cvakání dveřních zámků při otočení klíčkem a při jízdě

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
sipmart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

cvakání dveřních zámků při otočení klíčkem a při jízdě

Příspěvek od sipmart »

Zdarec, mám takový problém a nemůžu za boha přijít kde může být chyba. věc se má tak, že mi při otočení klíčku v zapalování a při jízdě nepravidelně cvaknou všechny zámky ve dveřích (jako bych auto odemykal). při otočení klíčku to uděla vždy tak z 90 procent a pak když se poprvé rozjíždím tak v nich 2x cvakne (to je vždy) a pak během jízdy nepravidelně...třeba 10x při 30km jízdě. pokud zastavím a znovu se rozjedu, tak nemusí cvaknout, při prvním rozjíždění vždy.

zkontroloval jsem kabeláž od řidičových dveří, ve dveřním prostupu, dole pod sedačkou řidiče a u komfortky...nikde jsem nic nenašel. mám alarm megicar s dálkovým ovládáním, ten jsem zkusil odpojit a dělá to pořád, takže ten by na to neměl mít vliv. jinak všechno funguje, jako otevírání zavírání z venku klíčem, dálkový centrál i zevnitř auta, všechny zámky odemykají, zamykají. pokud odpojím ovládání zevnitř v řidičovích dveřích, tak cvaká stále v zámcích kromě těch řidičových. pokud odpojím komfortku tak to samozřejmě nedělá, jde zamykat, odemykat, ale nejde stahování oken. to samé pokud vydělám malou pojistku.

jinak auto je passat B5, r.v.1997, 66kW

díky moc za případné rady v čem může být problém.

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: cvakání dveřních zámků při otočení klíčkem a při jízdě

Příspěvek od Flico »

no napada me nejaka zavada v komfortce s autolockem, ale netusim jestli ho tyhle auta maj :oops:

Uživatelský avatar
sipmart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

Re: cvakání dveřních zámků při otočení klíčkem a při jízdě

Příspěvek od sipmart »

no možné to je....spoje u komfortky uvnitř jsme kontrolovali a vypadají dobře, ale může třeba být špatná nějaká součástka....ještě mě napadlo zkusit vyřadit nějaký káblík od komfortky, který to může způsobovat....tak aby šli stahovat okna....pokud komfortku uplně odpojím tak to nedělá...

nevím co přesně všechno ovládá komfortka?

palec03
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 04.08.2011 02:03

Re: cvakání dveřních zámků při otočení klíčkem a při jízdě

Příspěvek od palec03 »

moze to byt problem stym autolockem, original ho tam nedavali ale da sa nahrat do komfortky tak ako som to spravil ja, ties som to nemal a dal som si to "doinstalovat" do komfortky, na vag, a vypnut to..na 100% to prestane.
Passat B5.5 rv 2002 1.9TDI 96kw
TDI ---- ......... ---- T-en D-ým I-gnoruj :D

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: cvakání dveřních zámků při otočení klíčkem a při jízdě

Příspěvek od hasmen »

Mě to dělá NĚKDY když chcípnu pašíka... čudly jsou furt tak jak maj bejt,jenom to udělá zvuk jako když se zamkne auto.Čím to bude,to je mi záhada -asi nějakej pokles napětí či co.

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: cvakání dveřních zámků při otočení klíčkem a při jízdě

Příspěvek od Marshall007 »

palec03 píše:moze to byt problem stym autolockem, original ho tam nedavali ale da sa nahrat do komfortky tak ako som to spravil ja, ties som to nemal a dal som si to "doinstalovat" do komfortky, na vag, a vypnut to..na 100% to prestane.
urcite to na 100% neprestane. Ked si poriadne precitas ten prispevok tak hned 3 veci nenasvedcuju tomu ze to je autolock alebo autounlock:

1- zamky to robia pri otoceni v spinacej skrinke (u autounlocku to ma fungovat pri vyberani kluca zo spinacky)
2- robi mu to nepravidelne, (u autolocku to pravidelne zamyka pri rovnakej rychlosti, a vzdy iba zamyka a neodomyka nikdy)
3- a pri rozjazde alebo aj pri jazde alebo aj pri pootoceni kluca mu to cvakne ako keby odomykalo (co pri autolocku v ziadnom pripade nepripada do uvahy)

roninv1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.03.2010 18:23
Bydliště: Plzeň

Re: cvakání dveřních zámků při otočení klíčkem a při jízdě

Příspěvek od roninv1 »

chlapi , rád bych pokračoval v tomhle tématu. Mám ten samý problém s těmi cvakajícími zámky. A do toho ještě spoustu dalších. Nahromadilo se mi to asi tak za poslední rok a už to je dost velký problém. Začlo to :
1- svítí kontrolka airbagu ( nikdy jsem neboural )
2- někdy samo od sebe , třeba v noci , se rozsvítí všechny tři levé blinkry a svítí do vybití baterie. Někdy se rozsvítí při nastartování a třeba po 10 minutách jízdy se zase zhasnou.
3- levé dveře ( řidičovo) přestali reagovat na centrál , fungují jen mechanicky , auto teda otvírám dveřmi u spolujezdce nebo kufrem.
4- samovolné odemykání vozu a stažení všech oken. Prostě ráno přijdu k autu a auto odemčený a okýnka dole. ( No a to už je fakt moc !!!)
5- jo a ted ještě aby toho nebylo málo se mi včera kousnul klíč v zámku dveří řidiče a vůbec s ním nešlo hnout. Fakt dost velkou silou , až jsem se bál že ten klíč zlomim , jsem s ním otočil do svislý polohy abych mohl klíč vytáhnout. To mělo za následek že už nejde zámkem otevírat ani mechanicky :-( ( zámek se točí kolem dokola bez reakce)

Komfortka vytopená není a naopak to vše vypadá jako nové.
Prosím Vás klubáci o pomoc , každá rada je pro mě zlatá. Auto potřebuju k práci a jiný bohužel nemám.

