.klimatizace

Příspěvek od llukass »

Přepis z příručky passat:

"Tlačítkem 17 (ECON) se vypíná chladící systém. V tomto režimu pracuje automatická regulace topení (bez odvlhčování vzduchu a bez chlazení), při které se nejrychleji dosáhne požadované teploty ve vnitřním prostoru. Tato teplota se pak udržuje trvale."

Dle mého zjištění je lepší v zimě jezdit na Econ, už jenom z důvodu, vypnutého elektrického větráku co je na chladiči, při sepnutém auto se tento větrák sepíná což je v zimě k ničemu(jelikož má většinou každej puštěný topení a větrák pořád jede a chladí i tak neohřátej chladič). Jakmile zapnete ofukování skel, režim Econ se vypne(zapne se auto, aby se okno rychlej ofouklo - odvlhčilo), znovu se musí potom Econ pustit.

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: automat.klimatizace

Příspěvek od Hans76 »

Jsem vám to znovu vyzkoušel na svém autí. Na Climatroniku byla venkovní teplota -1°C a po zapnutí režimu AUTO se nesepl kompresor ani ventilátor na sahaře. Pro hnidopichy - klima při plusových teplotách (od kolika přesně nevím) mi funguje :mrgreen:
Jinak u studeného motoru byla okamžitá spotřeba 1,4L/hod a pomalu klesala.
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: automat.klimatizace

Příspěvek od johnns »

To Hans76:vidím, že máš přehled.
Pokud, jak říkáš, je pro odmlžení v zimě potřeba jen ohřát nasátý studený vzduch a na principu relativní vlhkosti jde absolutní vlhkost v kabině dolů, proč se při aktivaci tlačítka pro odmlžení předního skla automaticky vypíná ECON? :blush:
Je to kvůli vyššímu výkonu jak psal před tebou llukass (aktivace el.větráku na chladiči)?
Do dneška jsem měl za to, že k odvlhčování v zimním období dochází tak, že se vzduch z kabiny prožene "klimatizací", resp. skrz nějaký výměník, který je pořádně studený a vlhkost na něm zkondenzuje. Takto "upravený a vysušený" vzduch, ke kterému je částečně přimíchán čerstvý vzduch z venku koluje z5 do kabiny a tím je proces odvlhčení interiéru uzavřen. :roll:

Uživatelský avatar
Kauky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 26.07.2011 10:22
Bydliště: Jížní Morava

Re: automat.klimatizace

Příspěvek od Kauky »

Pánové, mam dotaz.
Opět to topení mě trápí, jde o to že jsem před zimou měnil motorky co jsou pod palubkou, myslim značeno V68, ale nejsem si ted uz jisty. Kazdopadně kvuli tomu musela jit ven cela palubka, podle vagu to ukazovalo naklapeni a otevirani teploty, jsou tam vedle sebe stejne. Jeden ma modre tahlo a druhy cerveny.
Auto mi netopilo, po vymene obou motorku se to ohodne zlepsilo, zadne kolísání teplot v aute.. ale i tak ted to malo topi, kdyz dam vetsi teplotu tak to nehreje, jde jemne teply vzduch.
Co mam jeste udelat? chystam se na vyplachnuti radiatoru.(co je opet pod palubkou) Myslim pres hadice, protože rozdelavat opet palubku se mi nechce. Krom toho by jste mi co jineho poradili??
VW Passat Variant 1.9 TDI + CHIP :-) PRODANÝ

VW Touran 1.9TDI 77kW

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: automat.klimatizace

Příspěvek od pepanos »

To je zkopírovaný od Majkl1

Koukni na ten malý větráček v panelu klimatroniku. Pokud se netočí, tak si po chvíli provozu vlivem zahřátí jak od topení, tak elektronikou myslí, že je v kabině dosažená správná teplota, protože na čidlo nejde vzduch přes větrák. Až přestaner topit koukni, musí se točit. Časem se na něj stejně jako na větrák v PC nalepuje prach až se jednou zastaví. Většinou stačí hodně fouknout.

Uživatelský avatar
Kauky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 26.07.2011 10:22
Bydliště: Jížní Morava

Re: automat.klimatizace

Příspěvek od Kauky »

dík za info, jen me zajíma kde se mam přímo podívat? v panelu jsou 2 mřížky, tam by měly byt ty čidla teplotní ne??co se týká kabiny.
Nebo musim vytahnout ten panel? Dikec
VW Passat Variant 1.9 TDI + CHIP :-) PRODANÝ

VW Touran 1.9TDI 77kW

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: automat.klimatizace

Příspěvek od Hans76 »

U nás pod levým, páč řidič v autě sedí vlevo. Na ostrovech to mají obráceně a panel klimatroniku je univerzální :mrgreen:

to johnns:
ano to platí, ale jen při teplotách nad nulou. Jinak kompresor nespíná (nebo by neměl :) ) i když ECON zhasne - kvůli ochraně před zamrznutím výparníku.
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
Kauky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 26.07.2011 10:22
Bydliště: Jížní Morava

Re: automat.klimatizace

Příspěvek od Kauky »

pánové, problem mám už vyřešený, v sobotu jsem vypustil vodu komplet a dal jsem tam cistic na radiatory, jezdil jsem cca 15min a nechal hrcet potom 5 min a vypustil, nekolikrat proplachl a auto topí jako ďas. :D :good: Konečně funguje vše jak má :!: :wink:
VW Passat Variant 1.9 TDI + CHIP :-) PRODANÝ

VW Touran 1.9TDI 77kW

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: automat.klimatizace

Příspěvek od kelly01 »

Co to je "cistic na radiatory" ?

Dej sem odkaz...

Dík..

Uživatelský avatar
Kauky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 26.07.2011 10:22
Bydliště: Jížní Morava

Re: automat.klimatizace

Příspěvek od Kauky »

použil jsem tento
http://ecat.elit.cz/ArticleDetails.aspx ... 7c12&TT=10" onclick="window.open(this.href);return false;

Stačí použít jen jedna lahvička, k tomu jsem vzal 10l destilované vody.
Šlo fakt poznat i to že když jsem to proplachoval, tak tekla taková rezavá voda, že to opravdu něco rozpustilo.
VW Passat Variant 1.9 TDI + CHIP :-) PRODANÝ

VW Touran 1.9TDI 77kW

pulec_h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 18.01.2009 13:56
Bydliště: Praha 4

Re: automat.klimatizace

Příspěvek od pulec_h »

Ahoj využiju už založeného vlákna.
Seat Alhambra automat, Climatronic.
Začalo mi něco vytékat v kabině a kapalo to na pedál plynu, rozebral jsem spodní kryty a zjistil jsem že něco stéká po boku klimatizace ze shora, je to mastné (noha na pedálu klouže).
nevíte někdo co by to mohlo být?
Díky za cokoli Jirka
Jirka H
Seat Alhambra 1.9 TDI, 2002, 85 kW, motor AUY, automat. převodovka, stříbrná..... druhá v pořadí...

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: automat.klimatizace

Příspěvek od pepanos »

Nemúže to být chladivo s mazivem z klimatizace?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“