Karbonové usazeniny .

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
michalek1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 29.12.2009 10:42

Karbonové usazeniny .

Příspěvek od michalek1 »

Zdravím místni znalce ,mám vw caddy od novoty rok výroby 2009 1,4mpi 59 kw předělanej na lpg,najeto poctivích 36000km,dnes jsem měnil po druhé olej ,měl jsem 0W30 long laif shell,dnes jsem ho vyměnil za 5W 40,olej longlaif jsem měnil po druhé dnes vždy po ujetí 18000km,.dnes jsem si všiml že při výměně oleje bylo v oleji asi cca 15 kousku některe až půl centimetru takové šupinky jako uhli-karbonové usazeniny,používám u lpg přimazavani ventilu gas lube,je to normálni aby se tvořili takové usazeniny,jezdím jednou ročne do řecka skoro na tah ujedu cca 1200km pak spočnu pár hodin a jedu dál ,porepublice jedou týdně cca 400km nonstop jinak většinou kratke trasi po městě max do 50 km,je možne že se při značkovém oleji dělaji takové karbonové usazeniny???? nebo je to tím že je to slabej motor na tak těžké auto a nemělo by se s ním jezdit najednou tolik kilometrů na jeden zátah???,měl jsem 6 škodovek od 120l až po felicii a octavku 1,6 na lpg a nikdy jsem se s tím nesetkal olej jsem měnil vždy po 10000km na felicii na oktavce při 15000km,setkal se někdo s tím aby po dvou a půl letech motor měl v sobě takové karbonové svi...nstvo,na long laif nevěřím proto jsem měnil po cca 17000km olej těd jsem dal interval na 15000km,děkuji za názory na tento motor a co dělat proti takovím usazeninám -naštesti vytekli ale kolik je jich ješte v motoru tot záhada,rad přečtu každej názor. :?: :!:

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“