PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od hiero »

lubomt píše:
hiero píše:Ahojte! Ford Galaxy I motor 2.8 kód AAA motora potrebujem vymeniť olej v automatickej prevodovke. Vybehla mi táto špecifikácia N052162-VX00, ale za boha ju neviem zohnať, že vraj by to mala byť táto G052162 A2 od Škody poprípade VW 052162 A2 o množstve 5.95 liter. A ešte otázočka je tam aj nejaký filter poprípade nejaké číslo dielu. Ďakujem!
Mozes pouzit ten co som napisal vyssie. Mobil ATF LT 71141. Ak mas 5.st.automat, co neverim,tak tam sa filter nemeni. V 4.st.vymen uz aj filter s tesnenim. Staci Ti na vymenu 5ltr. Potom sa musi urobit adaptacia.
je to 4 st. takze olej kupeny 5 l TL 52162, ako aj filter a tesnenie. Tu adaptaciu som pocul, to je vlastne zakl. nastavenie po vymene oleja, alebo ako? mam k dispozicii Vag 304 cz co by malo stacit, ako aj Super Vag.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od hiero »

hiero píše:
lubomt píše: Mozes pouzit ten co som napisal vyssie. Mobil ATF LT 71141. Ak mas 5.st.automat, co neverim,tak tam sa filter nemeni. V 4.st.vymen uz aj filter s tesnenim. Staci Ti na vymenu 5ltr. Potom sa musi urobit adaptacia.
je to 4 st. takze olej kupeny 5 l TL 52162, ako aj filter a tesnenie. Tu adaptaciu som pocul, to je vlastne zakl. nastavenie po vymene oleja, alebo ako? mam k dispozicii Vag 304 cz co by malo stacit, ako aj Super Vag.
tak som si otvoril Vis a o adaptacii ci o zakladnom nastaveni 4 st. automatu ani zmienka. :D toto zacina az u 5 st. automatu :D

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od hiero »

tak vymena prebehla v pohode aj vdaka tu uverejnenemu navodu a brazdeniu po nete! cas cca 2,5 hodiny, ale aj s kecanim. Najdlhsie trvalo natlacenie novej naplne do prevodovky :D a teraz mozem ist na :drinks: !

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od hiero »

Ahojte! Takze jedna otazocka asi pre Lubomt z dovodu, ze na zaklade prispevkov robi s automatmi. Bracho na svojom Sharane najprv menil hydromenic a nasledne zistil, ze ma vtahu riadacku motora / zasah chiptunera - odbornika / vsetko spravene len teraz auto radi az pri vysokych otackach a spotreba na 1.9 pd ti 9,5 litrov.........ide o 5 stupnovi tiptronic.....myslim si ze treba urobit adaptaciu na prevodovke aj na zaklade toho co pise Vis ze pri kazdom zasahu do prevodovky, jej riadenia ako aj do riadenia motora ju treba spravit len som z toho magor. Vag mam k dispozicii len ci by nebolo mozne nejako polopasticky popisat postup adaptacie a kde hladat prislusne veci ako snimac polohy spojky, riadiacej paky atd....Vopred Dakujem!

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od jeff78 »

Pri jakych otackach to radi. Me to treba radi pri 1700 otackach a nekdy kdyz jedu treba do kopce to zaradi i pri vyssich otackach. To samy to zaradi ve vyssich otackach kdyz dupes na plyn. Zkus jet po rovine a jenom ten plyn lochten a potom napis kdy ti prerazuje :good:


hiero píše:Ahojte! Takze jedna otazocka asi pre Lubomt z dovodu, ze na zaklade prispevkov robi s automatmi. Bracho na svojom Sharane najprv menil hydromenic a nasledne zistil, ze ma vtahu riadacku motora / zasah chiptunera - odbornika / vsetko spravene len teraz auto radi az pri vysokych otackach a spotreba na 1.9 pd ti 9,5 litrov.........ide o 5 stupnovi tiptronic.....myslim si ze treba urobit adaptaciu na prevodovke aj na zaklade toho co pise Vis ze pri kazdom zasahu do prevodovky, jej riadenia ako aj do riadenia motora ju treba spravit len som z toho magor. Vag mam k dispozicii len ci by nebolo mozne nejako polopasticky popisat postup adaptacie a kde hladat prislusne veci ako snimac polohy spojky, riadiacej paky atd....Vopred Dakujem!
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od hiero »

jeff78 píše:Pri jakych otackach to radi. Me to treba radi pri 1700 otackach a nekdy kdyz jedu treba do kopce to zaradi i pri vyssich otackach. To samy to zaradi ve vyssich otackach kdyz dupes na plyn. Zkus jet po rovine a jenom ten plyn lochten a potom napis kdy ti prerazuje :good:


