MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jad.adamec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 19.05.2008 21:04
Bydliště: Čerčany

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od jad.adamec »

marasoba píše:Zdravim krajana (Týnec), když je kolem nuly tak mi to žhaví 5-10s, před výměnou čidla mi jen problikla. Takže tam nějaká zrada asi bude. Jinak ty čidla jsou různá, liší se barvou kroužku.

EDIT: ještě by šlo odpojit teplotní čidlo a pokud motor bude žhavit, tak je vadné nebo špatné čidlo
No jo, to já odpojil čidlo a žhavilo to. Tak jsem dojel koupit nové a pořád to samé. Kontrolka jen problikne. A koupil jsem správné čidlo. ( žlutý kroužek ) Jsem z toho nešťastnej.

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od trepifajxl »

Délka svitu kontrolky nic nevypovídá o délce době žhavení. Ta jen zhasnutím signalizuje že je možno startovat. Ovšem pokud jsou třeba žhaviče v loji tak stejně není nažhaveno. Vem do ruky měřák a měř. Pokud tomu nerozumíš tak jeď k někomu kdo se v tom vyzná.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
jad.adamec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 19.05.2008 21:04
Bydliště: Čerčany

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od jad.adamec »

trepifajxl píše:Délka svitu kontrolky nic nevypovídá o délce době žhavení. Ta jen zhasnutím signalizuje že je možno startovat. Ovšem pokud jsou třeba žhaviče v loji tak stejně není nažhaveno. Vem do ruky měřák a měř. Pokud tomu nerozumíš tak jeď k někomu kdo se v tom vyzná.
Ale já mám nové žhaviče. Já jsem všechno vyměnil. :-(

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od trepifajxl »

Tak to asi taky může být něčím jiným nemyslíš: starter, padá nafta, vstřikovací čerpadlo, špatný trysky, nízký kompresní tlaky,nízká kapacita akumulátoru. Musíš vyloučit všechny možnosti a né si myslet vyměnil jsem žhaviče tak je to v pořádku
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od marasoba »

Nevim, jak je to u dvojek, ale u jedniček je rozsvícená kontrolka celou dobu, kdy se žhaví. Takže pokud jen problikne, tak ŘJ si myslí, že žhavit nemusí. Takže bych hledal někde kolem čidla. Může být také špinavý konektor, takže hlásí jednotce vyšší teplotu. Zkusil bych ho vyčistit lihem, pro jistotu. Napětí na žhavičích bych taky změřil, ale bude tam opravdu jen chvilku. Popřípadě odpojit čidlo, zkusit žhavit a při tom změřit napětí.

EDIT: na první stránce popisuje Marek77 ve čtvrtém příspěvku odspoda, jak zkontrolovat čidlo pomocí VAGu. Zkusil bych to.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
jad.adamec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 19.05.2008 21:04
Bydliště: Čerčany

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od jad.adamec »

trepifajxl píše:Tak to asi taky může být něčím jiným nemyslíš: starter, padá nafta, vstřikovací čerpadlo, špatný trysky, nízký kompresní tlaky,nízká kapacita akumulátoru. Musíš vyloučit všechny možnosti a né si myslet vyměnil jsem žhaviče tak je to v pořádku
Ale kdyby to byl startér, nebo nafta, tak by to žhavilo. Nebo né? A baterku mám taky novou. :-( Mě kontrolka jen problikne a když odpojim čidlo, tak to žhaví jakou dobu.Už jsem tam dal nové. Prej ale neni vyloučeno, že to za 120 korun neni taky v pr...!! Pojedu po neděli do servisu. Já kdybych měl trpaslíka............. :-(

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od marcelralis »

Prosím o radu. Dal jsem nové žhavící svíčky, ale žhaví asi jen někdy. Už loni v zimě jak bylo pod nulou, tak mi to špatně startovalo. Svíčky jsem tam dal až nyní na podzim, 3 byly vadné (měřil jsem je měřákem). Před pár dny bylo např. -3 stupně, kontrolka žhavení svítila tak 3-4 vteřiny a motor naskočil okamžitě. Jindy je třeba kolem 0 stupňů kontrolka jen tak problikne a motor sice naskočí, ale už ne tak čistě jako jindy. Také jsem zpozoroval, že třeba při úplně studeném motoru kontrolka jen problikne a motor startuje tak všelijak, ale jakmile se projedu třeba jen pár set metrů a zhasnu motor, tak při opětovném startování už svítí kontrolka třeba 5 vteřin a motor startuje normálně. Nedává mi to smysl. Svíčky jsou nové, baterka nedávno nová 100 Ah, motor jinak šlape perfektně, emise dobré, nekouří, spotřeba okolo 6 litrů po městě, tak nevím, co s tím.

