Passat netopí

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
motolestic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 08.10.2011 21:31

Passat netopí

Příspěvek od motolestic »

Zdravim vás lidičky, mám problém s passatem 5,5 2,8 v6 4 motion, auto mi nechce topit, i po zahřátí mi z ofuků fouká jen lehce vlažný vzduch, vím že to bude nejspíš zavzdušněné nebo bude zanesený radiátor... má otázka zní: Kterou hadicí se topení ovzdušňuje? Kde je umístěný ten radiátor a jak se k němu dostanu? Co všechno musím rozebrat apd... mnohokrát děkuji auto potřebuji denně takže sháním co nejvíce informací pro případ že budu muset radiátor měnit ať to mám pokud možno za den hotové. Děkuji za rady

Tommy.Cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.09.2011 13:45

Re: Passat netopí

Příspěvek od Tommy.Cz »

Zdar měl sem minulý týden ten samej problém na mé B5 tce 1.9TDI, a byl to termostatkupil sem nový za 300 a je klid...

motolestic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 08.10.2011 21:31

Re: Passat netopí

Příspěvek od motolestic »

termostatem to asi nebude, teplotu mi drří pěkně 90 a zahřívá se to taky v pohodě....

Uživatelský avatar
mojda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 18.04.2009 22:08
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Passat netopí

Příspěvek od mojda »

ahoj může to být vodná čerpadlo zjistíš to tak že když je ohřátý motor a otevřeš nádobu na vodu tak z přepadové hadičky teče zpět do nádobky kapalina. jestli neteče může to být právě čerpadlo
servis4cars
AUTOSERVIS PNEUSERVIS
Miroslav Mojžíš
B. Němcové 1345
Roudnice n/L
tel: 775 669 416

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Passat netopí

Příspěvek od živočich »

motolestic píše:Zdravim vás lidičky, mám problém s passatem 5,5 2,8 v6 4 motion, auto mi nechce topit, i po zahřátí mi z ofuků fouká jen lehce vlažný vzduch, vím že to bude nejspíš zavzdušněné nebo bude zanesený radiátor... má otázka zní: Kterou hadicí se topení ovzdušňuje? Kde je umístěný ten radiátor a jak se k němu dostanu? Co všechno musím rozebrat apd... mnohokrát děkuji auto potřebuji denně takže sháním co nejvíce informací pro případ že budu muset radiátor měnit ať to mám pokud možno za den hotové. Děkuji za rady
pokud do toho půjdeš,tak radiátor je za palubkou(palubka musí ven) a ovzdušníš to na přívodu k topení.Najdeš v meziprostoru u motoru(pod čelním sklem uprostřed) tuším,že je to levá hadice.Povolit motex a stahovat hadici až naraziš na otvor v právě v té trubce z které stahuješ hadici.
Pro lepší orientaci,tak na těch přívodních trubkách je takový jako husí krk.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Diablo_666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 06.10.2009 21:44
Bydliště: Pasec

Re: Passat netopí

Příspěvek od Diablo_666 »

No to je zajimavý,mě to taky udžuje teplotu na 90C,při teplotách nad pět stupňů to topí celkem normálně,ale jak je pod nulou nebo nula tak to moc netopí,musím to pořádně rozjet a pak to začne chvilu topit jinak žádná sláva.Tak vodní čerpadlo jo?Systém je odvzdušněn,tak že asi to čerpadlo.
Audi 5000CS Turbo Quattro
VW Passat 1.9 TDI B5

motolestic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 08.10.2011 21:31

Re: Passat netopí

Příspěvek od motolestic »

Zdravim lidičky, tak byl to ten radiátor, sem ho vyměnil (2dny práce a fůra nervů) a autko topí o 100% lépe:-) :good:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“