Jemné ťukání pravého předního kola

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Jemné ťukání pravého předního kola

Příspěvek od Hudy »

Ahoj tak je to tu zas,klepe mi přední pravé kolo,když jedu po špatné cestě nebo když přibržďuju - dojížděl jsem ke křižovatce a šlapal jsem a pouštěl brzd.pedál tak to tak jemně ťuká,nebo když přeřazuju,dnes jsem byl u kamaráda měnit olej tak se mi na to díval a říkal že absolutně žádné vůle v ramenou že nic nemůže najít,zkoušeli jsme i se zataženou ručkou cukat dopředu nebo do zadu ale nic,je to nepříjemné ten zvuk,nijak se neshlasuje ani se netlumí,jde to ale jen od pravého předního kola je prostě pořád stejný už nevím co s tím,když jse měl nazuté letňáky 225/45/17 tak to tolik nedělalo ale teď co mám zimní 195/65/15 tak to klepe pořád,už nevím co s tím,poradí někdo?

Uživatelský avatar
jonnyfox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.04.2011 19:04

Re: Jemné ťukání pravého předního kola

Příspěvek od jonnyfox »

vadny čep řízeni

Uživatelský avatar
martinsvitek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 17.06.2010 21:18
Bydliště: Litvínov

Re: Jemné ťukání pravého předního kola

Příspěvek od martinsvitek »

tohle mi dělalo spodní zadní rameno, brzda pustit brzda pustit a klepalo to skoro jak dvě kladívka o sebe

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Jemné ťukání pravého předního kola

Příspěvek od Hudy »

jj přesně to je ono,ale kdyby to bylo ono tak by to vykazovalo nějakou vůli ne?Ale my jsme tam nenašli ani sebemenší náznak,ale podle tvého popisu to přesně dělá

Uživatelský avatar
martinsvitek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 17.06.2010 21:18
Bydliště: Litvínov

Re: Jemné ťukání pravého předního kola

Příspěvek od martinsvitek »

jo a k tomu jsem měl stržený závit na uložení tlumiče, ten hliníkový bazmek na kterým jsou 3 šrouby ze shora pod haupnou a pod blatníkem to drží horní ramena, mohla to být i tahle vadná věc k tomu.
Dal jsem ruku v pěst a bouchal do pneu tak bylo slyšet to drnčení, dál taky když jsem dotáhl zimáky a vzal za klíč rychle tam i zpátky tak to klepalo a když jsem dal ruku na ten čep a do toho táta drbal s klíčem tam zpátky bylo to cítit jak svině

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“