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od marasoba »

Na první stránce popisuje Marek77 ve čtvrtém příspěvku odspoda, jak zkontrolovat čidlo teploty motoru pomocí VAGu. Zkusil bych to.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
jad.adamec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 19.05.2008 21:04
Bydliště: Čerčany

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od jad.adamec »

Tak pánové, problém s čidlem patrně vyřešen. Dnes ráno jsem v poho nastartoval. Vyndal jsem originál, také opsal čísla z tohoto fora a vyrazil do Autokelly. Dostal jsem čidlo se žlutým kroužkem a auto nestartovalo. Po konzultaci s mechanikem, který mi řekl, že ty levné čidla stojej za prd jsem čidlo vyměnil za drahé (700,-kč), ale modré. Prý je to alternativa a bude fungovat. Zase nic. Nakonec jsem dojel do Benešova k Neprašovi a ejhle. Podle čísla je čidlo v současné době pro Tdi se zeleným kroužkem(350,-Kč). Ať žije Nepraš. Autíčko snad bude v zimě startovat.

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od marasoba »

Gratuluju k vítězství! Tak ať slouží :lol:
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
jad.adamec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 19.05.2008 21:04
Bydliště: Čerčany

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od jad.adamec »

Dík. Mám z toho radost. Stálo mi to teď venku a na otočení. Jupííí . Ještě toho bufa :evil:

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od marcelralis »

Dotaz na MARKA77. Stále mi nejde žhavení (za úplného prochladnutí). Pokud auto ujede cca 500 metrů, pak již žhavení jde vždy, než zase úplně vychladne. Měřil jsem na VAGu teploty čidel (skupina 007), auto bylo již trochu zahřáté a teplota vody byla cca 29 st., teplota paliva cca 30 st., ale teplota nasávaného vzduchu jen asi 5 st. Z toho bych soudil, že žhavení bude probíhat na základě porovnání jen teploty paliva a chladiva, ale ne vzduchu, protože ta je diametrálně odlišná. Všechny teploty budou teoreticky stejné jen při např. den odstaveném autě, kdy všechny kapaliny vychladnou. Ale auto nežhaví přeci jen v tomto stadiu, ale i v jiných okamžicích při relativně chladném motoru. Prosím poraď, co s tím. Už jsem prostudoval snad všechna vlákna, kde bych předpokládal, že se budou touto tématikou zabývat, ale zatím jsem dospěl jen k tomu, že mám vyměnit čidlo teploty motoru. Ale VAG mi ukázal závadu na čidle teploty nasávaného vzduchu, která se již po vymazání a zhruba týdenním ježdění již neobjevila v registru závad, ale problém se žhavením přetrvává. Přitom je to určitě nějaká maličkost. Při těchto teplotách okolo nuly mi kontrolka žhavení žhaví cca 8 vteřin (pokud žhavení funguje), pak ještě cca 5 vteřin dožhavuje, ale po ránu jen problikne (cca 1 vteřinu) - nežhaví.

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od marcelralis »

Tak záhada, žhavení stále nechodilo, tak jsem mrknul ještě na filtr sání. Byl docela plný sazí a všeho možného, tak jsem ho vyměnil (v akci byl Champion za 199,- v Autokelly) a zrovna jsem "vypral" i váhu vzduchu (kde jak známo nachází se i teploměr pro nasávaný vzduch) a od té doby žhaví a žhaví a žhaví. Už to je skoro měsíc a ani jednou to nevynechalo, i dnes ráno 10 st. pod nulou, otočka klíčkem, pak cca 10 - 15 vteřin kontrolka žhavení a na brnknutí jel jak víno. Konektorem k váze to určitě není, i před tím, když to nešlo, jsem ho asi 2 - 3x měl rozpojený a prostříkával jsem jej kontoxem, ale bez výsledku. Nechápu to, ale hlavně že to funguje!

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od marcelralis »

Tak opět zklamání. Žhavilo, ale už zase nee. Konečně se ale na VAGu objevila chyba vadného čidla teploty vody a když jsem zadal skupinu 007 (teplota vody, nafty a vzduchu), tak jsem zjistil, že to čidlo ukazovalo cca o 20 stupňů více než ostatní. Koupil jsem nové (74 Kč) u nás v prodejně autodoplňků a náhr. dílů a zatím to jde. Má žlutý proužek (6U0 919 501B) a jeho výměna bez odmontování čehokoliv v sousedství proběhla hladce, i když mi vytekl cca litr vody. Ve stejné trubce, kde se nachází toto čidlo je ještě umístěno také čidlo snad na spínání ventilátorů, ale to má zelený proužek. Ještě to pak píchnu na VAG a po ránu (kdy jsou teploty na všech čidlech stejné) mrknu, zdali ukazuje správně.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, ŽHAVENÍ: nežhaví, ale kontrolka svítí

Příspěvek od M@rty74 »

No prodali ti čidlo teploty na 1,3 Felicii... Mas cislo z toho puvodniho ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“