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: cvakání dveřních zámků při otočení klíčkem a při jízdě

Příspěvek od hasmen »

roninv1 píše:chlapi , rád bych pokračoval v tomhle tématu. Mám ten samý problém s těmi cvakajícími zámky. A do toho ještě spoustu dalších. Nahromadilo se mi to asi tak za poslední rok a už to je dost velký problém. Začlo to :
1- svítí kontrolka airbagu ( nikdy jsem neboural )
2- někdy samo od sebe , třeba v noci , se rozsvítí všechny tři levé blinkry a svítí do vybití baterie. Někdy se rozsvítí při nastartování a třeba po 10 minutách jízdy se zase zhasnou.
3- levé dveře ( řidičovo) přestali reagovat na centrál , fungují jen mechanicky , auto teda otvírám dveřmi u spolujezdce nebo kufrem.
4- samovolné odemykání vozu a stažení všech oken. Prostě ráno přijdu k autu a auto odemčený a okýnka dole. ( No a to už je fakt moc !!!)
5- jo a ted ještě aby toho nebylo málo se mi včera kousnul klíč v zámku dveří řidiče a vůbec s ním nešlo hnout. Fakt dost velkou silou , až jsem se bál že ten klíč zlomim , jsem s ním otočil do svislý polohy abych mohl klíč vytáhnout. To mělo za následek že už nejde zámkem otevírat ani mechanicky :-( ( zámek se točí kolem dokola bez reakce)

Komfortka vytopená není a naopak to vše vypadá jako nové.
Prosím Vás klubáci o pomoc , každá rada je pro mě zlatá. Auto potřebuju k práci a jiný bohužel nemám.
Poradím pouze za 1 - je v háji/načnutej podvolantovej kroužek... Mě se to objevilo minulej tejden - při startu zhasne a pak se rozsvítí nafurt ten "pán s baťohem na břichu" :baseball: Chyba vymazaná ,po třech dnech je to tam znova...

roninv1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.03.2010 18:23
Bydliště: Plzeň

Re: cvakání dveřních zámků při otočení klíčkem a při jízdě

Příspěvek od roninv1 »

Díky , pokusím se na to podívat. Mě to svítí pořád...

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: cvakání dveřních zámků při otočení klíčkem a při jízdě

Příspěvek od hasmen »

roninv1 píše:Díky , pokusím se na to podívat. Mě to svítí pořád...
Na diagnostice ti to ukáže,kterej bag to dělá... mě to napsalo,že ten volantovej a to bude dělat ten kroužek (hezká darda,koupit novej)

roninv1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.03.2010 18:23
Bydliště: Plzeň

Re: cvakání dveřních zámků při otočení klíčkem a při jízdě

Příspěvek od roninv1 »

nooo, možná ani nemám zájem kupovat novej... spíš mě napadlo jestli by ta kontrolka na přístrojové desce nešla odpojit aby prostě nesvítila...

roninv1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.03.2010 18:23
Bydliště: Plzeň

Re: cvakání dveřních zámků při otočení klíčkem a při jízdě

Příspěvek od roninv1 »

Prosím o pomoc aspon s bodem 4. Je to k zlosti ... Fakt nikdo nevíte ?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: cvakání dveřních zámků při otočení klíčkem a při jízdě

Příspěvek od xerxes »

bod 3 souvisi z dobem 4 máš vadný zámek no spíš mikrospinač v zámku je to vlasně ono jak strčiš klíč do zámku a otočíš klíčem tak ti sjedou okna

roninv1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.03.2010 18:23
Bydliště: Plzeň

Re: cvakání dveřních zámků při otočení klíčkem a při jízdě

Příspěvek od roninv1 »

díky za radu, dnes jsem s tím trochu laboroval . Vyndal jsem zámek ( myslím jen ten pod klíčem) , ten je v háji , úplně se rozsypal. to mě zatím netrápí. když koupím někde nový anebo na vrakárně , tak mi je jasný že mi přibude další klíč na kroužku ... to zatím nebudu řešit. Bohužel jsem se opět nedostal na zámek , protože se mi nepodařilo povolit ty dva šrouby ze strany dveří protože nemám zatím potřebný bit . Zkoušel jsem to jinými bity ale jen bych to ohlodal , je to utažený jak prase. Nevím jestli až ho dostanu ven jestli na něm vizuelně něco poznám. Mám tedy rovnou koupit jiný? U nás na vrakárně za něj chtějí 1500. Je to dost nebo to ještě ujde ? Nebo nemáte někdo v regálu ?

Uživatelský avatar
sipmart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

Re: cvakání dveřních zámků při otočení klíčkem a při jízdě

Příspěvek od sipmart »

tak zámky stále cvakají tak nějak nepravidelně (jakoby se odemyká),

na vagu to hodilo několik chyb, jedna se týkala něco ve smyslu vadné kostry (mínusu) na nárazovém čidlu, to hodilo jakoby v obecných chybách v chybě přímo airbagu to nehodilo nic. nevím kde může takové čidlo být, že bych ho případně zkontroloval?

a další všechny chyby se týkaly zámku kufru, který jsem zkoušel odpojit konektory přímo na zámku a dělá to pořád....jinak zámek kufru funguje bez problémů, odemyká, zamyká.

žádnou jinou chybu to nenašlo..chyby se hned po vymazání zase objevily..může to mít nějakou spojitost s tím mým problémem a jak ho případně řešit?

díky

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“