hiero píše:Ahojte! Takze jedna otazocka asi pre Lubomt z dovodu, ze na zaklade prispevkov robi s automatmi. Bracho na svojom Sharane najprv menil hydromenic a nasledne zistil, ze ma vtahu riadacku motora / zasah chiptunera - odbornika / vsetko spravene len teraz auto radi az pri vysokych otackach a spotreba na 1.9 pd ti 9,5 litrov.........ide o 5 stupnovi tiptronic.....myslim si ze treba urobit adaptaciu na prevodovke aj na zaklade toho co pise Vis ze pri kazdom zasahu do prevodovky, jej riadenia ako aj do riadenia motora ju treba spravit len som z toho magor. Vag mam k dispozicii len ci by nebolo mozne nejako polopasticky popisat postup adaptacie a kde hladat prislusne veci ako snimac polohy spojky, riadiacej paky atd....Vopred Dakujem!

to je problem ze sme dvesto kilakov od seba......co mi vravel tak ked tomu slapne tak to radi pri otackach cez 4 tisic a pri hladeni plynu je to cez 2 tisic.....hm mne sa jedna o tu adaptaciu lebo vsetko bolo rozhadzane tak to treba tak ci tak spravit....

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od machstrechy »

ahojte kluci mám jed pryč a chci měnit olej každej má strach to udělat .CHci se do toho pustit sám ale mám strach není tam žádnej kontrolní šroub a nevím jak vytáhnout tu zátku abych něco neulomil .Prý se to mění nějak přes počítač že se musí hlídat teplota. Mám VR6 2,8 automat 4x4 98 rok díky za všechny rady.

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od machstrechy »

Nikdo neví potřebuji rychle poradit abych to stihl.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od M@rty74 »

Do vymeny v automatu bych se doma nepoustel - taky uz pak nemusis odjet vubec...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od machstrechy »

M@rty74 píše:Do vymeny v automatu bych se doma nepoustel - taky uz pak nemusis odjet vubec...
jak to že to tady kluci mění a jde to

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od M@rty74 »

Nejsem jasnovidec - já osobně bych se do toho nepouštěl - pouze můj názor. Nic víc zatím nehledej.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od machstrechy »

tak sem dostal strach se do toho pustit

obko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.03.2012 20:54

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od obko »

Trochu prispejem... svojimi poznatkami.... SHARAN 1 1,9 TDi Automat 4kvalt
Dal som si menit olej v original servise pre automaticke prevodovky... neak som sa zakecal s mechanikom a samozrejme som si to vsetko odpozoroval co a ako....
a poviem vam, uz viac nebudem platit 130eur za tento ukol.... staci si len zohnat prislusny olej, pripadne tesnenie a filter....
Takze auto na zdvihak ( ale dalo by sa aj zo zeme )... kryt motora dole.... na prevodovke je spodny kryt ten odmontovat, olej vytecie.... odzatkovat kontrolny a napustaci otvor.... vycistit kryt na ktorom su magneticke pasiky na ktorych za usadzuju kovove castice.... vsetko to poskladat, podla moznosti s novym tesnenim a filtrom....
no a potom nalievat uz podla vic krat zmienovaneho navodu.... zaradene "P"...atd....

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od lubomt »

praveze u 4.st automatu je adaptacia dolezitejsia a ko u tiptronicu. Prevodovka sa potom sprava uplne inak. tymi diagnostikami co si popisal to neurobis. My to robime cez Launch, niektore cez VAS, ale ten je strasne pomaly... Inak nalieva sa olej pri D !!!
Naposledy upravil(a) lubomt dne 14.08.2012 00:09, celkem upraveno 1 x.
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od lubomt »

hiero píše:Ahojte! Takze jedna otazocka asi pre Lubomt z dovodu, ze na zaklade prispevkov robi s automatmi. Bracho na svojom Sharane najprv menil hydromenic a nasledne zistil, ze ma vtahu riadacku motora / zasah chiptunera - odbornika / vsetko spravene len teraz auto radi az pri vysokych otackach a spotreba na 1.9 pd ti 9,5 litrov.........ide o 5 stupnovi tiptronic.....myslim si ze treba urobit adaptaciu na prevodovke aj na zaklade toho co pise Vis ze pri kazdom zasahu do prevodovky, jej riadenia ako aj do riadenia motora ju treba spravit len som z toho magor. Vag mam k dispozicii len ci by nebolo mozne nejako polopasticky popisat postup adaptacie a kde hladat prislusne veci ako snimac polohy spojky, riadiacej paky atd....Vopred Dakujem!
ak nepomoze adaptacia /neviem aku diag mas, obycajnou to neurobis/ , tak moze byt vada na menici, ze dal pouzity poskodeny alebo v prevodovke. Ak si bracho mysli, ze menicom sa opravuje prevodovka, tak je na obrovskom omyle
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“